Samsung Galaxy Note 7 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ip Man 6. 8. 2016 22:55

obrazek.jpg

V úterý 2. srpna 2016 v New Yorku v 17 hodin našeho času Samsung představil nový Galaxy Note 7. A kde že je Note 6? Pro znalé asi nemusím vysvětlovat, ale pro ty co náhodou nevědí trochu objasním: Samsung Galaxy Note 7 navazuje na loňský model Note 5 (který se u nás oficiálně neprodával) výrobce tak přeskočil číslovku 6, aby sjednotil letošní vlajkové modely řady S a Note. Vychází přitom z modelů Galaxy S7 a S7 Edge. Už na první pohled je jasné že Note 7 se inspiroval designem sesterského modelu S7 Edge. Má totiž po obou stranách zakřivený displej podobně jako právě u modelů Edge. Nestratil tak nic z líbivé prémiové kombinací kovu a skla. Displej se zastavil na obligátní velikosti 5,7″ palců na který jsme již mohli zvyknout od řady Note 2. Jako první telefon na světě pak využívá zbrusu nové krycí odolné sklo Gorilla Glass 5. Nechybí ani zvýšená voděodolnost a prachuvzdornost IP68 (až 1,5 metru pod vodou max. na 30 minut), a to dokonce pro stylus S Pen, se kterým můžete pracovat klidně i v dešti. Poprvé napříč všemi modely také Samsung nasazuje konečně (!) moderní oboustranné USB-C (vlajkové modely S7 a S7 Edge ještě mají micro USB). Kromě čtečky otisků prstů se rovněž poprvé objevuje skener oční duhovky.
Technické parametry Samsung Galaxy Note 7
Konstrukce 153,5 × 73,9 × 7,9 mm, 169 g, konstrukce: klasická
Displej Super AMOLED, 5,7" (2 560 × 1 440 px), dotykový: kapacitní
Fotoaparát ano, 12 Mpx (4 032 × 3 024), LED dioda, autofocus, video: ano (3 840 × 2 160 px, 30 FPS)
Chipset Samsung Exynos 8 Octa 8890, CPU: 4×2,3 GHz + 4×1,6 GHz
Paměť RAM: 4 GB, vnitřní paměť: 64 GB, paměťové karty: microSD
Datové funkce HSPA: 42 Mb/s, LTE: 300 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.2, NFC: ano
Operační systém Android 6.0
Navigace vestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy, elektronický kompas
Akumulátor 3 500 mAh, bezdrátové nabíjení: ano
Dostupnost a cena září 2016, 23 790 Kč
Ip Man
Junior

Odeslat příspěvekod martin.spata 7. 8. 2016 01:34

Telefon plánuji předobjednat. Nevíte někdo zda k note 7 bude samsung dávat gear VR jako k s7? Na žádném eshopu to není zda jsou součástí. Na americkém trhu by měl samsung davat gear fit 2 nebo 256gb misto sd kartu.
martin.spata
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 7. 8. 2016 12:59

Na CZC je stran předobjednávky Note 7 a bonusu toto : https://www.czc.cz/samsung-galaxy-note- ... 98p507fj3g

Osobně si počkám na oficiální zahájení předobjednávek od 16.8. .... někde zmiňují i výběr ze všech tří variant bonusů, uvidíme ...
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 8. 2016 08:23

NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kakadu77 18. 8. 2016 13:48

Tak chvilku jsem si s telefonem pohrál a opravdu velice pěkný kousek. Mnohem lepší na ovládání než moje S7 edge. Zaoblení je stejné zepředu i zezadu, takže nedochází k nechtěným dotykům na displeji. A i když má větší displej, tak velikostně jen trochu větší. Opravdu vážný kandidát na můj příští telefon.
kakadu77
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 18. 8. 2016 15:39

Taky jsem to byl "osahat" a líbí se mi celkové více než S7 Edge, v ruce padl lépe Note a S-Pen opravdu doznala příjemného vývoje oproti mému Note 3. Akorát mě překvapilo, že je Note 7 vyšší než Note 3.
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 18. 8. 2016 16:47

Všechny note jsou nadčasové a nemají konkurenci kdo nesedí u pc a často pracuje v terénu tak to ocení, mam i iphone 6s plus a ten mému note 4 nesahá ani po kotníky..natož potom 7 až přijde.
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 18. 8. 2016 20:25

S7 Edge byl dosud můj favorit, Note 7 to ale přebíjí. Já mám doposud jako jeden ze dvou aktivních telefonů Note II. Počkám pár měsíců, až se trochu usadí cena, a půjdu asi do Note 7. Dcera už rozbila ochranné sklíčko Gorilla Glass 3 na svém mobilu a po mém stařičkém Notu pokukuje, jak je rychlý a jakou má obrovskou paměť (2 GB RAM a 16 GB interní paměti, k tomu tedy ještě 128 GB kartu, tu jí tam ale nenechám :-)
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2016 02:45

O Note7 je velký zájem, Samsung nestíhá dodávat :-)
http://mobil.idnes.cz/samsung-galaxy-note-7-vyprodan-de6-/mob_samsung.aspx?c=A160818_223754_mob_samsung_ram
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.spata 20. 8. 2016 04:20

Docela rychle vyprodáno. Naštěstí jsem předobjednal hned 16. jen doufám že telefon bude mit Electroworld brzo naskladněn.
martin.spata
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 20. 8. 2016 06:24

xlendi píše:S7 Edge byl dosud můj favorit, Note 7 to ale přebíjí. Já mám doposud jako jeden ze dvou aktivních telefonů Note II. Počkám pár měsíců, až se trochu usadí cena, a půjdu asi do Note 7. Dcera už rozbila ochranné sklíčko Gorilla Glass 3 na svém mobilu a po mém stařičkém Notu pokukuje, jak je rychlý a jakou má obrovskou paměť (2 GB RAM a 16 GB interní paměti, k tomu tedy ještě 128 GB kartu, tu jí tam ale nenechám :-)


Tak to si pockas vic nez jen par mesicu...pokud chces v dohledne dobe Note 7 za trochu rozumnejsi cenu mel sis objednat s VR a ten prodat. Dostal by si se na castku na jakou se dostanes tak mozna za 3/4 roku...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 20. 8. 2016 06:49

Musím říct, že naživo se mi jeví N7 jako moc pěkný design a to se mi předchozí Noty nelíbily vůbec a normální Edge tak trochu. Telefon má výborné proporce a líbí se mi zdaleka víc než iP6/6s design. Asi nejhezčí křižník současnosti. Jediný nový model, který má lepší design je Xperia XA ale to je úplně jiná velikost, třída a účel takže za mne Samsung palec nahoru.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod R.a.l.f 20. 8. 2016 08:08

Tak včera jsem ho měl poprvé v ruce a musím říct, že je ještě hezčí než na fotkách. Díky zaoblení se držel perfektně v ruce a moje 6S najednou působilo těžkopádně a hůř se najednou drželo :D Ted jen zvážit zda má smysl tolik doplácet, Samsung mě v minulosti vždy zklamal, na druhou stranu nikde sem neměl řadu Note, jen S.
R.a.l.f
Junior

Odeslat příspěvekod hadasek 20. 8. 2016 14:51

Mám Note 4 a tohle by byla asi jediná volba jako nástupce. Trošku mě mrzí absence infraportu. Využíval jsem ho už na S4 a teď na Notu taky. Nicméně asi bych to oželel.
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 20. 8. 2016 17:20

No, tak mám předobjednáno černou a modrou a teď se rozhodnout kterou barvu. Telefon je super, ale sakra, ten výběr barev to komplikuje - nepříjemně komplikuje :D
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků