"Zavirovaná" S6

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 27. 2. 2017 20:16

Zdravím, dostala se mi do ruky zaplavelená S6. Funguje pomalu, nedokáže ani po připojení k Wi-Fi najít aktualizace a hlásí chybu v připojení, zatímco prohlížeč po spuštění otevře stránku hlásící varování o viru (což předpokládám není výchozí stav) a pak se ještě jeden banner objevil přes celý monitor, ač aplikace byly zavřené.

Telefon se ke mě dostal po HR s androidem 5.0. K počítači s W10 se mi nechce připojit, ale to může být celkově problémy ovladačů pro S6 na W10. Teď jsem vytáhl ze skříně starý notebook a napadá mě zkusit přehrát SW vč. FW přes Smart Switch.
Android jsem delší dobu nepoužíval a tak se chci zeptat, jestli někdo netuší nejefektivnější cestu, jak si s tím poradit, abych ušetřil čas a nervy. Děkuji.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mahonay 27. 2. 2017 20:31

Stáhnout firmware k uvedenému modelu třeba za sammobile.com a flešnout přes Odin. Po najetí ihned udělat wipe v recovery modu nebo tovární nastavení. On v podstatě nebyl zavirován ale původní majitel si tam napřášil nějakou app kdoví odkud staženou nebo vlezl na "nějakou" web stránku.
Než se na něco zeptáte použijte políčko hledat
mahonay
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 27. 2. 2017 21:51

Ok, tohle nezachráním. Hádám, že je to čínská kopie, relativně věrná. Místo download módu vyskočí pár řádků čínského/korejského textu na černém pozadí..zřejmě nějaké servisní menu. Je tam jiný bootloader, v telefonu není nikde uvedené imei. S počítačem se nespojí a od oka bych tipl, že bude mít spíš HD rozlišení.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 2. 2017 21:56

co je vernyho na kopii s mtk procesorem ? protoze ho tam mas.navic uz pri prvnim spusteni bys zjistil ze ti nefunguje par funkci ktery ma s6, ty biometricke, pri prvni fotce zjistis jinou svetelnost a co je obzvlastne vtipne, prvni spusteni logu ti odhali ze je to fake.
Do fake se dava blbuntu antutu upraveny,protoze plno lidi kouka na tuto blbost, tak jim vypise co chteji videt, ze to je nesmysl jim nedocvakne, plus se prepise build.prop a par dalsich souboru.Jenze staci spustit konzoli nebo log a je jasno.Danej eng mode a kod kterej ho spusti taky na s6 neexistuje aby fachcil, na fake ano
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 27. 2. 2017 23:58

Pfff, ještě toho trochu. Nikdy jsem žádný Samsung neměl. Věrné bylo provedení těla (možná až na detaily a materiál na krajích). Prostředí bylo tak zasekané, že jsem byl rád, když jsem se vůbec po pár minutách proklikal do nastavení (kde mi to zamrzlo). Obvykle se to zaseklo, chvíli nešel dotyk, pak vyskočil baner s reklamou. Na nějaké ověřování funkcí to moc nebylo, telefon byl prakticky nepoužitelný. Jasně že mi i tak pár věcí bylo podezřelých, ale zprvu jsem to bral jako nepovedenou alternativní ROM + uživatel prý měl "nějaké problémy s displejem" a to jak znám lidi mohlo znamenat cokoli. I když přiznávám, že mě hned do očí praštilo to rozlišení, ale narovinu - psal jsem víceméně při vybalení, abych si ušetřil čas a jako první chtěl rovnou nahrát nový FW.
Co se dá dělat, pořídil jsem jej za relativně mrzký peníz jako defektní na opravu (pak ta cena dávala smysl) Na fotkách nějaké větší rozdíly vidět nebyly (neříkám, že šlo o kdovíjak kvalitní fotografie) a bylo tam vše včetně reálného IMEI z S6ky s odpovídajícími specifikacemi.
Jediné, co mě potěšilo (a přiznávám že i trochu překvapilo) byl fakt, že tam předinstalovali antutu (vzhledem k dost bídnému stavu by byl takřka nadlidský úkol nainstalovat jej), kde nic o specifikacích (krom názvu) nezatajili, což mi výrazně ulehčilo dokazování (těch indicií bylo více, ale ne tak elegantní).
Peníze za telefon by snad přes paypal neměly být problém. S poštovným si nejsem jistý a to by mě trochu mrzelo. No, uvidím jak se to vyvrbí a jak jinak - za blbost se platí. Tak jsem zase o něco moudřejší ;)

Pro představu přikládám snímky (a nepotřebuji číst jak je to patrné na první pohled ;) )
Přílohy
WP_20170227_22_10_23_Pro.jpg
WP_20170227_22_10_15_Pro.jpg
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 28. 2. 2017 01:50

S tim nema cenu nic delat. Nahlasil bych podvod a nechal si vratit penize. Tohle je ***** za par dolaru z napisem Samsung.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 28. 2. 2017 04:47

Pěknej Fejk :D
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 2. 2017 04:56

Hm tak to byli totalni amateri..Ani se nenamahali tam nahrat fake antutu..To totiz ti napise ze mas snapdragon, nikoliv mtk, ze mas treba 4 giga ram, ze mas grafiku x, misto mali :-) Na zaver ti predvede falesny benchmark po nemz ti slvnostne zahlasi 80000 bodu, v realu mas tricet.No maji se co ucit.Ani build prop neprepsali jak maji.. :-)Amateri
Ten root acces potrebujes k tomu abys mohl menit nektery udaje ktery uzivatel vidi, ja napriklad vysilal do sveta ze mam sim nemeckyho operatora a ze vyuzivam jeho datovou sit, pltreboval jsem to k jednomu obchodu, virtualni nemecka postovni adresa nestacila.Proste s rootem jde rict ze je mobil cokoliv, pomud uveris obalu.Log ho ale odhali hned, plus par triku kdy ho nemusis ani spoustet.Variant je nekolik.Nouzak, android ho ma, sdk na pc a pak bum na konzoli, test kodu pro eng.Muze byt zasekanej jak libo.Kody spustis vzdy.Pokud fungujou ty ktery nemaji pro chipset fungovat - fake.Log umi ukazat HW.Takze priste..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 2. 2017 18:24

Prodejce byl fér, tak jsme se dohodli na vrácení peněz i za poštovné (sice nechápu, jak by tohle někdo mohl nevědomky přeprodat, ale s 600+ prodeji a dobrou reputací by neměl důvod tak hloupě riskovat na ebay s paypalem).

Tohle byl pořádný SW amatérismus už jen proto, že ten telefon byl skutečně i po HW neuvěřitelně zasekaný a plný reklamních banerů a pochybných aplikací. Tím by asi nikoho neoslnili. Tam bych spíš vsázel na to, že ukázali maximálně staticky zapnutý displej s hlavním menu.
Nabíječka je taky fake. Když jsem jí viděl vedle mé (paradoxně ač nemám telefon od samsungu, mám jejich nabíječku), tak jsem si vzpomněl na fotky po internetech, kde mj. ta fake měla světlejší potisk (fakt nevím proč mi zrovna tohle utkvělo v paměti). Původní majitel stroj nazpět nechtěl (no, když si člověk vezme kolik by vyšlo poštovné...) a prý jej mám zlikvidovat a dále neprodávat.

Tak mi zůstal fajn suvenýr :) Nejraději bych ho zbavil všeho balastu, aby mohl fungovat alespoň jako tablet na vyblbnutí, ale vidím to černě.. no a pro ostatní to budiž varováním ;-)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků