Samsung Galaxy A5 (2016) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mst3891 26. 8. 2016 12:30

To Hexkey: U těch škrábanců nevím, je to zatím jen můj dojem, tel mám krátce..

Nemám zkušenost s S6 ani S6 edge, ale zdá se mi to divné, protože oproti Lumii 830 je ve špatném světle A5 o dost horší a Lumia už zdaleka nepatří ke špičce. Podle recenzí (i fotek) by měl být foťák u S6 o dost lepší než Lumia, natož galaxy A5. Myslíte fotky za špatného světla, nebo fotky přes den - tam bych i věřil té podobnosti v kvalitě s S6 edge.

Trochu odbočím: Je podle Vás S6 lepší fotomobil než P8 nebo G3? Jen mě zajímá srovnání, od někoho, kdo všechny tel. používal.
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod Hexkey 26. 8. 2016 13:12

Ja taky nevím srovnával jsem to teď mám oba telefony doma a ve tmě v garáží fotky byly u obou velmi dobré. Ale žádný profík na focení nejsem asi tak. Jinak co se tyče g3 a p8 či s6 edge rozhodně s6 sám jsem g3 měl rok je tam velmi dobrý foťák ale s6 ještě lepší podle porovnání . Bohužel p8 za tmy úplná katastrofa po půl roce šel. Fotky jednou dobré podruhé tak osvícené ze nic nebylo vidět. Mám teď s6 edge a na foťák nemůže říct žádné špatné slovo fakt fotí perfekt. Jinak kamarád má nexuse 5x a po srovnání s6 zase vítěz. Jistě jsou teď lepší určitě s7 nebo lumia 950 xl ...
Hexkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drejkys 27. 8. 2016 09:02

Potřebuji poradit jestli upgradovat na android 6, mám tam zatím 5.1.1. Nepotřebuji mít za každou cenu novější. Pokud by tomu mělo být jako kdysi s mojí předchozí S3 kde jsem přešel z 4.1.2 na 4.3 a telefon byl potom trochu pomalejší i po obnovení továrního nastavení, tak to radši zůstanu u 5.1.1. Na youtube jsem našel jen jedno srovnávací video a tam mi to přišlo že odezvy byli lepší u 5.1.1, ale radši bych slyšel od někoho tady jak mu to přijde? Je tam kromě vzhledu i nějaká jiná zásadní změna ve funkcích?
Díky
drejkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puvel 27. 8. 2016 09:56

Nevím jaká byla pětka na A5, já telefón včera koupil a aktualizoval na šestku a telefón šlape super. Přes noc mi baterie nešla ani o procento dolů a teď po více než 9hodinách mám 80% baterie a SOT 2h 44m 17s. Nechápu. Před tím jsem měl Iphone SE, Note4, LG 3............ Jak říkám na tuto cenovou kategorii jede telefon svižně nic nelaguje a výdrž ani nehovořím
puvel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 8. 2016 13:02

Co přináší aktualizace na Marshmallow Samsung Galaxy A5 A510F
https://mobilenet.cz/clanky/samsung-galaxy-a5-2016-obdrzel-v-cr-android-60-marshmallow-31045
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 30. 8. 2016 15:00

Četl jsem to … jsou tam převážně uvedeny změny, které já osobně moc nevyužiji. Spíše bych uvítal ty chybějící možnosti, které jsem částečně zmiňoval ZDE a což mi bylo, mimo jiné, potvrzeno i ze zákaznické podpory Samsung, cituji:

„Podoba Androidu 6 na Vašem telefonu Samsung Galaxy A5 2016 je takto navržena ze strany společnosti Google, která je jeho vývojářem.
Ve verzi OS Android 6 není již dostupné počasí na zamykací obrazovce a není zde možné přidání cloudového úložiště do aplikace Moje soubory. Widget aplikace Smart Manager je k dispozici pouze ve velikosti 4x1...“


Škoda, to počasí na lockscreenu a vestavěný správce Moje soubory mi na 5.1.1 bohatě vyhovovaly. Docela by mě zajímalo, co k této absenci Samsung s Googlem vedlo … no nic :roll:
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barykelo 8. 9. 2016 20:18

Tak konečně je nabídka Androidu 6.0.1 kompletní pro všechny distribuce. Dnes vyšel pro T-Mobile.
Samsung Galaxy A5 (2016) (T-Mobile)
Barykelo
Junior

Odeslat příspěvekod H4CK1 8. 9. 2016 20:28

Nemá někdo problém s galerií fotek v aplikaci foťáku?
Zapnu foťák, vpravo nahoře vyberu vyfocený fotky - první se ukáže bez problému, druhá je rozmazaná a po dvouch sekundách aplikace spadne.
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 9. 2016 09:22

re : Rosch
Opravdu humorne, dane veci jsou totiz zalezitost nadstavby ktera je ciste v rezii tech blaznu ze Samsungu co ji navrhovali a nikdy a nikde nebyly vlastnosti Aosp, coz si muzes overit sam. Stahni si adb full, spust si na PC android 6 jako emulator, treba obraz Nexuse, tzn aosp android neboli cisty android . Potom si ho spust v emulatoru jako 5.1 a pak jako 4.4.Odpoved mela byt - proste jsme to v Samsungu zarizli, v minule nadstavbe bylo, ted neni.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 9. 9. 2016 11:36

Humorné?!
Nic ve zlém, ale každý není tak úžasně technicky zdatný jako ty, takže postup, který výše popisuješ, si odzkoušet nedokážu. A i kdybych si to našel na netu, což asi nebude nic složitého, tak na služebním NB to ani nespustím, protože od IT máme omezená práva na instalace (resp. nemáme žádná) :mrgreen: .
Je mi ale jasné, že ty záležitosti, které jsem uvedl, jsou záležitostí TouchWiz a ne Androidu 6.0. Taky jsem Samsungu v tomto duchu na jejich reakci odpověděl … zpětná odezva z jejich strany už žádná :roll:
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mst3891 9. 9. 2016 12:10

Může někdo doporučit ochranné sklo na galaxy a5 2016, které pokrývá celý displej? Zatím skla, které jsem přirovnával jsou vždy a cca 5mm z každé strany displeje menší, údajně je to kvůli 2,5D efektu displeje, ale určitě se dělá i sklo s mírným zaoblením na hranách.. Popř by mohla být i fólie.
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 9. 9. 2016 12:49

To sklo jsem taky řešil, byl jsem se podívat přímo na Screenshield ve Skinzone, ale nebylo to ono … ty hrany prostě byly vidět :roll: . Nechal jsem si tam dát přímo u nich fólii jen na displej a zatím spokojenost. Malá mezírka od toho kovového rámečku tam sice je, cca 0,5-1mm … ale tím, že to přilne ke sklu, tak to není skoro vidět. Hlavně to drží a ovládání to nijak nezhoršuje. Používám k tomu originál kryt Samsung EF-QA510CB a telefonu to na atraktivnosti nijak neubírá :D
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 9. 2016 13:15

re :rosch
reakce byla na tvoji poznamku co k tomu google vedlo? nic, protoze google nic nevypustil. jinak to spusteni toho emulatoru je na 3 nebo 4 kliky, mezi ty kliky pocitam i stazeni sdk, absolutne nic slozityho. a jede to i na domacim pc :-) , predpokladam ze nemas jenom sluzebni notas na nemz si neuprdnes.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orange01 9. 9. 2016 13:25

Mam dotaz. Obcas se mi stane, ze najednou prestanou fungovat senzoricka tlacitka. Nereaguji na dotek a prestanou svitit. Jedine reseni je restart telefonu. Pak je vse ok. Stava se to treba jednou tydne. Ma s tim nekdo take zkusenost?
Orange01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 9. 2016 14:04

Co třeba místo restartu provést hard reset, obnovu továrního nastavení?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků