Samsung Galaxy A5 (2016) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RoSch 12. 5. 2016 15:02

Mám ho zhruba týden a za tu dobu můžu říct, že je to fakt dobrej telefon, po HW i SW stránce. Mám k tomu i originál aktivní flipové pouzdro EF-WA510PB, takže se dost šetří Off i Home tlačítko. Jediná drobná věc co se mi stává je, že si "občas" nechtěně zmáčknu na bocích displeje co nechci, což je dáno využitím jeho maximální plochy na telefonu :-] . To samozřejmě může být ale taky tím, že jsem zvyklý na menší Xperii Z1C, takže ty úchopy a pohyby prstem ještě nemám na nový A5 zmáklý :D .
Soukromě bych do něj určitě šel, ale myslím tak za cenu cca 8 tis. (když beru ofiko CZ distribuci).
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orange01 12. 5. 2016 15:07

Super. Dikes za info.
Orange01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yowda 22. 5. 2016 12:42

Zdravím. Měl bych 2 dotazy ke Galaxy A5 2016. Je to pěkný telefon a jsem s ním spokojený. Nevíte, kdy má dorazit na tento model aktualizace na android 6.0 prosím? A bude telefon fungovat s gear vr prosím? Děkuji.
Yowda
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 23. 5. 2016 12:12

2 Yowda: doufejme, že aktualizace na A 6.0 by snad nemusela trvat dlouho … první náznaky se objevily ZDE.
Co se týká Samsung Gear VR, tak se obávám, že podporovat nebude, i když ve správci aplikací v záložce Vše jsou vidět tři položky Gear VR.
Dle informací na stránkách Samsung.cz - podporovány jsou modely s Quad HD rozlišením, tedy Samsung Galaxy S7, S7 edge, Galaxy Note 5, S6 edge+, S6 a S6 edge ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yowda 24. 5. 2016 18:02

Tak tedy doufám,že příjde aktualizace co nejdříve.A škoda těch VR...když konkurence dokáže pracovat i s rozlišením FullHD...no co se dá dělat.Děkuji za odpověď.
Yowda
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 24. 6. 2016 09:43

Tak update na 6.0.1 se už snad rozjíždí :D
http://www.sammobile.com/2016/06/24/sam ... in-russia/
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stranskyarek 22. 7. 2016 12:25

Ahojte. Nevíte někdo kdy bude možné používat andr 6.0???
stranskyarek
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 7. 2016 12:40

Až ho vydají a ty si ho nainstaluješ. Neboj, bude.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 16. 8. 2016 10:03

Samsung sleví hned dvakrát. U Galaxy A5 (2016) můžete ušetřit až 4 500 Kč

http://samsungmania.mobilmania.cz/clank ... fault.aspx

:love:
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 23. 8. 2016 07:16

stranskyarek píše:Ahojte. Nevíte někdo kdy bude možné používat andr 6.0???

Tak dnes ráno mi to už přes OTA nabídlo aktualizaci na 6.0.1 (976,24MB) ... mám nebrand ETL ;-)
Zatím se stahuje, tak uvidím, jak to poběží :D

EDIT 10:15:
Tak 6.0.1 už běží … po prvním letmém přelétnutí se telefon chová výborně (bez factory resetu), plynulý, žádné velké odezvy ;-) .
TouchWiz prošel menší kosmetickou změnou, dle mého nic výrazného. První dvě věci, na které jsem „zatím“ narazil, a které mě oproti LP 5.1.1 chybí jsou:
- nemožnost přidání počasí na lockscreen (alespoň jsem to nikde v nastavení nenašel – v Zamykací obr. a zabezp.* ani v nastavení počasí ve Widgetu) :roll:
- widget Smart manageru je osekaný jen na dvě zobrazení RAM a Úložiště (Baterie a Zabezpečení zaříz. oproti widgetu v 5.1.1 chybí).

Jestli budete mít někdo další poznatky, tak se klidně podělte :D
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mst3891 23. 8. 2016 20:35

To RoSch: Jak jsi spokojeny s fotakem? Hlavne v horsich svetelnych podminkach? ☺
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 23. 8. 2016 22:25

Až budu mít chvíli čas a příležitost tak to kdyžtak vyzkouším, ale nějaký odborný a objektivní názor ti asi nedám, protože mobilem moc nefotím, max. pár fotek na FB nebo v práci na rychlé vyfocení závad … na rodinné fotky z dovolené, školních besídek apod. používám kompakt od Lumixu. Co ale můžu říct s větší jistotou, tak na automatiku dělá Galaxy A5 ⑥ rozhodně lepší fotky než má Xperia Z1C, což asi není žádné překvapení - bohužel :roll:
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mst3891 26. 8. 2016 07:55

Tak přidám info k telefonu. Telefon jsem si pořídil na zkoušku v rámci současné akce cashback. Takže první dojmy:
1) Zpracování - na jednu stranu telefon působí bytelně, na druhou stranu sklo na zadní straně se asi rychle poškrábe, navíc je telefon hooodně kluzký, tzn obal bude nutností. Telefon sice budí dojem luxusnějšího zboží (aspoň ve verzi gold, která je spíš než zlatá stříbrno-zlatá), nicméně např. HTC M9 na mě působí mnohem luxusněji.
2) Baterie působí, že 2 dny budou bez problému i při větší zátěži.
3) Co mě štve je, že telefon nemá možnost nastavení vibrační odezvy stisku. U klávesnice jsem to pořešil google klávesnicí, ale senzorické klávesy asi budou navždy "hluché" . Nechápu to, zvlášt když toto nastavení např Galaxy S5 neo má a měla i A5 2015.
4) Foťák - zde mám velký problém. Porovnávám s mou starou Lumii 830 a Galaxy S5 neo. Za denního světla fotí všechny 3 dobře, A5 možná i nejlíp -ale pěkné fotky za dne umí dnes kdejaká levná Čína. Šero - S5 neo odpadává, s ním se nedá vyfotit už za šera nic rozumného. Lumia 830 a A5 jsou za šera srovnatelné - jednou udělá lepši foto A5, jindy Lumia. Večerní podmínky - zde A5 totálně propadává a stařičká Lumia jej totálně převálcuje. U A5 strašný šum, nebo je foto příliš tmavé. Automatika prostě vyžene ISO do výšin a pak je zde velký šum, nebo je ISO níže, ale fotka je moc tmavá. LUMIA si v těchto podmínkách vede mnohem lépe, fotky jsou světlejší a zdaleka ne tolik šumu, rozdíl je drtivý. Problém u A5 je, že jsem nikde nezjistil jaký čip foťák má. Někde píšou, že má čip ze staré A5 jen doplněný o OIS (to by znamenalo Sony IMX 135), jinde že Samsung použil čip vlastní výroby S5k3l2. Ani jednu informaci jsem si nebyl nikde schopný ověřit. Nicméně obojí znamená malinký sensor 1/3,06 a zde je asi zakopaný pes, proč se s ním večer nedá fotit. Ještě zkusím koupit appku na focení, kde zkusím při nižším ISO nastavit manuálně delší závěrku. LG G3 měla taky malinký sensor IMX 135 a jak umí fotit - minimálně na úrovni Lumie, spíš i lépe..

Resumé - telefon vypadá docela luxusně- je svižný s krásným displejem a opravdu slušnou výdrží na baterku. Pokud je ale někdo mobilní fotograf, tak zatím rozhodně nedoporučuju. Ještě uvidím, co s fotkama udělá ta externí appka..

Jinak telefon bude nejspíš na prodej (koupil jsem jej na zkoušku), kdyby měl někdo zájem, tak piště do zpráv.
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 26. 8. 2016 09:56

Jj ... ta dotyková vybrační odezva displeje a senzorových kláves by se hodila :roll:
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hexkey 26. 8. 2016 12:00

No nevím manželka má galaxy a5 2016 asi 3 měsíce a škrábance žádné (zlatá varianta) žádná folie ani ze předu ani ze zadu. A co se tyče foťáků já mám s6 edge a ty foťáky jsou skoro srovnatelné za ty peníze velmi dobré a to s6 edge byl minulý rok nej fotomobil. A těch mobilů jsem měl lg g3 , huawei p8 a teď s6 edge.
Hexkey
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků