Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod karela76 18. 7. 2018 07:27

Ahoj,
vsiml jsem si, ze zrejme po aktualizaci na Oreo 8.0.0 mi nejak spatne funguje ukoncovani hovoru zapinacim tlacitkem. V menu to mam nastavene "usnadneni --> prijem a ukoncovani hovoru --> ukoncit hovory stisk. vypinace". Obcas to zafunguje, ale vetsinou ne. Vetsinou to jen zhasne displej a hovor pokracuje. Pred Oreem mi to fungovalo spravne. Netusite nekdo, co s tim? Diky.
karela76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 7. 2018 07:37

Zkus restartovat smartfon
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karela76 18. 7. 2018 08:11

Tak to jsem pochopitelne delal, i do douzoveho rezimu a zpet. Ani na Samsung supportu neporadili. Akorat tovarni nastaveni se mi zatim nechce delat.
karela76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.lehky 18. 7. 2018 13:22

zdravím a přidávám stejný problém s ukončením hovoru, musel jsem přejít na červené tlačítko, vůbec to hovor po aktualizaci nekončí spolehlivě.. reset jsem také nedělal..
p.lehky
Junior

Odeslat příspěvekod Tinatina12 18. 7. 2018 15:23

lukasroubik píše:Dobrý den, ahoj,

rád bych Vás požádal o radu ohledně Galaxy S7 a nedávného update na nový Android 8.0.0. Včera jsem aktualizoval svůj telefon na nový Android a došlo k opravdu k velmi brutálnímu zhoršení kvality pořizovaných fotografií ze zadní i z přední kamery. Samozřejmě jsem prošel veškeré nastavení fotoaparátu, jestli je stejné jako předtím (16:9, 4032x2268 apod.), zkontroloval jsem samozřejmě čistotu čočky atd. a přesto zadní i přední fotoaparát najednou požizuje fotografie jako z kalkulačky. Ten rozdíl oproti fotkám pořízeným třeba ještě ve čtvrtek je neuvěřitelný a to i při slušných světelných podmínkách. Na zahraničních fórech jsem o tom našel jen několik zmínek a rady jako vypnout a zapnout stabilizaci videa a udělat reset aplikace, což samozřejmě nepomohlo.

Určitě se jedná o SW problém, fotky jsou i při pěkných světelných podmínkách v detailu strašně rozmazané, bez detailů, se strašně špatným světelným vyvážením...skoro jako kdybych fotil na svůj starý Galaxy Ace. Nemáte prosím někdo po aktualizaci podobnou zkušenost + nápad na řešení?

Moc díky, pěkný den

Dobrý den,

mám stejný problém na své S7 po aktualizaci na OREO. Fotky jsou neostré, chybí detaily, hloubka... Je to bída. Myslím, že Samsung S3 by teď fotil lépe.

Chtěla jsem se zeptat, zdali se Vám podařilo něco vypátrat? Já osobně si myslím, že se jedná o věc, o které Samsung rozhodně ví, protože chce v zákaznících vzbudit dojem, že ta S7 vlastně nefotí tak skvěle a bylo by dobré koupit S8/S9. Pokud nepřijde nějaká aktualizace a telefon nebude fotit jako předtím, tak se Samsungem končím. A to jsem jim věrná od S3 a vše doma máme Samsung...
Díky za případný tip nebo odkaz na víc info. Mě se nikde nic nalézt nepodařilo...
Tinatina12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 18. 7. 2018 16:48

Já aktualizoval přes PC a aplikaci Smart Switch se zachováním dat. Žádný rozdíl v kvalitě fotoaparátu nepozoruji. Tudíž v updatu samotném chyba nebude. Osobně bych zkusil udělat zálohu a pak reset do továrního nastavení. Pokud ani to nepomůže, tak zkusit přehrání přes smart switch a PC (pokud to půjde).
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod hromadcicka 18. 7. 2018 19:17

djdekl píše:Tak si to zapni a dej vedet, zda to stale zlobi. Nektery site a telefony proste fallback do 2g/3g moc nezvladaj.

Pri "100" % pokryti LTE nevidim jedinej duvod VoLTE nepouzivat.

Nic jsem nemenil a jen aktualizoval na Oreo. Zatim bez problemu. Mam pocit, ze to souviselo s daty a navigaci, po aktualizaci zatim ok. Zatim, budu dale monitorovat :-)
Mam ale jiny problem. Obcas prestane fungovat always on, v podstate bez duvodu. Staci telefon odemknout, a kdyz pote zhasne, tak always on opet funguje. Pred aktualizaci to neblblo. Nemate nekdo podobny problem?
hromadcicka
Junior

Odeslat příspěvekod llubik 19. 7. 2018 08:41

Ako to tak citam, vidim ze Oreo je radost sama o sebe :-)
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 19. 7. 2018 09:11

Ja sem zatim nenarazil na neco, co by mi neslo nebo vadilo.
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 19. 7. 2018 17:58

U mě to samé. Jen chce telefon občas namísto otisku kód. Minimálně subjektivně telefon funguje s Oreem rychleji.
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Kelly01 19. 7. 2018 18:36

Začínám mít S7 plný zuby, a už si nikdy nekoupím telefon s vyšším IP :)

Nejprv spadl na záda, budiž, stálo to 2 litry..

Teď spadl mezi sedačky na lížinu zapínacím tlačítkem, kvůli tomu se mění celý obal za cca 4000,- :(

Jsem poučen, vyšší odolnost nikdy více..

To jen tak, abych se vyvztekal:)
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 19. 7. 2018 20:15

Na jednu stranu to chápu, ale když si to člověk vezme kolem a kolem, u spousty drahých telefonů stojí oprava pálku, když se člověk dobře trefí a to leckdy nepotřebují ani zvýšenou odolnost.
Hádám, že tohle asi dost majitelů S7 nechce slyšet, ale mám pouzdro za dvě stovky (nakonec jsem skončil u ještě relativně decentního). Telefon mi ve spěchu už párkrát spadl a je stále jako nový. Samozřejmě, ani pouzdro nezachrání vždy a vše.
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Capita 21. 7. 2018 09:19

Za sebe mohu říct, žee mi po aktualizaci na Oreo všechno perfektně funguje - včetně toho focení v příspěvcích výše...

Hromadcicka: AoD mi taky v tomhle směru blbne, ale blbnul mi i před aktualizací. Někdy je zkrátka display celý černý no - v ničem mi to ale nevadí

Kelly01: nic si z toho nedělej, dcera se na něm dívala na pohádku, vysmeknul...a prasklý přední sklo včetně displaye - oprava v MP skoro 6k. A to jsem na něm měl levný pouzdro:) Co naplat jsou to křehký věci no...
Capita
Junior

Odeslat příspěvekod kari.katura 21. 7. 2018 09:46

Ke všem telefonu se chovám stejně, ale teprve na S7 edge jsem si pořídil obal. Zatímco u žádného předchozího telefonu jsem nezpozoroval poškrábaný displej, tak na S7 edge, i přes použité pouzdro nějaké škrábance mám. Tak nevím.

Co se AOD týká, tak jestli si to dobře pamatuju, na WP Nokiích to zhasinalo, ale stačilo mávnout nad displejem a zase se to rozsvítilo. Stejně tak to zhášelo v kapse a v pouzdře. Mně to docela vyhovovalo.
kari.katura
Junior

Odeslat příspěvekod mifey 21. 7. 2018 10:54

karikatura nechapu jak muzes met poskrabany sklo ..ja nemam zadnej celo obal jen tu pruhlednou slidu vzadu a zadny skrabance nemam... pokud foun pokladas nekde na plazi na pisek atd tak se nedivim ze mas skrtabance :-D .. jinak mam S7
mifey
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka