Samsung Galaxy A5 (2017) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 5. 2018 01:38

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nefir 11. 5. 2018 09:01

djdekl:
Nemám tady TMO SIM abych vyzkoušel, ale u O2 to funguje v pořádku. Mám ETL, tedy nebrandovaný, telefon není od operátora (kupovaný v Alze).
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdekl 11. 5. 2018 11:18

Kdyz jde u o2, tak to bude bez problemu. A jake jsou postrehy z Orea ? Nejaky problem ci zasadni zmena ?
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 13. 5. 2018 07:03

A3 zatim nic... S7 taky nic.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod kakadu77 14. 5. 2018 15:12

Dneškem startuje akce OnaDnes na Galaxy A3, A5, A8 a Gear sport. Sleva 20%. U A3 a A5 je možnost zkombinovat s Cashbackem 2 000 Kč, což je ve výsledku velmi zajímavá cena. A3 vyjde na cca 3 599 Kč a A5 na 5 199 Kč :-)
kakadu77
Junior

Odeslat příspěvekod Vencos 14. 5. 2018 15:41

Uz se mi aktualizace nabidla, ma 1200+ MB, pocitam tedy, ze to bude Oreo. Dnes nahodim a podam reference.
Telefon je z volne CZ distribuce.
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nefir 14. 5. 2018 16:53

djdekl:
Zdá se mi, že se trochu zlepšila výdrž baterie.
UI je Samsung experience 9, což bylo tuším i před aktualizací na Oreo, takže žádné velké změny.
Změnil se způsob zobrazování počtu událostí u ikon - pokud např nepřečtenou SMS vyhodíš z notifikační lišty, odstraní se rovnou i z ikony pro SMS (dříve zpráva zmizela z lišty, ale u ikony zůstala) - chová se tak samozřejmě u všech aplikací.
Pokud chceš volat rovnou z otevřené konverzace v SMS (sluchátko vpravo nahoře), nyní se pouze otevře číslo v aplikaci telefon a musíš ještě ťapnout na vytáčení (předchozí verze číslo vytáčela rovnou).

Jinak pouze opičárny jako např. gify zadávané přímo z klávesnice.
Ikony Total Commanderu a Gmailu mají stále bílé pozadí, ať si zapneš ikony s pozadím, nebo bez. U předchozí verze se zobrazovalo správně.
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 5. 2018 12:43

Samsung Galaxy A5 vs. Huawei Mate 10 Lite, porovnání

https://www.mojandroid.sk/huawei-mate-1 ... orovnanie/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 5. 2018 23:56

Samsung A5 2017, uživatelské recenze

https://www.mojandroid.sk/samsung-galax ... e-post-row
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdekl 26. 6. 2018 15:58

Myslim, ze uz je Oreo davno venku...
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod ladiklada 18. 8. 2018 10:58

Mám novou A5 a při spuštění údržby zařízení mi baterie ukazuje 90% a přitom je nabitá na 100%.Těch 10% chce po mně zařízení zapnout vyhledávání viru abych chránil telefon.Když to zapnu tak zjistím,že je tam nainstalované McAfee s kterým mám špatné zkušenosti.Nechci ho tam,ale nevím jak ho odinstalovat.Používám esset.Nevíte co s tím? :shock: Dva týdny údržba probíhala na 100% a teď pořád 90%.
ladiklada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 18. 8. 2018 13:18

To nemá s baterií vůbec nic společného,to je kondice telefonu v procentech.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 18. 8. 2018 15:33

McAfee, eset v android telefonu máte k čemu?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladiklada 18. 8. 2018 21:01

McAfee tam bylo nainstalováno a ten eset dle zkušeností s počítačem jsem tam nainstaloval,ale před tím se mi nezobrazovalo(90-10%).Nepočítal jsem s tím,že se McAfee nějak aktualizuje(těch 10%),protože jsem to odmítal a nesouhlasil jsem aby mě chránil před viry.Není aktualizovaný,akorát hlásí,pokud ho zapnu bude tam těch 100%.Možná to ničemu nevadí a dělám si zbytečné starosti.Právě proto se ptám. Když to tady tak čtu někteří jsou pro antivir jiní neéé tak nevím co je správné.V počítači mi esset rozhodně pomohl.
ladiklada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 19. 8. 2018 07:52

Jenže mobil není počítač, antivirus z podstaty systému nemůže fungovat, zrovna tak jako že žádný vir v pravém smyslu toho slova na android ještě nikdo nikdy neviděl. Jediný opravdový virus na androidu je uživatel sám.
roy1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků