Samsung Galaxy Note 7 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 22. 8. 2016 17:27

hadasek píše:Samozřejmě neomylný nejsem a jeden pád může znamenat rozbitý telefon.

Přesně o tomto mluvím. Nekupuji příslušenství protože chci vylepšit to co výrobce podělal. Chci se pokud možno minimalizovat šanci na poškození. Nic víc, nic míň. A pokud kupuji telefon v řádech desetitisíců tak fakt folii nebo sklo za 500 neřeším jako "zbytečnou" investici

A ono ani GG4 není svaté. Mám ho na hodinkách a už dva pěkné (proti světlu viditelné) šrámy tam jsou po půl roce denního nošení a to rozhodně nedělám někde na stavbě apod.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 22. 8. 2016 19:48

Pillow: Nevím jak u ostatních, ale u mne o cenu rozhodně nejde. Opravdu nemám problém s cenou. Problém mám s tím, že u přístroje za 24 předpokládám lehce kvalitnější materiály než u nějakého za osmičku. A ne, abych po pár týdnech nošení v kapse, řešil poškrábání předního displeje nebo zadního krytu. Nebo vypálený displej, protože jsem používal navigaci.
Za cca 20 let, co používám mobil, mi spadl jednou. Peníze neseru ráno na záchodě a tak si dávám na věci, za které je utrácím, pozor. A neplatí to pouze o telefonech. To ovšem neznamená, že hnedka po rozbalení, jej frknu do pouzdra a ze všech stran zabalím do smršťovačky.

To mi vážně přijde, že si ten Samsung dělá z lidí *****. Ale jak píše Sattero - i když ví, že to má své chyby, tak si to koupí. Dokud bude takových oveček (v dobrém smyslu významu) dostatek, tak se nic měnit nebude. A když tam fakt dají obyčejné sklíčko, tak ovečky hromadně nakoupí fólie a vadit jim to nebude. Nejlépe i zadní. Pak do návodu ještě napíší, že to poškrábání je vlastnost, když to budeš moc používat.
Fakt na tom nevidíš nic divného??
BTW: prolistujme starší témata - nemám pocit, že dřív, když nikdo netušil, co je to GG, se řešilo nějkaé poškrábání displeje nebo home tlačítka. Tenhle trend je v posledních letech. Ceny jedou nahoru, ale kvalita materiálů rapidně dolů.
Dokud to budou lidi kupovat, jinak to nebude.
iPhone XS 256GB Gold; Samsung Galaxy S9 Duos modrý, Huawei P20 Pro Twilight
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Junior

Odeslat příspěvekod hadasek 22. 8. 2016 20:12

Karl Kopfrkingl:
Absolutní souhlas. Aspoň to nemusím psát znovu. Souhlas a podepisuji.

Jinak kamarádovi jsem kupoval na SGS 4 nový displej z Číny pro jeho syna, kterému spadl na zem. Ten starý displej jsem zkoušel na zdravím místech poškrábat nožem a opravdu to něco vydrželo i špičkou nože při zatlačení na nůž. Pokud se to odře, jak je na některých videích, tak ať si to strčí...
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 22. 8. 2016 21:06

="Karl Kopfrkingl" Fakt na tom nevidíš nic divného??
BTW: prolistujme starší témata - nemám pocit, že dřív, když nikdo netušil, co je to GG, se řešilo nějkaé poškrábání displeje nebo home tlačítka. Tenhle trend je v posledních letech. Ceny jedou nahoru, ale kvalita materiálů rapidně dolů.
Dokud to budou lidi kupovat, jinak to nebude.

Tady musím bez výhrad souhlasit. Cena jde nahoru, kvalita dolů a to nemusíme zůstat jen u mobilů - typické například pro domácí spotřebiče. Samozřejmě mi to přijde divné a divné to je. Koupit věc o hodnotě jedné výplaty a okamžitě řešit její ochranu je samozřejmě špatně.

Jenže pokud telefon chci a o této "vlastnosti" vím, mám dvě možnosti: a) koupit telefon a ochranné prvky a prostě se s tím smířit a nebo za b) telefon nekoupit a tím dát výrobci najevo, že mi sere na hlavu a chci změnu.

Ale ruku na srdce - kdo se pro možnost b) dnes rozhodne? Kam jít, když všude je to plus mínus na stejno. Napadá mě analogie s iPhonem. Léta i zarytí Applisté říkají že výdrž iPhone je jeho největší mínus. Ale stejně ho kupovali. Měl tedy Apple důvod něco s výdrží dělat? Ne, naopak, ještě zmenšuje baterie. Výdrž je stejná, ale ne vyšší. A lidi dál brečí jak iPhone málo vydřží. Jenže většina stejně zakončí slovy: Nějak to přežiju nebo koupím powerbanku. Ten iPhone je prostě super.

Tady je to nemlich to stejné. Sere mě (ne)kvalita materiálů? Jasně. Ale i tak ho koupím protože jinak je super a u konkurence si stejně nepomůžu. Holt koupím folii / sklo a je pokoj. Změním tím to aby příští generace byla lépe zpracovaná? Ani náhodou.

Rozumíme si?
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 8. 2016 02:08

To je pěkné jak se tu dělají závěry z jednoho "odborného" videa na YT :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 23. 8. 2016 07:18

Kdo nehysterčí, není správný čtenář internetových diskuzí a pofidérních zpráv.

Jiná videa (zase jiných expertů, kteří škrábou demo jednotky v obchodech) ukazují, že nožem ani mincí se to nepodře. Zato zadek je náchylnější, protože tam Gorilla není. Takže rada zní: naběhněte do obchodů a škrábejte :-)
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2016 09:34

První dojmy z Note7
https://mobilenet.cz/clanky/prvni-dojmy-z-galaxy-note-7-mnoho-novinek-a-zmen-30915
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bennybull 23. 8. 2016 11:10

Já teda za sebe musím říci že jsem z něj na větvi..nádherný kousek. Asi kdyby nebyly telefony nemam za co utrácet..
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 23. 8. 2016 12:02

Sattero píše:Takže rada zní: naběhněte do obchodů a škrábejte :-)

Zajímavé myšlenkové pochody máš v hlavičce. Tohle by mne fakt nenapadlo.

Včera jsem na něj koukal, když jsem prolétal Alzou. Mají ho tam pár dnů a displej hezky vypálený ;-) Ale to je vlastně vlastnost! :D
Karl Kopfrkingl
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 23. 8. 2016 12:05

**Sarcasm flies away**

Vaše problémy bych chtěl mít. :D
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod hadasek 24. 8. 2016 08:55

Karl Kopfrkingl píše:
Sattero píše:Takže rada zní: naběhněte do obchodů a škrábejte :-)

Zajímavé myšlenkové pochody máš v hlavičce. Tohle by mne fakt nenapadlo.

Včera jsem na něj koukal, když jsem prolétal Alzou. Mají ho tam pár dnů a displej hezky vypálený ;-) Ale to je vlastně vlastnost! :D

No jo, když to svítí non stop na plné pecky. Nicméně i jablíčko má pár příjemných vlastností...
http://mobilizujeme.cz/clanky/majitele-iphonu-6-zazivaji-problemy-s-displejem/
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 8. 2016 10:22

Alza dnes změnila "zahájení prodeje" z 2. září na 16. září. Nevíte někdo, zda aspoň ty původní objednávky dodá za týden?
Radek.Hulan
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 8. 2016 10:35

Co jsem slyšel od kamaráda z Datartu, normálně by měli naskladnit na toho 2. a objednávky vyřídit. Tedy neměl by nastat úplný odklad na 16. 9. :) Budu se ho znovu ptát až těsně před launchem. Do té doby si musím vybrat barvu :D
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2016 10:38

RH: co takhle se zeptat emailem v Alze (i když ten uvřeštěnej zelenej trpajzlík za to vubec nestojí) :-)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 8. 2016 12:08

Sattero píše:Do té doby si musím vybrat barvu :D

https://www.facebook.com/radekhulan/pos ... nref=story

Viděl jsem tu modro-zlatou a černou. Černá je ok, ta modrá by byla taky, ale napojení té zlaté vypadá dle mého dost divně. Nepůsobí to tak kompaktně a precizně. Takže ... jsem šel do stříbrné ;)
Radek.Hulan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka