Samsung Galaxy J5 (2016) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod szoustal 14. 1. 2017 15:23

Není třeba původní SIM, jen se musí při novém spuštění přihlásit účtem který tam byl před Hard resetem nebo přehráním FW. Je to na všech Androidech od, tuším 5.1. Je to ochrana proti zlodějům.
szoustal
Junior

Odeslat příspěvekod Karlos2 14. 1. 2017 15:55

Zdravím!
včera mě vyskočila na mobilu J5 (2016) aktualizace androidu? Už má někdo zkušenost s aktualizací? Jak šlape? díky za info.
Karlos2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bellouomo 14. 1. 2017 16:32

Karlos stáhnul jsem si ji včera a nic nového jsem nezpozoroval. Jinak funguje vše.
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 14. 1. 2017 18:06

Je to jen zabezpečení, verze androidu furt 6.0.1, funguje bez problémů...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 17. 1. 2017 00:02

Mám otázku. Vyplatí se ještě stále kupovat tento telefon? Mamka chce aspoň 5 palců a s tlačítkem. Do 5000kč. Tak se ptám majitelů jaký je. Jestli se nějak výrazně seká, restartuje atd. Bude používat psaní, volání, fotky (vím, že žádná hitparáda), sem tam nějaky whatsupp,viber, možná poživání internetu (vyhledávání receptů). Tak by mě zajímalo, jestli ji to pořídit nebo mám ještě hledat radši dál. Děkuji
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 17. 1. 2017 00:40

PunuisherHD: (nejen) mamce bude vyhovovat, fotky náhodou dělá docela dobré za dobrých podmínek
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 17. 1. 2017 09:35

Super, tak děkuji, protože jsem se bál, jestli se nebude telefon ihned sekat, nechci aby mi po měsíci řekla, co je to za šmejd. Telefon má 2GB Ram a procesor taky žádná sláva. Já mám 6GB Ram, tak si nedokažu moc představit, jak to bude fungovat či nebude.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 17. 1. 2017 10:08

J5 (2016) použitelný na popsané je. 2GB paměti je dostatečných (i 1,5GB u takto koncipovaného telefonu stačí). Jen doporučuju zakázat nepoužívané aplikace, hlavně kvůli výdrži na baterku.

Zato původní J5 je s ohledem na kombinaci Androidu 6.0.1 a úložiště pouhých 8GB při automatických aktualizacích po pár měsících téměř nepoužitelný. Tam se musí zakázat skoro všechno, včetně Služeb Google Play (takže i YouTube a Whatsup) a nepoužívaných aplikací od Microsoftu atd.

U verze 2016 tohle ale nehrozí (16GB už ten všechen bloatware s přehledem pojme). Jen samozřejmě není na hry. Pokud jde o restarty - tak úplně bez restartů to nebude, ale nebude to ani žádná tragédie.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 17. 1. 2017 15:58

Jenom se ještě zeptám, je nějaký velký rozdíl ve verzi Duos a normální verzi? Viz odkaz. Já jen z kterého obchodu to mám vzít.

https://www.czc.cz/samsung-galaxy-j5-20 ... 63/produkt
https://www.tsbohemia.cz/samsung-galaxy ... 42886.html

U O2 to nechci brát, protože operátoři si tam dávají své vlastní appky ještě a 2GB RAM a 16 GB ROM si myslím, že na to není zrovna stavěné. Neříkám, že jsou to nějak velké appky, ale chápete. Kdyby měl někdo jakoukoliv slevu na nějaky shop budu rád, děkuji za rady.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 1. 2017 16:04

Vem dualsim, může se někdy hodit
a v Datartu za 5k s dopravou zdarma
https://www.datart.cz/Smartphone-SAMSUN ... 2275483569
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 17. 1. 2017 16:10

Dík, já jen jestli není i vnitřek jiný, aby to nebylo o něco ošizené. Sice mě to trhá srdce, že musím kupovat takový mobil, rozhodně bych si za tu cenu našel já jiný, ale když musím vyhovět uživateli (mamce). Tak moc na výběr nemám a skočím do TSBohemia, tu mám za barákem.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod k0n0p 30. 1. 2017 11:43

trochu mně překvapuje, že factory reset tohle neumí. Na firemní lumii jsem tohle udělal a předpokládál, že je vše ok. Tak snad někdo nekouká na moje fotky na cloudech...

jinak, po 2 měsících fungování naprostá spokojenost.
- Jde ale spíš o aplikace, kterejma si to člověk zabordelí,
- Nejsem žádnej pařan nebo app-freak.
- 3 dny na baterce v pohodě a nabíjím při 40% spíš pro jistotu, telefonování, sms, mrknout na fb, emaily, navigace do práce,
- 2 dny když se na tom pouští semtam hudba a víc se s tím blbne (třeba na záchodě :) )
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 10. 2. 2017 07:19

Netuším proč, ale nesynchronizují se mi do telefonu některé kontakty z Googlu. V Googlu mám 136 kontaktů, ale do telefonu se mi nahraje jen 125 kontaktů. Mám i Nexus a tam není jediný problém. Čím to může být, zkoušel jsem i manuální synchronizaci.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mosquito 12. 3. 2017 22:46

ahoj :)

nabijite jej pls nekdo v aute? normalne v zasuvce se nabiji snad 3 hodiny a v aute pokud zapnu GPS a je rozviceny dosplej a funguje jako navigace tak cele nabijeni ustoji akorat provoz ale nedobije ani prd.

Jaky jsou vase zkusenosti? popr co mate za nabijecku?

mam teda v aute nejakou cinskou nabijecku co ma na sobe napis 2.4A a vim ze mi utahne kamerku co potrebuje 1.6A a vzhledem k tomu ze nabijecka do zasuvky k tomu samasungu dava 1.55A tak je to dost na pytel

jo jeste sem nasel ze by na rychlejsi nabijeni mohla pomoci nabijecka se SmartCharge (nikoli QuickCharge) viz vlakno http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=15&t=1261283 .. nevite?
mosquito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod k0n0p 28. 3. 2017 22:24

Taky s tim v autě trochu zápolím, ale spíš okrajově.

Jde o to, co za proud leze kabelem, resp co dovolí nabíjení baterky mobilu.

Někde jsem četl, že záleží na kabelu, je-li to klasický usb nebo jen nabíjecí USB kabel. K nějaké nabíječce jsem dostal kabel, který při připojení k usb pouze nabíjí, ale mobil ke kompu nepřipojí. Ten nabíjí cca 1A. Běžné kabely, co jsou i datové, pak nabíjí pouze proudem 0,5A, což tak tak postačí na navigaci.

Existuje několik návodů, jak z datového kabelu udělat pouze nabíjecí a sice zkratováním datových drátů nebo tak nějak.

Zítra ještě vyzkouším, co dělá ten kabel na 2A zásuvce v autě a dám vědět. Napadlo mně to bohužel až nyní.
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků