Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod anonymius 28. 12. 2018 01:46

Co zkusit nastavit nejaky jiny BT kodek ? Vyvojarske moznosti...
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 28. 12. 2018 09:04

sodja píše:U S7 se zvuk jakoby zadrhává, přerušuje, ačkoliv přehrávání záznamu v mobilu pokračuje, takže části záznamu nejsou srozumitelné. Rušení nějak souvisí s ostatními aplikacemi v mobilu, protože když na používám jiné aplikace, tak je rušení častější, byť se projevu i na telefonu "v klidu". Nezáleží na přehrávající aplikaci (prohlížeč, různé aplikace), chování je obdobné.

Ve firme jsme presly k Tmobile tak jsem asi pred mesicem nahral posledni Tmobile ROM (odin+komplet reset) a od te doby mi prijde, ze prehravani do BT sluchatek vic cuka-prerusuje se. Nedeje se to kdyz je mobil v klidu a rozhodne to nebude v takovem rozsahu jako u tebe, ale staci abych telefon probudil a prihlasil se pres ctecku otistu nebo zacal s telefonem neco delat a obcas to cukne, jakoby telefon lehce nestihal obslouzit zakladni funkce a zaroven prenos BT. Kdysi na windowsech na slabsim notebooku pomahalo dat v procesech prioritu na prehravani a BT zvuk se neprerusoval. Na S7e nevim, asi se vratim zpet na ROM volneho prodeje. Taky na stedry vecer skoncila zaruka takze premyslim nad alterROM...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod sodja 28. 12. 2018 15:04

Děkuji za radu s těmi kodeky. Už dříve jsem si s nimi zkoušel hrát, ale nic nepomáhalo. Taky možná, že tomu nerozumím. Při volbě profilu AVRCP 1.5 nebo 1.6 se z reproduktoru linuly pouze skřeky nebo bylo hlavně ticho. Rozumný zvuk pouze při 1.4. To samé bylo u volby kodeků - fungoval pouze SBC. I u ostatních parametrů fungovalo pouze výchozí nastavení. Jinak, zasekávání se projeví i u prostého automatického vypnutí displeje, když nechám mobil v klidu. Stejně tak i u zapnutí a přepínání aplikací atd., tam je souvislost zřejmá. Nicméně se zasekávání projevuje i prostého ponechání mobilu v klidu s vypnutým displejem. Mám ROM ETL, přehranou přes DBT (mobil koupený na Amazonu.de).

-- 28. 12. 2018 15:08 --

A ještě k tomu zálohování a obnově dat po továrním resetu: překvapuje mě, že se neobnovila data aplikací Audiotéka, Radiotéka a Mapy.cz, ačkoliv jsem si dal práci a přesunul jsem je z karty do vnitřní paměti. Škoda hlavně u té Audiotéky, měl jsem tam nastaveno spoustu oblíbených pořadů, které jsem musel vyhledávat znovu. Stejně tak se neobnovilo nastavení zvětšení obrazovky, písma v systému.
sodja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 28. 12. 2018 15:17

Uvadim jen pro priklad. U S9 jak u Oreo 8 tak ted nove u Pie 9 se bez potizi obnovi velikost pisma, i data u mapy.cz, pokud jsou na karte, logicky, kdyz obsahuji data nebo polozky map. Jinak u aplikaci tretich stran zalezi na vyvojari dane aplikace. S neobnovou maji problem vetsinou aplikace psane pro starsi verze Androidu.
Momentálně používám..

Windows 10 Mobile - nejlepší a nejstabilnější OS na trhu - Nokia Lumia 925 + Nokia Lumia 830 + Nokia Lumia 930

Momentálně zkouším..

Android 9 Pie - reklamosystém - Samsung Galaxy S9 Coral Blue + Samsung Galaxy S9 Midnight Black
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stofinger 29. 12. 2018 05:38

Harmonogram aktualizácií na Android 9 Pie pre rok 2019:
- január: Galaxy S9, Galaxy S9+
- február: Galaxy Note 9
- marec: Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 8
- apríl: Galaxy A8 (2018), Galaxy A8+ (2018), Galaxy A7 (2018), Galaxy A9 (2018), Galaxy Tab S4 10.5
- máj: Galaxy J4, Galaxy J4+, Galaxy J6, Galaxy J6+, Galaxy A8 Star
- júl: Galaxy J7 (2017)
- august: Galaxy J7 Duo
- september: Galaxy Xcover 4, Galaxy J3 (2017), Galaxy Tab S3 9.7
- október: Galaxy Tab A (2017), Galaxy Tab Active2, Galaxy Tab A 10.5

Vlajkové lode roku 2016 Galaxy S7 a Galaxy S7 edge sa v zozname nenachádzajú. Poslednou veľkou aktualizáciou tak pre ne zrejme ostane upgrade na Oreo.
stofinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 12. 2018 09:06

Galaxy S9 a Galaxy S9+ máš špatně, už započal teď v prosinci 2018 ve štědrý den ;-)
Momentálně používám..

Windows 10 Mobile - nejlepší a nejstabilnější OS na trhu - Nokia Lumia 925 + Nokia Lumia 830 + Nokia Lumia 930

Momentálně zkouším..

Android 9 Pie - reklamosystém - Samsung Galaxy S9 Coral Blue + Samsung Galaxy S9 Midnight Black
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymius 29. 12. 2018 10:09

Pro nekolik malo regionu...
Samsung Galaxy S7 8.0 ETL + A3 2017 8.0 ETL
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 12. 2018 12:19

To nicemu nevadi, celkem pro 6 regionu uz ale zacal a to je dulezite..
Takze tabulka tupě opsana z netu je tak spatne. To neni tabulka pro cz regionextra.. I ostatni vyrobci najizdeji s regiony postupne.
Momentálně používám..

Momentálně zkouším..

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kitotik 31. 12. 2018 06:37

Samsung Galaxy S7 - následující problém. Když spustím písničku, tak nikde nevidím běžet aplikaci pomocí které bych ji vypnul, musí ji nechat vždycky dohrát. Nebo jak to funguje? Poradíte? Děkuji a přeji pěkného Silvestra :) ...
Kitotik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BaldaP 31. 12. 2018 12:18

A kde tu písničku spustíš?
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Kitotik 1. 1. 2019 16:51

Mám je nahraný na SDkartě ve složce -music. Vstoupím tam přes - Moje soubory, SD karta atd., najdu si písničku tapnu na ni a ona začne hrát. Ale nikde nevidím a ani nemám možnost přehrávání ukončit.
Kitotik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 1. 1. 2019 16:52

Ty jsi spoustis pres pruzkumnika na pres hudebni prehravac?
Momentálně používám..

Momentálně zkouším..

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kitotik 1. 1. 2019 17:11

Přesně tak, jen jsem potřeboval zkusit jestli se mi tam nahrála jedna písnička a při tom jsem zjistil to je je již popsáno.Když ale to samé udělám v Samsung Galaxy J3 (2016) tak při přehrávání vidím spuštěnou "přehrávací" aplikaci pomocí které můžu písničku kdykoliv vypnout. U S7 tuto ale nevidím.
Kitotik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 1. 1. 2019 17:52

Teď jsem to na S7 zkoušel, oficiální CZ distribuce s Androidem 8.0 a bez problému.
Když v prohlížeči souborů kliknu na hudební soubor, zeptá se v jaké aplikaci se má pustit, když vyberu "Hudební přehrávač" uprostřed obrazovky se spustí standartní audio ovládací panel a hudba hraje, když kliknu kamkoliv jinam na obrazovku, hudba se ukončí a panel zmizí.
Nicméně ti důrazně doporučji nainstalovat jakýkoliv jiný přehrávač, ten defaultní je fakt jen holý základ.
Např. AIMP: https://play.google.com/store/apps/deta ... imp.player
A poté když klikneš znovu na nějaký hudební soubor, zeptá se tě v čem se má otevřít, vybereš VŽDY v AIMP a máš už napořád klid
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Kitotik 1. 1. 2019 18:32

Díky za informaci, vyzkouším. Já když kliknu na hudební soubor, tak se na nic neptá a rovnou přehrává bez toho, abych si mohl vybrat mezi "Hudebními přehrávači" a ani se nespustí se standardní audio ovládací panel a hudba hraje. Přitom mám nahraný VLC přehrávač. No uvidíme, vyzkouším. Díky.
P.S. teď jsem zjistil, že jsem u nainstalovaného přehrávače VLC neměl povoleno "oznámení". Ted již při tapnutí na písničku se zobrazí ovládací panel. Takže již vše OK. Díky za rady a porady :) ...
Kitotik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka