Souběžné spojení telefonu, smartwatch a handsfree

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JanFogas 6. 9. 2016 20:27

Nazdar. Nedaří se mi souběžně propojit hodinky a sluchátko s telefonem. Jde to jen když jsou hodinky propjené v takovém "light režimu", když nejsou dostupné všechny funkce. Vlastně když nejsou dostupné funkce pro hovory - protokol volání, číselník pro vytáčení a oznámení o příchozím hovoru. Dost mě to vytáčí, protože jsem si to představoval ve smyslu, že na hodinkách uvidím kdo volá a můžu hovor zvednout a volat, případně típnout, případě vytočit číslo aniž bych musel vytahovat mobil z kapsy, baťohu,...

Jen dodám že se jedná o kombinaci Galaxy S6, GOCLEVER CHRONOS Pi a Jabra BT2046.
JanFogas
Junior

Odeslat příspěvekod JanFogas 9. 9. 2016 23:20

Uff, chvíli to trvalo, ale běhá to skvěle. Vytvořil jsem si makto pomocí MacroDroid. POZOR - u ostatních automatizačních aplikací to nešlo! Jedině MacroDroid umí odpojit konkrétní bt zařízení a konkrétní také připojit! Ostatní aplikace umí jen zapnout/vypnout/přepnout bt či připojit odpojit jedno zařízení.

Macra vypadaly následovně:

1.) Spouštěč - příchozí hovor, akce - vyčkat 5s (abych se stihl podívat na hodinky a zareagovat na hovor), odpojit hodinky, vyčkat 1s (bez této pauzy mi to správně nefičelo), připoj sluchátko, podmínka - pokud jsou připojeny hodinky.

2) Spouštěč - ukončení hovoru, akce - odpoj sluchátko, vyčkat 1s, připoj hodinky, podmínka - pokud je připojeno sluchátko.

Pozn.: Podmínka je nepovinná, ale dla jsem jí tam jen pro to, aby nedocházelo zbytečně k odpojování/připojování, pokud to není zrovna zapotřebí.
JanFogas
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2016 01:58

to neni pravda, umi to i tasker. sam jsem s nim toto delal.
state, bt near atd, name ,adress, navic umi device class a dalsich tisic upresnujicich parametru :-) a muzes v jednom tasku nasazet podminky pro tolik zarizeni najednou - kdyz zarizeni x, y, z tak zarizeni b,c,d,kolik je libo. Macrodroid je koneckoncu brutalne orezanej tasker..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFogas 10. 9. 2016 11:43

OK, přiznám se, že Tasker jsem nezkoušel. Tasker stojí aktuálně 99,- Kč. Zkoušel jsem jen ty, které jsou k dispozici zdarma.
JanFogas
Junior

Odeslat příspěvekod JanFogas 11. 9. 2016 12:09

EDIT: Jen bych chtěl upravit macro pro připojení sluchátka:

1.) Spouštěč - příchozí hovor, akce - odpojit hodinky, vyčkat 1s (bez této pauzy mi to správně nefičelo), připoj sluchátko, podmínka - pokud jsou připojeny hodinky.

Vyčkat tedy 5s je nesmysl, jak se v praxi ukázalo. Sluchátko se připojí totiž až ve chvíli, kdy je hovor přijat.
JanFogas
Junior

Odeslat příspěvekod Yrrej 26. 12. 2016 12:48

Zdarec. Mám mobil Lenovo Vibe P1 Pro, smart watch GT 08+ a handsfree Jabra Eclipse.
Stáhl jsem si aplikaci MacroDroid a snažím se nastavit makra přesně jak popisuje JanFogas.
Bohužel nemohu najít akci "odpojit hodinky". Mám tam pouze adroid wear (což by mělo být asi ono), ale když dám otevřít aplikaci, napíše mi to připojení se nezdařilo.
Víte jak to vyřešit nebo kde by mohla být chyba? Asi něco špatně nastavuji.
Mnohokrát děkuji

-- 26. 12. 2016 13:49 --

Případně jestli by bylo možné někam naexportovat již vytvořené makro. Děkuji
Yrrej
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků