Samsung Galaxy Note 7 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Auto1 28. 8. 2016 20:12

Tak první dojmy Note7 VS Note4:
Fotoaparát Note7 je asi 2x rychlejší při reakci na spoušť ale má menší rozlišení.
Mám na Note4 128GB Samsung Pro (červenou) kartu, ale je ještě( černá ) professional rychlejší, tak nevím zda to má vliv?
Pokud se budeme bavit o poměru stran 16:9, je Note7 téměř o polovinu horší! 5300×2900 u Note4 VS Note7 jen 3200×1800.
Note7 umí sice i více, ale pak je to 4:3 a to je k ničemu.
Video UHD 3800×2100/30fps je u obou shodné.
V praxi má Note7 ale lepší světelnost a duál pixel, takže kvalita fotografií by měla být nesrovnatelně lepší. Teoreticky. Uvidíme. Pokazit foto umí uživatel vždy. Jen chybným ostřením, ISO, slabým světlem, a spoustou dalšího.
Note7 umí konečně výstup foto do formátu RAW, volitelně.
Tak jde to kupředu...
Note7 má stejně vysoký, ale co zamrzí, užší display (úhlopříčka je stejná, ale díky zaoblení je display užší)
Display umí měnit nejen tapety, ale i témata a nově ikony.
Buď to nelze, nebo jsem to nedokázal, ale pozadí nastavení menu androidu je i u tmavých témat vždy bílé.
Tmavé mohou být jen tapety, klávesnice, (černá,né jen šedá, konečně) nebo pozadí např sms a podobně.
Nové zcela jiné menu celého telefonu je sice komplet jiné, ale vše se na první pohled jeví intuitivněji, přehledněji.
Chybět mi bude ten měkčený plast co má černá varianta Note4. To je pohodlné a přístroj neklouže v ruce.
Display jako takový je samozřejmě lepší a téměř vše je lepší, hledal jsem jen chyby a tohle jsem našel.
Mimochodem, Note4 dostal právě za poslední rok snad šestou aktualizaci TW a zase se s ním pracuje lépe.
Jestli se tak vzorně budou starat o Note7 tak to bude skvělé.
Bohužel při kopírování textů nelze v Note4 překládat z Němčiny do češtiny přímo. Jedině copy do schránky potom skočit do Google překladače a vložit a pak překlad a zase copy a pak teprve vklad do editoru.
Note7 umí i CZ překládat rovnou v editoru, třeba při psání tohoto textu! Hurá.
(Poslední aktualizace Note4 ze včera to zjednodušila oklikou a při copy se objeví ikona google překladače a celý proces je daleko pohodlnější, ale na Note7 to nemá.
Přitom oba mají stejný základ androidu 6.0.1 ale přesto to v reálu vypadá, že Note7 je o dva roky novější! Prostě TW už umí dnes to, co bude teprve později v Androidu 7.0 a nejen to ale mnohem více, viz funkce S-Pen atd...
Celkově mě mrzí, že Note7 není 6" ale prodejce říkal, že je to kompromis proto,aby se to dalo ovládat jednou rukou. Já bych 6" připlatil a k tomu duál SIM ale zřejmě je takových lidí málo...
No je pravda, že na menší úhlopříčce se díky velmi vysokému rozlišení třeba na webovem prohlížeči zobrazí více informací a netřeba zoomovat do stran.
Takže nakonec to asi bude OK.
Škoda že místo brýlí není v CZ volitelně ta 256GB XDHC jako v US...
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 28. 8. 2016 21:16

Já bych zase místo brýlí bral Gear Fit2. Paměťovka by byla sice taky fajn, ale reálně mi stačí těch 64 GB interně. Takže jestli k předobjednávce budu mít brýle, zkusím je a jdou z domu.

Jo a ať je nový Note 7 jen ku radosti :)
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 8. 2016 21:23

Auto1 píše:Celkově mě mrzí, že Note7 není 6"

+1 :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cartee 28. 8. 2016 22:35

mám note 4 a jsem max spokojenej, kdybych měl prachy na 7 tak bych zkusil, ale štvaly by mě asi ty zaoblený hrany, měl jsem to u S7 edge a nakonec jsem to prodal protože jsem chtěl řadu note ale zase jsem neměl tolik peněz a čas čekat na sedmičku ;-) ale jinak asi nej stroj na trhu ;-)
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2016 00:02

Jak fotí Note7
https://mobilenet.cz/clanky/jak-foti-spickovy-samsung-galaxy-note-7-galerie-31042
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hadasek 29. 8. 2016 16:27

Uvidíme, co z toho vyleze

Samsung Galaxy Note 7 má závažné porodní bolesti
http://mobilizujeme.cz/clanky/samsung-galaxy-note-7-ma-zavazne-porodni-bolesti/

To Auto1:

Jen k těm schématům. Mám v Note 4 "Dr. Ketan Rom" a tam se krásně změní i kompletní nastavení. Vše v černé :-)
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod destr 29. 8. 2016 18:03

Právě mi dorazila SMS z Datartu, že můj Note 7 bude na skladě 31.8. Objednával jsem 16.8. To je dobrá zpráva :-D
destr
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 29. 8. 2016 19:37

Datart zahajuje v CZ předprodej?

Samsung Note7 LENS cover!
Naposledy upravil Auto1 dne 29. 8. 2016 19:44, celkově upraveno 1
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 8. 2016 19:42

re : Auto1
nechci kazit radost ale to co zminujes je funkce prekladace - preklada napric vsemi app, funkce se jmenuje preklad klepnutimv libovolne app oznacis text a prekladac preklada bez copy paste. umi to uz nakej patek vsechny androidy i ty obstarozni s treba 4.4.. problem je ze pokud nadstavba se s.re kde nema, tak je mozny ze bez aktualizace systemu to na Note nefungovalo. Je to presne naopak, to co notu dohodili aktualizaci mel uz davno kazdej u nejz nemel prekladac flag sys coz v nadstavbach miva.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod destr 29. 8. 2016 19:47

Datart a další autorizovaní prodejci zahajují v CZ předprodeje Samsungu a třeba i Applu. Stačí se podívat na oficiální stránky Samsungu.
destr
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 29. 8. 2016 21:51

Hovoříme o předprodeji, nebo o předobjednávkách?
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod destr 30. 8. 2016 06:09

To je uplně jedno, prostě je Datart oficiální prodejce Samsungu.
destr
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 30. 8. 2016 10:12

To je i Alza...
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 30. 8. 2016 10:23

Naskladňuje se dva dny předem na centrálu, na pobočky k vyzvednutí den předem a rozesílání poštou taky den předem, aby se stihlo páteční spuštění prodeje pro předobjednávky. Nic víc bych za tím nehledal, pochybuji, že se dočká někdo před 2. 9. :)
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Awee 30. 8. 2016 12:21

Asi dočká, přišla mi dnes sms od samsungu, že dnes předají objednávku dopravci takže mi dorazí za 1 až 2 pracovní dny.
Awee
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků