Samsung Galaxy S8, S8+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 3. 2019 20:40

Na tuhle novinku jsi prisel nyni? To uz je znama vec od minuleho roku. :lol:
Nove restrikce ala Google a Android 9. Urcitym zpusobem to lze, ale utrpi kvalita.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ok 12. 3. 2019 11:37

Tento upgrade mě maximálně rozčílil. Výdrž baterie se zhoršila o 50%!
ok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 3. 2019 11:48

Tovární nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 13. 3. 2019 11:47

Už mi také přistála na S8 ETL oficiální aktualizace na Android 9 a mám pár otázek:

1) Je něco na co si dát před instalací vyloženě pozor? - mám na mysli ztrátu nějakého nastavení, uložených dat se to předpokládám nijak nedotkne - doufám že i v zabezpečené složce vše zůstane.
2) Změní se prostředí kamery jako jetomu u nových S10? Protože mě vyloženě u S10 vadí, že po otevření aplikace Fotoaparát už není najednou dostupné tlačítko "Fotit" a "Natáčet video" - u nových S10 se musí posunout s textovým polem na kategorii "Video" - přijde mi to jako hrozný krok zpět a zbytečné klikání navíc
3) Výsledky z fotoaparátu s novým androidem neutrpěli na kvalitě?
4) Výdrž baterie? Někdo si tu stěžuje na 50% zhoršení, tomu se mi nechce věřit, to spíš vypadá na nějakou zaseknutou appku, co neustále vytěžuje procesor, takže odinstalace a případně Factory reset musí být řešením

Díky!
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod xenon04 13. 3. 2019 12:12

1) o nic jsem nepřišel, jel jsem na pie dva dny a udělal jsem tovární nastavení viz. 4)
2) změní, nemusíš se trefovat na text, můžeš svajpnout za obraz/náhled
3) na telefonu mi to přijde stejný, 1:1 na monitoru jsem to nezkoumal
4) baterie +- stejně, po továrním nastavení... předtím jsem při přechodu na oreo taky nedělal tovární nastavení, takže tentokrát už to asi byla nutnost
Civic 2.0 e:HEV
SGS23U - SM-S918B/DS - Black | SGW - SM-R960 - Silver
EOS R8 | RF 24-105mm F4L IS USM | EF 70-200mm F4L USM
xenon04
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 13. 3. 2019 14:45

Ok, díky moc za v podstatě rozptýlení mých obav.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod ondravojta 18. 3. 2019 13:50

Já s novou aktualizací narazil na 2 změny, které mě trochu štvou. Pokud mi jen uniklo nějaké nastavení, budu vděčný za radu.

1) Aplikace běžící standardně na pozadí neměly ikonu v liště a viděl jsem je pouze jako zmenšený (úzký) řádek po stažení horní lišty. V Pie mají v liště ikonu a po roztažení mají velikost standardního oznámení.
Konkrétně mi jde k Keepass2Andoid a předtím to byl i ACR, který už na Pie nefunguje a odinstaloval jsem ho.

2) V aplikaci Telefon nelze filtrovat kontakty dle zdroje. Nelze tak skrýt např. kontakty ze SIM nebo jiných zdrojů, které normálně nepoužívám. Filtrování funguje pouze v aplikaci Kontakty.
ondravojta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 4. 2019 18:07

Samsung Galaxy S8 dostává další update, které vylepšuje fotoaparát
https://www.mojandroid.sk/samsung-galax ... pril-2019/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jindra023 3. 4. 2019 16:16

V poslední době se mi na S8 stává, že zapnu foťák a obraz je rozmazaný. Přední fotak jede v pohode, pak to zase prenu a zaostri se to. Nemate s tim nekdo zkusenost? Je to tak jednou z 10 pusteni fotaku a nekdy se to spravi hned defakto samo, ale jindy nepomuze ani restart telefonu. Je to na reklamaci?
Dekuji!
Jindra023
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xenon04 3. 4. 2019 18:16

měl jsem to taky, stačilo poklepat prstem okolo foťáku a chytnul se...
každopádně mi před třemi týdny vyměnili modul kamery na záruku - za alzou v samsung VSP DATA na počkání
Civic 2.0 e:HEV
SGS23U - SM-S918B/DS - Black | SGW - SM-R960 - Silver
EOS R8 | RF 24-105mm F4L IS USM | EF 70-200mm F4L USM
xenon04
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 5. 2019 18:29

Samsung Galaxy S8+ aktualizace vylepšuje stabilitu fotoaparátu
https://www.mojandroid.sk/samsung-galax ... otoaparat/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reactor 3. 7. 2019 10:44

Reklamovali jste někdy vypálený display na S8? Už po prvních měsících jsem měl vypálenou lištu nahoře, teď po roce a půl už tam mám spodní tlačítka, navigaci a kdoví co ještě.
Reactor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 3. 7. 2019 12:08

Měl jsi očividně vadný kus už od začátku. Mám teď S8 už téměř 2 roky žádné vypálení ani na max jas vidět není.
Určitě reklamuj, pokud máš CZ distribuci, neměli by dělat žádné obstrukce.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Reactor 3. 7. 2019 12:36

Nemyslím si, že jsou vadné a nevadné kusy. Je to spíš o tom v jakých podmínkách se telefon využívá. Já měl problém s displejem už na S2, S5 i S8, v rodině vypálený S3,S7.
Co jsem hledal na internetu tak někdy uznají jindy ne, ale moc se mi nechce mít tel. měsíc na reklamaci, aby mi
pak řekli, že mám smůlu.
Kupoval jsem u mobil pohotovost.
Reactor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FeShiNe 3. 7. 2019 13:06

Jestli je to CZ distribuce, tak bych to donesl/zaslal do offiko servisu. Případně je možnost využít "Moje Galaxy" od samsungu. Servis si vyzvedne zařízení na předem domluvené adrese a doveze zase zpět. Po dobu opravy je nabídnuto náhradní zařízení. (problém může být pokud se reklamace zamítne/neuzná atd. chtějí ty cesty myslím proplatit) https://www.samsung.com/cz/mojegalaxy/

Přítelkyně dávala S8 do offiko servisu samsung Brno. V pátek odpoledne předáno, úterý dopoledne vyřízeno - rychlost dobrá a co jsem slyšel, tak do týdne mají většinu reklamací vyřízenou. Bohužel v našem případě nás odbyli tím, že závadu způsobuje app třetí strany. Mobil se chová normálně, baterie drží a cca. při 30% se začne z ničeho nic rychle vybíjet - např. z 30% skočí na 12% a během chvilky 1% a vypne se. Podle mě je vadná baterie a kapacitu v servise asi nikdo ani neměřil, takže teď se zkouší telefon v čistě továrním nastavení bez obnovených dat a pokud to bude dělat i nadále, tak to tam půjdu vyřídit sám.
FeShiNe
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků