Samsung Galaxy Note 7 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bennybull 27. 10. 2016 08:47

Bylo tam málo místa pro baterii a ta pokud se zahřeje a je tam tlak tak začne hořet..jsou ukázky na YouTube když to zkoušeli nic méně Samsung si to zatím testuje a nechce se unahlit
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 10. 2016 11:49

Taky predpokladam ze jde o umisteni a velikost baterie. A jelikoz se verze s Exynosem celkove mene zahriva plus klimaticke podminky v Evrope jsou jine, nemuselo se to projevit - v Evrope v dobe vydani uz nepanovaly takova vedra treba jako na stredozapade a jihu. Anebo jen nevime o zadnem pripade v Evrope, tedy skutecne potvrzeny.
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krwel146 27. 10. 2016 18:57

S telefonem jsem brázdil cz a používal bezdrátové nabíjení včetně navigace. Přístroj byl velmi zahřátý, ale jinak nejevil žádné známky dalších problémů. Tak nevím, zda teplota je ten hlavní problém.
Krwel146
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bennybull 27. 10. 2016 20:58

Pokud telefon nevykonava složité operace neměl by byt zahřátý
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod stanislavhrdlicka 27. 10. 2016 21:43

Já ho používal taky jako navigaci a zároveň jsem nahrával video přes Autoboy Black box. A telefon se nezahříval. To Note4, co mám teď, tak ten se při nabíjení pořádně zahřeje.

A jen tak na okraj. Dnes proběhl update na Note4 a přibyla poznámka na vypnutém displeji.
stanislavhrdlicka
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 27. 10. 2016 21:54

bennybull píše:Pokud telefon nevykonava složité operace neměl by byt zahřátý

To ale bohuzel vubec neplati.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nAscA 27. 10. 2016 23:26

Ze vsech smartphonu, a ze mi jich od MPX 200 za ty roky proslo rukama hodne, se Note 7 zahriva rozhodne ze vsech nejmene.
nAscA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 10. 2016 04:58

Pokud v Evrope se neprojevil zadny pripad tak je na zvazenou jestli to neni kombinace vice zalezitosti ,
Zacal bych tady v pripade qualcommu
http://www.extremetech.com/mobile/22718 ... compatible
a koncil u te tenke prepazky. Cim dal tim vic napric zarizenimi totiz zni ze quick charge a qualcomm je prusvih a velkej a v kombinaci s dalsi veci muze dojit k problemům.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7 zije 28. 10. 2016 17:04

To nAscA: mohl byste se mi ozvat na salo.salo@seznam.cz? Chci si Note 7 nechat a mít ho jako trvale použitelné zařízení bez omezení, která nám Samsung zřejmě bude vnucovat. Pokud to znamená flash a root, rád bych si tyhle operace od Vás nechal bezpečně udělat. Přijedu a zaplatím. Jsem jen uživatel, i když intenzivní. Díky předem.

To uiqjirka: nechápu proč napadáte ty, kteří si Note 7 chtějí nechat. Samsung korektně a intenzívně dal svým zákazníkům vědět o rizicích plynoucích z užívání, to oceňuju. Jestliže ale nyní přistoupí ještě k vynucování odstoupení od kupní smlouvy tím, že jednostranně omezí vlastnosti zařízení nebo odmítne na něj poskytovat služby, nepostupuje podle mého legálně, aspoň ne v Evropě. I když případný soudní spor by neměl smysl, protože Samsung už předem nabízí kompenzaci ve formě (více než) 100% náhrady. Ti, kteří zváží rizika (ostatně zřejmě mizivá) pro sebe a okolí a budou dodržovat legální omezení oprávněných autorit (mezi ně Samsung nepatří) nebo třetích stran, se kterými vstoupí do vztahu (aerolinky), mohou podle mého názoru stroj používat. Zodpovědnost ovšem nesou oni sami.

Vy nejste autorita, která by byla oprávněna posuzovat, co je správné/přípustné a co ne.
7 zije
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miky_lbc 28. 10. 2016 18:30

Ono je potřeba i říct, že se v Evropě těch telefonů prodalo podstatně méně.... takže argument, že se v EU nic nestalo není průkazný. Navíc není ani pravdivý, protože i v evropě byly ty případy minimálně dva. Netuším ale, zda s evropskou verzí telefonu.

Mnoho lidí si asi ani neuvědomuje, jak strašně náročné je přijít na konkrétní příčinu. Zvláště v moment, kdy se možná jedná o kombinaci řady faktorů.

Podle mého názoru půjde o kombinaci mechanickou, vlastnistí baterie a dost možná i nějakého nespecifikovaného bugu, který v určitých případech může skokově zvýšit zátěž baterie a teplotu. Platí zde, že evropská verze nemusí jeden ze "spouštěčů" obsahovat a tak může být pravděopodobnost problému menší.... ale to v tuhle chvíli nevíme nikdo.

Osobně nevím, jestli bych Note 7 vracel... věřím, že ten telefon bude mít jednou značnou sběratelskou hodnotu. Ale je to možná chybný předpoklad. Hlavně je tam ale "risk" v tom, že sběratelskou hodnotu bude mít telefon pouze v neopotřebovaném stavu. A strkat dneska Note do krabičky při jeho ceně je dost nerozumné.

To dilema vrátit/nevrátit ale chápu.... asi bych si NOTE užil do posledního termínu a pak vrátil.
miky_lbc
Junior

Odeslat příspěvekod 7 zije 28. 10. 2016 19:22

Ohledně Evropy: mám dva dny staré stanovisko Samsungu CR, ze počet incidentů s Note 7 v Evropě je 0. Ohledně příčiny: ta asi může být komplikovaná. Ale na druhou stranu Samsung určitě má dostatek kapacit a prostředků, aby je do zjištění příčiny nasadil. Že dosud mlčí (také oficiální stanovisko "..až budeme vědět, budeme informovat...") , je mi - jako technikovi - divné. K roli pana DJ: do těchto dnů jsem neměl ponětí, kdo to je a jak se podílel na vývoji tak dobrých věcí jako je Pen a vůbec řada Note. Je-li to tak, jak tady píší jiní (že jeho role byla pozitivní a rozhodující), tak potom ho mělo nejvyšší vedení Samsungu nechat dělat (jen) to, co umí a ne aby vedl stahovací kampaň, která je podle mého prováděna katastrofálně. Situace mobilní divize Samsungu mi bohužel připomíná Nokii, kterou z vynikajícího postavení nevysvětlitelně přivedl top management úplně do ....
7 zije
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 10. 2016 19:29

Kdyby to bylo tim co si myslim ja, nikdy nevyda prohlaseni ze na to prisli. Ty kvanta lidi co by chteli vracet edge atd.. To by neustál a vysvetlit lidem ze v edgi je jenom jeden dil skladanky takze se nic nedeje, bez šance.A hromadna zaloba v USA stopro ..usb working group jeste v srpnu povazovala VSECHNY nabijecky s quick charge pro usb3 pro cokoliv s qualcommem za nevyhovujici specifikacim.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 28. 10. 2016 21:33

7 zije píše:To nAscA: mohl byste se mi ozvat na salo.salo@seznam.cz? Chci si Note 7 nechat a mít ho jako trvale použitelné zařízení bez omezení, která nám Samsung zřejmě bude vnucovat. Pokud to znamená flash a root, rád bych si tyhle operace od Vás nechal bezpečně udělat. Přijedu a zaplatím. Jsem jen uživatel, i když intenzivní. Díky předem.

To uiqjirka: nechápu proč napadáte ty, kteří si Note 7 chtějí nechat. Samsung korektně a intenzívně dal svým zákazníkům vědět o rizicích plynoucích z užívání, to oceňuju. Jestliže ale nyní přistoupí ještě k vynucování odstoupení od kupní smlouvy tím, že jednostranně omezí vlastnosti zařízení nebo odmítne na něj poskytovat služby, nepostupuje podle mého legálně, aspoň ne v Evropě. I když případný soudní spor by neměl smysl, protože Samsung už předem nabízí kompenzaci ve formě (více než) 100% náhrady. Ti, kteří zváží rizika (ostatně zřejmě mizivá) pro sebe a okolí a budou dodržovat legální omezení oprávněných autorit (mezi ně Samsung nepatří) nebo třetích stran, se kterými vstoupí do vztahu (aerolinky), mohou podle mého názoru stroj používat. Zodpovědnost ovšem nesou oni sami.

Vy nejste autorita, která by byla oprávněna posuzovat, co je správné/přípustné a co ne.

Vis problem je v tom ze uiqjirka, jinde htcjirka, ma potrebu vse komentovat, vsemu rozumi a vse vi nejlip, byt tebou ignoruji toho "pana" a mas klid, ja to udelal jiz davno.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 10. 2016 20:23

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Auto1 31. 10. 2016 22:31

Note8 i kdyby byl představen v Září, jako vždy, bude na českém trhu "spolehlivě dostupný" těsně před vánocema, jako vždy, a to ještě jen v černé, jako vždy...
A další barvy budou v nabídce, ale nebudou skladem, a zlatá bude kdo ví kdy např...

Jestli někdo chce z Note7 jít do S7Edge, tak čtěte.
Z Note7 na S7Edge jsem šel dočasně,že to do Note8 vydržím, ale zjistil jsem, že s tím nic neudělám. Je to jako hloupý telefon. Neumí to nic!
Dokonce i Note4 mi vyhovuje více než S7Edge. Prostě na práci jedině Note a tečka.
Už mám zase Note4 než seženu telefon (včera přišla čerstvá nová aktualizace, dva roky starý tel a podpora funguje pořád) a řeším, zda jít tedy do Note5 nebo Note7

Note5 budu shánět jako rezervní poslední řešení, protože pokud se nepletu, tak LTE 800Mhz umí jen verze C nebo CD a ta zase není 64GB.
Sice se původně vyráběla C64GB ale už není k sehnání. No a zbývá tedy jen C32GB a to je velmi málo...
tempFileForShare_2016-10-31-22-21-45.jpg
tempFileForShare_2016-10-31-22-21-45.jpg (48.46 ) Zobrazeno 1767 krát


Takže dotaz.
Nikdy jsem nechtěl root a přehrávat nějaké romky ale teď se nedá jinak...
Umí mi někdo, když koupím Note7 (nabídněte), přehrát tak, aby tam byly všechny ty funkce co tam mají být, okolo s-pen a androidu?
Asi se vyplatí počkat, až bude nový android7, a pak to udělat nebo radši teď tu starou verzi6.0.1?
Hlavně aby aku byla 100% kapacity bez omezení.
Přijedu, zaplatím, ale musí to být někdo, kdo to má v malíčku, žádné pokusy nechci řešit.
A ještě budu shánět ten originál kryt s integrovanou aku, co nabíjí indukčně. (nabídněte)
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků