Samsung Galaxy Note 5 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod CherryAnn 24. 10. 2016 23:03

Zdravím, keďže je nás tu viac, čo máme o tento model po fiasku s Note 7 záujem, rozhodla som sa založiť novú tému.

Note 5 som si kúpila na Ebay pred pár dňami a je skvelý.
A pretože mi prichádzajú správy, ako si ho kúpiť, spravila som krátky videonávod na nákup v češtine, ktorý nájdete po kliknutí na túto vetu.

-- 25. 10. 2016 00:06 --

Kopírujem ešte niečo málo z vlákna k Note 7.

Dnes mi prišiel Note 5 z Ebay z Írska a musím povedať, že som nadšená. Note 7 som bohužiaľ nestihla ani vyskúšať, takže neporovnám, ale oproti Note 3 je to parádna mašina a krásna, myslím, že to najbližšie, čo môžete mať.

Aké vidím výhody oproti 3:
- krásny mobil, telo z kovu a skla, zďaleka najbližšie, čo môžete mať k SGN7 s S-penom
-S-pen krajší a o niečo lepšie sa používa
- omnoho OMNOHO lepší foťák. Krásne fotí aj predná kamerka, zadná už dokáže niečo vyfotiť aj v tme, fotí do RAW. Pomaly si neviem predstaviť, ako fotil SGN7, pretože aj toto je pecka, to muselo byť úplné delo :D
- skvele fungujúca čítačka otiskov, myslím, že dostatočne nahradí skener oka
- krásny a jemný displej
- možnosť bezdrátového nabíjania

Vzhľadom na to, že som ho zohnala za 13500 Kč, čo je o 10k menej ako SGN7, som s voľbou veľmi spokojná a môžem odporučiť. Pokiaľ by niekto mal záujem, pošlem kontakt na predajcu z EBay, má dobré hodnotenia, pozerala som, že poskytuje vlastnú záruku 6 mesiacov, takže hoci to nie je také bezpečné ako kúpiť v ČR, nebojím sa, oni si musia udržovať dobrú reputáciu.

Je to medzinárodne odomknutý model SM-N920C, bezproblémov lokalizovaný do češtiny, všetko funguje bezchybne, LTE pásma atď.

PS: vzhľadom na to, že Írsko je stále v EU (hurá Brexit), neplatí sa daň ani clo, takže cena fakt vychádza na 13500. V stredu minulý týždeň som objednala, dnes došiel.
CherryAnn
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rk9 25. 10. 2016 05:52

Šikovná :) A díky moc za tip. Včera jsem ho objednal také do 10 dnů bych ho měl mít doma.
rk9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CherryAnn 25. 10. 2016 11:04

Nie je zač, dúfam, že budeš rovnako spokojný ako ja :)

Postupne sem pridám ešte nejaké zaujímavosti k Note 5 a testovacie foto, všimla som si, že veľa nových fíčur, čo sa pripisovali Note 7 má už päťka.
CherryAnn
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rk9 27. 10. 2016 15:16

Ještě důležitá informace. Za jak dlouho ti Note dorazil? Ja zaplatil 24. 10 a furt tam neni zminka o tom ze by jej odeslal. Tak doufam ze to hošan zvládne do toho 6. 11 kdyz je to neděle.
rk9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CherryAnn 29. 10. 2016 18:43

Poslali mi ho štvrtý pracovný deň (kupovala som v stredu v noci a poslali mi ho myslím v utorok - to už som im písala správu, pretože mali uvedené 2-3 pracovné dni). Celý shipping bol však neuveriteľne rýchly, poslali ho v utorok večer a v stredu na obed som ho mala v Brne, vyzerá to, že dopravu cez pol Európy zvládli za noc. Takže vo výsledku to netrvalo ani týždeň.
CherryAnn
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mix93 31. 10. 2016 21:10

Podle čeho poznám, že se jedná o oficiální distribuci byť pro eu neurčenou? Abych nekoupil pouze nějakou napodobeninu.
mix93
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rk9 1. 11. 2016 14:24

Tak dnes (dorazil už včera, ale byl jsem v práci) jej konečně mám a zatím spokojenost. Jen musím sehnat nabíječku, protože tu co byla dodána nelze použít a adaptér co mi přiložil ten obchodník je trojuhleníkový, tak ten také nelze použít.
rk9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Auto1 2. 11. 2016 21:29

Tak Gold z EU nerozbalený už skočil za těch pár dní z 13.500 na 15.000kč. (Nejnižší cena)
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrlik 4. 11. 2016 11:06

Ahoj,

můžete sem, prosím dát link, kde jste přímo kupovali?
A jak je to se zárukou?

díky,

Honza
andrlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bennybull 4. 11. 2016 13:34

Přímo v tomto vláknu úplně první příspěvek je tam dokonce videonávod jak nakoupit stačí se podívat výše
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod andrlik 4. 11. 2016 14:35

To je sice pravda, ale link nefunguje a prodejce z videa nejde přečíst.
andrlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bennybull 4. 11. 2016 14:44

Jak link nefunguje? Ebay..najít prodejce a vyvarovat se chyb na které upozorňuje..specifikace atd
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 10. 11. 2016 09:52

Co Vám na Note5 vadí nejvíce? Mi ta 32GB kapacita bez možnosti rozšíření, díky tomu pořád nevím, zda jít do Note7 nebo 5
Kdyby to uměl někdo otevřít a nainstalovat tam 128GB, tak by to bylo geniální, otázka je to i ceny, asi by se to už blížilo hodně ceně Note7, a ten je zase trošku vývojově dále
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bodik 16. 11. 2016 09:32

Já kupoval v SAE, kde je i stejná nabíječka jako u nás a mám dual sim.

Auto1: mě 32GB nevadí, na foto video stačí (automaticky se mě to 1x denně odesílá do cloudu). A nevadí mi nic. Note 7 už není, tak nevím, nad čím uvažuješ. Leda počkat na Note 8, ale cena bude dvojnásobná a až za rok.

Andrlik: záruku máš, ale není doma no... To je daň za to, že telefon chceš, ale u nás není.
Bodik
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 16. 11. 2016 16:08

Auto1: Jestli chceš Note 7, tak ho ještě někde seženeš, ale je to blbost. Jestli chceš řadu Note, tak kup Note 5 a začni šetřit na Note 8.
opasino
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků