Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sinco 23. 12. 2018 11:51

Sklo-folii jsem vždycky lepil s pomocí vlažné vody a kapkou jaru. Právě kvůli tomu přesnému vycentrování se dá se sklem lehce manipulovat na telefonu.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 23. 12. 2018 18:03

EOS1300D píše:Myslíte, že bude toto sklíčko sedět na S7 bez toho, aniž by se jakkoliv odlepilo či s ním byl jiný problém?

https://www.mobilmax.cz/screen-glass-sa ... e/d-55930/


Ja bych ti poradil aby ses na to vyprdl, protoze pokud se k telefonu chovas aspon trochu slusne, po dvou letech na nem budes mit akorat tak par mensich skrabancu. A ty ti nemuzou stat za ty problemy a investovane penize. Jestli tam uz musis neco davat, zkus spis tohle

https://m.aliexpress.com/item/329024201 ... 5584079890
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 27. 12. 2018 11:58

Tak konečně ETL aktualizace se zabezpečením 1. Prosince
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 27. 12. 2018 12:36

Skoda ze nebude 9.0 Pie
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod sodja 27. 12. 2018 15:13

Problém s přerušovaným a zkomoleným přenosem zvuku do externího reproduktoru přes Bluetooth. Často poslouchám audioknihy a rozhlasové hry na externím reproduktoru Scosche. U S7 se zvuk jakoby zadrhává, přerušuje, ačkoliv přehrávání záznamu v mobilu pokračuje, takže části záznamu nejsou srozumitelné. Rušení nějak souvisí s ostatními aplikacemi v mobilu, protože když na používám jiné aplikace, tak je rušení častější, byť se projevu i na telefonu "v klidu". Nezáleží na přehrávající aplikaci (prohlížeč, různé aplikace), chování je obdobné. Přehrávání přes vlastní reproduktor mobilu je bezproblémové. Stejně tak je bezproblémový i přenos zvuku do stejného externího reproduktoru z jiných mobilů a to i podstatně méně výkonných než S7 a to včetně Samsungu Galaxy A3 2016 a Samsungu Galaxy A5 2017 s Androidem 8. Jiný externí reproduktor jsem zatím neměl možnost vyzkoušet. Problém se projevuje i v bezpečnostním režimu při přehrávání webovým prohlížečem (ostatní aplikace v bezpečnostním režimu nelze spustit). Obnovení továrního nastavení se mi nechce provádět, protože na Androidu neumím zálohovat aktuální stav systému a vrátit se do něj. To zvládám u Windows, a kdysi jsem provozoval na Windows Mobile. Různé rady o vymazání nastavení a paměti Bluetooth nepomohly. Předem díky za rady.
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A53
sodja
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 12. 2018 16:04

Diky Samsung cloudu/uctu je u Androidu obnoveni po HR behem chvilky a bez problemu. At uz ze Samsung cloud/uctu nebo z pametove karty. Nastavi se zpet aplikace, nastaveni vetsiny aplikaci uvnitr, vyzvaneni, rozlozeni plochy, sms, historie volani a dalsi. (obnovi se lepe a kompletneji nez pri pouziti zalohy z google uctu).
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sodja 27. 12. 2018 18:56

O tomto způsobu obnovení samozřejmě vím, ale do ideálu to má hodně daleko. Jednak trvá opravdu hodně dlouho, než se všechny aplikace obnoví, ale hlavně ve výsledku ne do stejného stavu před zálohou. Není to prostě kopie. Ale možná to nakonec zkusím.
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A53
sodja
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 12. 2018 19:11

Dlouho, do ani ne 30 minut mam hotovy cely telefon a to se vcetne tahani velkeho objemu dat jako mapy do ctyr navigaci vcetne turistickych Smartmaps, ktere samotne maji 8GB, Mapy.cz jakbysmet.. 90% je nastavenych a zbytek se doladi behem nekolika minut, ten zbytek na doladeni zalezi na verzi a autorovi dane aplikace. Dam to na wifi, potvrdim dva ucty a telefonu si nevsimnu a vsechno se dotaha a nastavi samo.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sodja 27. 12. 2018 20:10

O.K., přesvědčil jsi mě, zkusím to. To dodatečné dohrávání dat bylo způsobováno ukládání rozsáhlých dat aplikací na paměťovou kartu, které se při vytváření zálohy nezálohují. Příkladem budiž mapová data. Takže ta přesunu do vnitřní paměti a zazálohuju. P.S. mám pocit, že se známe ze srazů Windows Mobile z doby někdy před deseti lety, kdy mým ideálem byl pětipalcový displej. Pamatuji si na jednu schůzku, kdy jedna slečna přinesla jako úplnou novinku HTC Hero a všichni na ni čuměli...
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A53
sodja
Junior

Odeslat příspěvekod sodja 27. 12. 2018 21:45

Tak celej proces zálohování, resetování a obnovy v mém případě bude trvat hodinu a půl. Ale už teď vím, že problém není v aplikaci, ale někde v telefonu, protože přehrávání zadrhává i s čistým systémem. Ještě zbývá vyzkoušet jiný externí reproduktor, ale já jinej nechci...
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A53
sodja
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 28. 12. 2018 01:46

Co zkusit nastavit nejaky jiny BT kodek ? Vyvojarske moznosti...
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 28. 12. 2018 09:04

sodja píše:U S7 se zvuk jakoby zadrhává, přerušuje, ačkoliv přehrávání záznamu v mobilu pokračuje, takže části záznamu nejsou srozumitelné. Rušení nějak souvisí s ostatními aplikacemi v mobilu, protože když na používám jiné aplikace, tak je rušení častější, byť se projevu i na telefonu "v klidu". Nezáleží na přehrávající aplikaci (prohlížeč, různé aplikace), chování je obdobné.


Ve firme jsme presly k Tmobile tak jsem asi pred mesicem nahral posledni Tmobile ROM (odin+komplet reset) a od te doby mi prijde, ze prehravani do BT sluchatek vic cuka-prerusuje se. Nedeje se to kdyz je mobil v klidu a rozhodne to nebude v takovem rozsahu jako u tebe, ale staci abych telefon probudil a prihlasil se pres ctecku otistu nebo zacal s telefonem neco delat a obcas to cukne, jakoby telefon lehce nestihal obslouzit zakladni funkce a zaroven prenos BT. Kdysi na windowsech na slabsim notebooku pomahalo dat v procesech prioritu na prehravani a BT zvuk se neprerusoval. Na S7e nevim, asi se vratim zpet na ROM volneho prodeje. Taky na stedry vecer skoncila zaruka takze premyslim nad alterROM...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod sodja 28. 12. 2018 15:04

Děkuji za radu s těmi kodeky. Už dříve jsem si s nimi zkoušel hrát, ale nic nepomáhalo. Taky možná, že tomu nerozumím. Při volbě profilu AVRCP 1.5 nebo 1.6 se z reproduktoru linuly pouze skřeky nebo bylo hlavně ticho. Rozumný zvuk pouze při 1.4. To samé bylo u volby kodeků - fungoval pouze SBC. I u ostatních parametrů fungovalo pouze výchozí nastavení. Jinak, zasekávání se projeví i u prostého automatického vypnutí displeje, když nechám mobil v klidu. Stejně tak i u zapnutí a přepínání aplikací atd., tam je souvislost zřejmá. Nicméně se zasekávání projevuje i prostého ponechání mobilu v klidu s vypnutým displejem. Mám ROM ETL, přehranou přes DBT (mobil koupený na Amazonu.de).

-- 28. 12. 2018 15:08 --

A ještě k tomu zálohování a obnově dat po továrním resetu: překvapuje mě, že se neobnovila data aplikací Audiotéka, Radiotéka a Mapy.cz, ačkoliv jsem si dal práci a přesunul jsem je z karty do vnitřní paměti. Škoda hlavně u té Audiotéky, měl jsem tam nastaveno spoustu oblíbených pořadů, které jsem musel vyhledávat znovu. Stejně tak se neobnovilo nastavení zvětšení obrazovky, písma v systému.
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A53
sodja
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 28. 12. 2018 15:17

Uvadim jen pro priklad. U S9 jak u Oreo 8 tak ted nove u Pie 9 se bez potizi obnovi velikost pisma, i data u mapy.cz, pokud jsou na karte, logicky, kdyz obsahuji data nebo polozky map. Jinak u aplikaci tretich stran zalezi na vyvojari dane aplikace. S neobnovou maji problem vetsinou aplikace psane pro starsi verze Androidu.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stofinger 29. 12. 2018 05:38

Harmonogram aktualizácií na Android 9 Pie pre rok 2019:
- január: Galaxy S9, Galaxy S9+
- február: Galaxy Note 9
- marec: Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 8
- apríl: Galaxy A8 (2018), Galaxy A8+ (2018), Galaxy A7 (2018), Galaxy A9 (2018), Galaxy Tab S4 10.5
- máj: Galaxy J4, Galaxy J4+, Galaxy J6, Galaxy J6+, Galaxy A8 Star
- júl: Galaxy J7 (2017)
- august: Galaxy J7 Duo
- september: Galaxy Xcover 4, Galaxy J3 (2017), Galaxy Tab S3 9.7
- október: Galaxy Tab A (2017), Galaxy Tab Active2, Galaxy Tab A 10.5

Vlajkové lode roku 2016 Galaxy S7 a Galaxy S7 edge sa v zozname nenachádzajú. Poslednou veľkou aktualizáciou tak pre ne zrejme ostane upgrade na Oreo.
stofinger
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků