Samsung Galaxy Note 7 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 8. 2017 07:13

Já v tom teda vidím spíš příjemnou evoluci, než nějaký skok. Přece jenom řada Note s restartem v podobě Note 7 přišel jako vypilovaný S7 Edge (neboli spíš jeho konceptu), takže s čím přišel aktuálně S8, s tím přišel v ještě lepší podobě Note 8.

Ten pocit absolutně odlišného zařízení nemám. Kdyby se Note 7 nestáhl z trhu kvůli problémům, mám jej stále a nevidím důvod přecházet na Note 8. Takže podobně jako u iPhonů, kdy nemá smysl přecházet na následující generaci, ale přecházet ob jednu.
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mira_s 29. 8. 2017 07:59

Jako pravověrný Noťák jsem si Note FE koupil přes ebay, verze KT, v ČR funguje, samozřejmě nemá nativní podporu češtiny, ale v aplikacích a částečně i v menu jde češtinu nastavit a funguje. Pásma LTE taky jedou dobře, jediný problém je telefonování - KT má nastavené nějaké korejské vychytávky, takže třeba přesměrování hovorů a podobné věci nejde z menu telefonu nastavit (ani z číselné klávesnice kodem) a kvalita hovoru je znatelně horší, nikde jsem nenašel např. VOLTE. Ale maily, s-pen a všechny Note vychytávky fungují. Tak pro všechny, kteří by zvažovali podobně, toto drobné shrnutí...
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 8. 2017 08:06

Díky!

Akorát právě kvůli drobnostem už nejsem ochoten nějak tolerovat nedostatky i když vyvážené cenou :)
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mira_s 29. 8. 2017 09:14

Samozřejmě Note8 mám předobjednaný, to jsem ani nechtěl speciálně zdůrazňovat, ale nedalo mi to nezkusit :-)
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod nAscA 29. 8. 2017 10:37

Stale uvazuji jestli Note 8 nebo Note 7 FE. Vypada, ze se na trhu objevi brzy dualsim 7FE a mel by byt mezinarodni http://www.nashvillechatterclass.com/sa ... rms/33864/
nAscA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod texmur 29. 8. 2017 14:37

no ja prave nevim jestli note 8 menit za note 7 a doplati 3000.... ctecka vzadu mi v aute nebo v drzaku na kole znemozni zapnuti. tu dokinu nevyuziju.
texmur
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 8. 2017 18:25

Pokud máš v autě bluetooth, stačí přece nastavit smart device a pak to po člověku nechce autorizaci skrze otisk nebo oko nebo cokoliv. Tak jsem to měl s Note 7 a předtím Note 3 s custom ROM-
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod texmur 29. 8. 2017 18:41

BT nemám...
texmur
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 8. 2017 18:57

A co NFC štítek za pár Kč? To by to taky mohlo vyřešit. Teoreticky.
Sattero
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Auto1 31. 8. 2017 05:46

Kód: Vybrat vše
Neoficiálně jsem bez záruky zjistil, že příčiny selhání Aku u Note7 jsou tyto:
kombinace Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820 a ultra rychlého nabíjení, které Aku nevydržely. (Distribuce v USA)
Tento Chipset se v Evropě nenabízel,  v Evropě je Exynos 8890 Octa, a ten má trošku pomalejší rychlé nabíjení,  proto EU verze nemají žádné potíže a v US bylo potíží s Aku více.
Samsung nedokázal v potřebné době zajistit Aku, (neexistovaly) které by vydržely takové ultra rychlé respektive agresivní nabíjení USA verze. EU verze byla bez potíží navíc lze nastavit rychlé nebo běžné nabijení.
Příčina ztažení evropské verze byla v tom, že nebylo možné úřadům věrohodně deklarovat, která verze je která, například leteckým společnostem a roli hrála i špatná reklama pro značku.
Neověřeno,  kdo má přesnější informace nechť doplní.
Jedná se o převzatý citovaný osobní názor z internetu, nejedná se o žádné stanovisko, pomluvu, ani fakta a může se jednat o mylnou informaci, která se nezakládá na pravdě.
Naposledy upravil Auto1 dne 31. 8. 2017 08:53, celkově upraveno 1
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 31. 8. 2017 06:09

Jako je otázka, zda opravdu měly problémy jen Snapdragon verze. Ale je to klidně možné. Od jednoho týpka v Samsungu jsem slyšel taky, že šlo o problém v chipsetu a nejspíš onen výrobce zaplatil velkou část vzniklé škody a přehodila se vina na výrobce baterií, i nichž je to přece jenom jedno a za půl roku nikdo neví, kdo to vlastně byl. Zatímco výrobce třeba Snapdragonu... by to mohlo vcelku položit.
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nAscA 31. 8. 2017 20:22

Dnes jsem sehnal Note 7 :) Je neohorely :) A naprosto paradni. Byl jsem omrknout v Alze i Note 8, ten displej je naprosto dokonaly, asi budu mit chvili Noty dva a k tomu S7 Edge :D
nAscA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod texmur 31. 8. 2017 22:18

a jaky vnimas rozdil displaye note 8 versus note 7?
texmur
Junior

Odeslat příspěvekod nAscA 31. 8. 2017 22:54

Jen jsem si ho v rychlosti prohlidl. Hlavne me prekvapil ten rozdil ve velikostech. Vedle 8 vypada ten u 7 maly. Prece jen jak saha ke krajum a jeste je ten novy telefon vetsi, tak je to znatelny rozdil. Vlastne jsme od Note 4 nemeli zvyseni uhlopricky, az Note 8. Barvy krasne. Chce se na to jit osobne podivat ;)
nAscA
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků