Samsung Galaxy A5 (2017) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 19. 8. 2018 17:46

Instalujete zbytečnosti. Nač antivir? K ničemu. Jak padlo, největší vir je uživatel. Dnes už snad ani neplatí to, neklikat na zbytečnosti. Něco, co vás poškodí, vypadá podezřele už ze dvou metrů. A stále se najdou lidi, co jim na to skočí. Antivir si klidně odinstalujte. Jo, reklama je někdy dost otravná, ale jistě neskočíte na to, že můžete za registraci dostat iPhone apod. Na tom se dost lidí napálilo. Jistě jim nepošlete číslo karty a údaje z ní. Jistě nebudete volat na neznámá čísla kdesi do zahraničí. To už je pak blbost každého. Pokud aspoň toto neděláte, klidně se antiviru zbavte.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladiklada 20. 8. 2018 18:21

Děkuji za jasnou a důkladnou odpověď.Je to můj první mobil s internetem a těmi vymoženostmi ,která nabízí.Koupil jsem si ho do důchodu,když se na něm naučím tak ho využiji a nevypadá zle. Když už píši,tak co ty registrace a programy u samsungu.Ano nebo ne.Prohlížeč nechat googl nebo něco jiného ;-]
ladiklada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaRejlek 2. 9. 2018 20:05

Zdravím, flashoval jsem tátovi jeho A5 2017 z původního FW na Vodafone verzi kvůli VoLTE.
Flash podle návodu https://www.youtube.com/watch?v=2mvDbBvwab0proběhla v pořádku, mobil funguje jak má, ale nevidím v sekci mobilní sítě zatržítko "Povolit VoLTE", nebo tak něco podobného. U operátora je povoleno. Přijde mi, že se náhrála jiná flash, ale stahoval jsem opravdu pro český Vodafone https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5/SM-A520F/VDC/download/A520FXXU5CRGB/229737/ a i kódy sedí. CSC jsem nedával HOME ale jen CSC.
Nedávno jsem kvůli stejnému důvodu flashoval svou Xperii XZ1 Compact a tam vše v pohodě, objevilo se zatržítko, povolil jsem u operátora a VoLTE běží jak má...
Neproběhla nějaká chyba? Ale nevím která. Má někdo nějakou radu? Díky
EDIT: pokud se podívám přes aplikaci Phone Info tak vidím Firmwares CSC Code SIM, to samé u Active CSC Code, ale /a to bude určitě ta chyba/ u CSC Country mám Slovenia/SL...
Jde to opravit jen pomocí flashe CSC anebo znovu celou flash?
EDIT2: Tak po přečtení tohoto vlákna jsem pochopil co znamená SIM (flash pro sloviského operátora SiMobil) a proto určitě VoLTE nepoběží. Je mi sice záhadou jak jsem stáhnul tenhle FW když jsem stahoval pro český VF, ale už mám aspoň jasno. Takže znovu stáhnout FW pro VF CZ a pojede to. A pokud jsem to dobře pochopil, tak by to mělo běžet i s ETL FW pro volný prodej...
Omlouvám se, mám Sony a tam ty flashe a výběry FW jsou zase trochu jiné...
EDIT3: Poslední otravování - zjistil jsem, že asi mají chybu na stránkách Sammobile, protože jestli to není normální, což se mi nezdá, tak mají FW VF-CZ a FW Si.mobil úplně stejné kódy PDA a CSC, takže laicky pro Samsung bych tam viděl tu možnost záměny FW i když jsem stahoval pro VF-CZ... Když to porovnám s ETL tak tam je kód CSC jiný...
HonzaRejlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djdekl 3. 9. 2018 05:07

Dej ETL - tam slape VoLTE u vsech OP
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod HonzaRejlek 3. 9. 2018 16:28

Tak jsem dal to ETL. Flash proběhl v pořádku, hned na začátku narozdíl od minulé čeština. Ale VoLTE nejede. 4G+ svítí do té doby než přijde hovor. pak se přepne na 3G. Aplikace Vodafonu na VoWiFi hlásí, že nemá podporu. Ale Firmwares CSC Code i Active CSC Code je ETL, CSC Country Czech Republic/CZ, operátor Vodafone CZ. VoLTE by mělo běžet, ale neběží. Nevidím ani zaškrtávátko na povolení v záložce Mobilní sítě. Na zkoušku jsem VoLTE zakázal u operátora, restartoval mobil, opět povolil a zase restartoval - vůbec nic.
Co s tím?
HonzaRejlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 3. 9. 2018 16:58

Je mozny ze to nebude chodit hned - pockal bych nejakou dobu, pripadne pisou jeste u VoWifi - V telefonech koupených u operátora T-Mobile vám bude aplikace fungovat pouze v případě, že v nich nikdy nebyla vložena SIM karta T-Mobilu. Pokud byla, je třeba provést obnovení továrního nastavení.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod HonzaRejlek 3. 9. 2018 17:11

Není to divný? To přece vidí hned, že má podporu VoLTE, ne? Tam se přece nic nedoinstalovává. Na 6. straně tohotu vlákna je jasně vidět, že na ETL běží VoLTE Vodafonu bez problémů - sice je to DUOS, ale to snad na tom nezáleží.
No uvidíme, počká :-) Ještě zkusí obnovení továrního nastavení, ale to mi taky moc nedává smysl, když je mobil po čisté flashi CSC.
HonzaRejlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 3. 9. 2018 18:11

u T-Mobile se mi to aktivovalo za par hodin... ten ale nema zapinatko v samosce.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod HonzaRejlek 3. 9. 2018 18:26

Ok, uvidíme :-)
HonzaRejlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaRejlek 3. 9. 2018 19:33

Tak nakonec doopravdy zabralo tovární nastavení - najednou se objevilo VoLTE, i když je v nastavení sítí zašedlé, nejde jakoby aktivovat. Ale funguje, při hovoru už drží LTE :-)
I VoWiFi už funguje, vyzkoušeno v režimu letadlo.
Super!
HonzaRejlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dabet 21. 11. 2018 18:21

Ahoj, neviete ako vypnúť to otravné upozornovanie zvukovým signalom, aby som si prečítal správu, email, WhatsApp alebo messenger... Dá sa nastaviť aby to upozornilo len raz a potom aby ma to stále neupozornovalo že tam mám niečo neprečítané. Kde to presne nájdem kde sa to dá vypnúť. Ďakujem
dabet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 100petr 29. 11. 2018 18:57

Neví někdo jak v Nastavení v kategorii O telefonu upravím Moje telefonní číslo NEZNÁMÉ?
100petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki 29. 11. 2018 22:36

V tom telefonu to číslo pravděpodobně nijak neupravíte, protože to číslo je uloženo na SIM kartě a chytré telefony si dnes s editací čísel na SIM kartě moc hlavu nelámou. Ale možná na to nějaká aplikace je, nevím. A jelikož máme přenositelnost telefonní čísel popř. možnost volby čísla při aktivaci SIM (např. Kaktus), tak i operátoři nechávají tuto položku na SIM kartě prázdnou.
Pokud byste ale vaše telefonní číslo tam chtěl mít vyplněné, tak to budete muset udělat buď nějakým programem přes čtečku SIM (kdysi jsem používal Cardinal). Nebo to uděláte pomocí starého hloupého telefonu. Pokud máte po ruce zrovna nějaký starší Sony Ericsson, jako zrovna já, tak to najdete tady:
Kontakty -> Možnosti -> Speciální čísla -> Moje čísla -> Moje mobilní číslo, vyplníte uložíte a hotovo.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod jardan60 19. 1. 2019 03:30

Ahoj, nevíte někdo poradit s problémy u notifikací? Ty se mi totiž nezobrazují, respektive neinformují mne v daný čas události, ale vždy až později, a netuším co vlastně odstartuje danou notifikaci.
Příklad. Přichází mi sms, třeba z banky pro potvrzení platby. Já smsku očekávám a otevřu si zprávy, ta mi přijde, ale žádné upozornění. Až třeba po třech minutách - cink! Stejně tak emaily. Mám nastavené upozornění na příchozí maily, ale když náhodou spustím klienta, náhle se mi objeví třeba několik příchozích emailů. A nezáleží na tom, jakého klienta používám, může to být od Samsungu, Googlu či jiný, výsledek je vždy stejný. Z toho najednou mi zprávy ohlásí. Co je podezřelé, jako by se notifikace "probudily" při změně připojení, třeba když odejdu z domova ze své wifi, mobil se přehodí na data a velmi často mi v po chvilce zazní notifikace emailu. A naopak také.
Nesetkali jste se někdo s tímto chováním? Máte někdo nějaký nápad?
jardan60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matoo125 28. 1. 2019 09:23

Ahojte neviete spôsob ako dostať pamäťovú kartu z telefónu ihla nejde ako keby primrzol slot.
matoo125
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků