Samsung Galaxy A5 (2017) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod muchacho 21. 3. 2018 21:15

Tak přesně to není! Právě A5 2017 je právě jeden model z prvních, u kterého funguje VoLTE nezávisle na operátoru. U předchozích modelů musel být v telefonu FW pro daného operátora, ale u novějších je to jedno. Já mám ETL a aktivní VoLTE i VoWiFi v menu mám a funguje s VDF bez problémů.
Přílohy
Screenshot_20180321-212242.png
Screenshot_20180321-212033.png
Screenshot_20180321-212016.png
Screenshot_20180321-211959.png
Naposledy upravil muchacho dne 21. 3. 2018 21:23, celkově upraveno 1
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 21. 3. 2018 21:20

Ano VoLTE fungoval vždy a bylo jedno jestli ETL nebo TM fw. Ja mám na mysli ze u ETL nebyla v menu položka VoLTE vyp/zap.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 21. 3. 2018 21:26

Jak jsem psal výše, po restartu telefonu a přihlášení do sítě si to telefon z nastavení sítě a služeb zjistí a volba v menu naskočí, nebo ne podle toho, jestli je služba aktivní, nebo ne.
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 21. 3. 2018 22:39

Volba v menu je i když u operátora VoLTE není aktivní, to s tím nesouvisí. Měli jsme to tak na A5 i S7 i S6. Alespoň v custom fw od operátora to tak vždy bylo. Jak jsem psal u ETL v menu nebylo nic ale VoLTE po aktivaci u operátora fungovalo. Teď už tam teda volba VoLTE asi je, jak jste uvedl. Dřív to bylo jak jsem psal.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 21. 3. 2018 22:51

Tak to u mého s ETL když v samoobsluze VDF vypnu VoLTE a následně restartuju telefon, tak v menu nabídka VoLTE vyp/zap. zmizí. No a naopak, když službu zapnu, tak teprve po restartu telefonu se nabídka v menu telefonu znovu objeví. Možná u všech FW pro operátory se nabídka zobrazuje stále, nezávisle na tom, jestli je služba aktivní, nebo ne, ale to nemůžu posoudit, mám ETL. U S7 by to tak mělo jít taky, ale S6 musí být zaručeně pořízena u daného operátora.
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HERODES II. 22. 3. 2018 11:17

Hosi vyzkousel jsem jak brandovane firmwary operatoru, tak nebrandovan ETL a volba se neobjevila. Kamarad ma stejny firmware, stejneho operatora, stejne karty LTE od Vodafounu a jede mu to. Jedine co jsem jeste nevyzkousel je moje karta v jeho tlf a jeho karta v mem tlf. Zkousel jem v samoobsluze volbu vypnout a pak znovu aktivovat, take to nepomohlo, ja uz mam pocit, ze mam nejakeho specialniho GOLD kusa. :-)
Zkousel jsem si i nejake programky co by mely potvrdit funkcnost VoLTE v tlf, ale pokud se tem pakramum da verit, vsechny potvrdili funkcnost. Nechce se mi to vzdavat, ale fakt uz nevim co dal.
Přílohy
Screenshot_20180322-110658.png
Screenshot_20180322-110504.png
HERODES II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djdekl 22. 3. 2018 12:54

Pri volani ti to teda pada do 2g/3g ??
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod muchacho 22. 3. 2018 14:24

Tak to je záhada. Nedalo mě to a udělal jsem pokus s mým ETL. V internetové samoobsluze v "nastaveni-sluzeb/volani-a-sms" jsem vypnul "WiFi volání a VoLTE", chvilku počkal a restartoval telefon a nabídka VoLTE zmizela. Pak jsem opět v internetové samoobsluze v "nastaveni-sluzeb/volani-a-sms" službu aktivoval, počkal na potvrzující SMS a opět restartoval. Po přihlášení SIM do sítě v oznamovací liště vedle symbolu WiFi/4G nakočil symbol VoLTE a samozřejmě i v menu. Nemám tušení, kde jinak může být chyba...? :-(
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 22. 3. 2018 15:01

muchacho píše:Tak to u mého s ETL když v samoobsluze VDF vypnu VoLTE a následně restartuju telefon, tak v menu nabídka VoLTE vyp/zap. zmizí. No a naopak, když službu zapnu, tak teprve po restartu telefonu se nabídka v menu telefonu znovu objeví. Možná u všech FW pro operátory se nabídka zobrazuje stále, nezávisle na tom, jestli je služba aktivní, nebo ne, ale to nemůžu posoudit, mám ETL. U S7 by to tak mělo jít taky, ale S6 musí být zaručeně pořízena u daného operátora.


No Vodafon jsem nikdy nezkoušel, jen TM a O2. Máme doma S6 ETL s O2 sim a VoLTE funguje už asi rok od aktualizace na android 7. U S7 i S6 i A5 nabídka VoLTE je i když není aktivní, zmizí jen po vytažení simky, teda aspoň u TM a O2.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HERODES II. 22. 3. 2018 15:10

@djdekl
ne nikam nic nepada, vse je v poradku, vse funguje se vsemi firmwary, az na VoLTE - to mi taji vsechny distribuce :-)
@muchacho
kamarad udelal podobny test, vypnul v samosce a ikonka zmizela ihned, ale menu mu v telefonu zustalo, aby to bylo objektivni - neprovedl restart, to uz jsem ho tim nechtel rozcilovat, protoze to s nim konzultuji hodne casto a uz mu asi lezu na nervy :-)
-------------
a odpoved prodejce:
doporučujeme Vám kontaktovat svého operátora, jestli daný model
podporuje jejich funkci VoLTE.
Prodáváme telefony s výlučně evropskou distribucí, mají všechny
vlastnosti a charakteristiku od výrobce. Operátoři mohou mít ale
telefony opatřené specializovaným nastavením, které podporuje jejich
specifické funkce.
HERODES II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djdekl 22. 3. 2018 15:20

Kdyz volas, zustava ti ikona dat 4G nebo LTE ? Nebo se ti prepne na G, E, 3G, H ?? Ze v menu nemas volbu on/off VoLTE neznamena, ze nefunguje.
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod HERODES II. 22. 3. 2018 15:50

@djdekl
aha, toto pozorovani jsem jeste nedelal
ze 4G+ se zmeni najednou na H - coz je asi dukaz, ze to nefunguje :-(
a kartu jsem otestoval u kamarada v S7 a VoLTE se rozsvitilo, takze problem v karte take vyloucen :-(
Naposledy upravil HERODES II. dne 22. 3. 2018 18:36, celkově upraveno 1
HERODES II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 3. 2018 15:54

H = 3G
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HERODES II. 3. 4. 2018 14:43

VoLTE epilog
- diky ochote prodavacu v nekolika prazskych obchodech jsem vyzkousel nekolik samsungu A5 2017 vcetne dual sim, ale zadny nepodporoval VoLTE = slo o verze global ci jinak nazvane distribuce
- u operatora a u oficialniho distributora s cz distribuci VoLTE fungovalo!!!
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
takze muzeme jen spekulovat proc to nefunguje, zda u sedivek byla tato funkce deaktivovana pro urciteho operatora kvuli licencnim poplatkum, pro jineho to muze klidne fungovat - to by chtelo jeste proverit, nebo operator podle IMEI zatim blokuje necz distra - coz se mi nezda, zbytecne by si pridelaval pakarnu a navic to sami operatori chteji protlacit.... ponecham na vas :-)
Přílohy
2.jpg
1.jpg
HERODES II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod muchacho 3. 4. 2018 17:54

Tak v tom případě je to záhada, já mám šedivku A5 2017 DUOS původně pro Thajsko (THL), při koupi nafleshovanou na UK/Ireland (XEU), kde bylo ETL jen mezi "Available", se kterým ale nešlo ani VoLTE, ani aktualizace, ale nedal jsem se. Pak pan šéf z e-shopu zapátral jak nafleshovat primární ETL a hned se rozběhlo VoLTE i aktualizace. Asi je fleshování a fleshování, jinak nevím...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků