Samsung Galaxy Note 7 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 8. 2016 12:40

Hrál jsem si na prodejnách s černou i modrou (stříbrnou neměli, jen u S6/7 nebo co to bylo, ale prakticky by to mělo být to stejné - nicméně nelíbí se mi jak se to leskne, když stříbrnou, radši matný hliník/ocel). Černá je sice fakt elegantní, ale taková prostě nijaká. Modrá je strašně cool, jen ten rámeček do zlata... kdyby byl stříbrný, nepřemýšlím a beru. Navíc venku by se to mělo snad měnit do růžova. :/
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 8. 2016 14:40

Mě ta kombinace modrá + zlatá připadá naživo "levná". Ten telefon je skvěle vyroben, ale jak jsou tam takto ty dvě barvy, nevypadá to dobře slícovaně, i když je. Ostatní barevné varianty tímto netrpí..
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 8. 2016 15:11

Aha tak v tomto za mne OK, nevšiml jsem si ničeho takového. Spíš že vyniknou tvary telefonu víc při té modré než v černé. Ještě ve stříbrné pěkne vynikne design, který je fakt špička. Kolegyně si teď slavnostně koupila iPhone 6S Plus. Tvarově i designem taky pěkný telefon vyjma čočky foťáku, bohužel kompletně zabité velikostí rámečku, který je přímo monstrózní. Když jsem si to srovnal na živo v obchodě s Notem, 6S Plus je neergonomická kreatůra a Note 7, ač taky s velkým displayem, je příjemný do jedné ruky jak dlouho žádné jiné zařízení této velikosti. Fakt super!
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 8. 2016 18:35

Jo, 6S Plus jsem měl, po 3 dnech skončil u přítelkyně, to nešlo používat. Ona "darovanému koni" na zuby až tak nehledí :D S7 edge je jinde, a Note 7 taky.

V Datartu jsem ještě koukal na maketu té stříbrné verze Note 7. Je pěkná. Preferoval bych sice matné provedení, ale je to povedené designově.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 8. 2016 20:29

Nevíte náhodou jak to bude s tim "prémiovým" servisem pro Note 7? Tedy to co mají modely S7?
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2016 21:39

Tak aby toho nebylo málo, Note7 v Číně vybouch :-)
http://mobilizujeme.cz/clanky/tohle-neni-pekny-pohled-galaxy-note-7-vybouchl-pri-nabijeni/
Naposledy upravil Nick Cave dne 24. 8. 2016 21:41, celkově upraveno 1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 24. 8. 2016 21:40

Mám note4 a 6splus a to se nedá srovnávat nic méně iPhone je spolehlivější
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2016 22:10

Test rychlosti Note7 vs. iPhone 6S
http://smartmania.cz/ve-starych-kolejich-nenasytny-touchwiz-dela-u-galaxy-note7-sve-porazi-ho-i-rok-stary-iphone-6s-video/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 8. 2016 22:19

Jo, to video je ale klasický tupý flame. iPhone 6s s cca 1 mil pixelů vs 4 mil pixelů Note 7, k "pečlivě" tomu vybrané hry, a test rychlosti startu her? No, opravdu překvapuje někoho, že pro 4x větší množství pixelů asi bude třeba načíst výrazně více textur (aka bude to pomalejší)?

Neznám člověka, kterému jsem ukázal vedle sebe 6S Plus a S7 edge, který by volil Apple. A to platí o hardware i software, vše působí u Jabka velmi zastarale, flamovací videa na tom nic nezmění :)
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2016 00:36

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 25. 8. 2016 04:48

S tím "vybuchlým" Notem píšu to stejné co na XDA: žádné info o nabíječce, o použitém kabelu a případ se stal v Číně. Je tedy velká pravděpodobnost použití neorigo kabelů a nabíječky což v případě USB C může být problém končící i požárem, viz předchozí případy telefonů s USB C nebo i Lightningem.
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 25. 8. 2016 07:47

V rychlosti to právě všechno vězí iPhone 6S + je prostě rychlejší a funguje a to není všechno mám zkušenost že po čase u toho Samsungu note přijdou problémy sekání a tak dále to je ten důvod proč někdo prostě Samsung nechce, pokud máte Hodně práce a potřebujete zkrátka fungovat tak radsi chce mít klid proto většina lidí kteří toho mají hodně tak radši vezmu iPhone který toho umí méně ale je funkční
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 8. 2016 09:03

Hele, mám tu S7 edge a 6S plus. Oba 5.5" displej, oba moje. Svobodně jsem se mohl rozhodnout, co budu používat, a kvalita aplikací na iOS je sračka. Třeba emailový klient (Nine), tomu se na iOS nic nevyrovná. Samozřejmě Nova Launcher pro produktivitu oproti jen ikonám iOS. Nebo i obyčejný prohlížeč (Firefox + LastPass a uBlock plugin) je na Samsungu rychlejší. Po 5 měsících vše běží mimořádně rychle. Nehovoře o MNOHEM lepším displeji a mnohem lepším foťáku.

Testovat hry, které mají 4x méně pixelů na 6S oproti Note 7, že se načtou rychleji do paměti, to není test rychlosti, to je test čtenářské tuposti.

A na Note 7 se těším, protože přestože menší tělem než 6S Plus, jeho displej bude 5.7", bude tam stylus, a zase to bude lepší a lepší :)

Ale je fakt, že lidi jsou konzervativní, a bojí se Samsungu, a raději jdou do té zastaralé iPhone plečky. Já jej kupoval kvůli testům apps, chtěl jsem jej i používat, ale nejde to.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2016 09:31

v tomto článku se také píše o problemu s rychlostí Note7
http://www.fony.sk/clanky/11497-xda-dev ... axy-note-7
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 25. 8. 2016 10:49

Nick Cave: Nauč se číst, je to pro US model se Snapdragonem, který je pomalejší než Exynos (v multitheadingu). Tedy pro nás irelevantní test neboť tady prostě Snapdragon verze není. + možná jde jen o SW chybu v ROM, která se týká jen některých zařízení, což tak i vypadá, protože mnoho uživatelů na XDA tento problém nemá ani se Snapdragon verzí.

bennybull: Proč tedy jsi v tématu Note 7 a zajímáš se o tento model, když je pro tebe lepší iPhone? Obojí jsou skvělá zařízení v mnoha rozličných ohledech, takže pokud ti nesedí jedno, třeba bude sedět druhé. Není třeba hned spammovat s názory, které nejsou jakkoliv směrodatné a nemají faktický podklad. :-)
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků