Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Capita 12. 6. 2018 07:58

Capita píše:
sinco píše:Nainstaloval jsem si apku phone info samsung, zelený panďulák, a na záložce personal mám dole, zdraví baterie uvedeno 84.53procent. Stáří telefonu je rok a půl. Jak jste na tom ostatní .



nechceš zkusit tohle? pro zajímavost...Netřeba to přímo kalibrovat, ale zajímalo by mě zda to bude stená hodnota jako zelený panďulák ;-)

https://www.svetandroida.cz/samsung-baterie-rekalibrace-vydrz/


Dnes ráno jsem nabil, tak jsem vyzkoušel teen postup ze svět androida a mám před 100% a po 100%. Ale kupoval jsem na konci ledna, takže v provozu cca půl roku...
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 12. 6. 2018 09:11

Já mám telefon od prvního dne prodeje, tedy dva roky a čtvrt cca a ta baterie mi také psala 100%, i když už stojí za nic.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Danyll 12. 6. 2018 13:04

Capita píše:Já to mám zatím jeden den

- ikonky + menší designový úpravy se mi líbí
- systém je svižnější
- jsem nadšen z možnosti "potahem dolu" jít do menu aplikace
- super mi přijde i novinka kdy podržíš třeba whatsapp a nabídne ti to 3 nejčastější kontakty (nemusíš dovnitř a klepnout na kontakt)
- přepínánč VoLTE je super, ale... (testoval někdy někdo nějak jestli je ten hovor opravdu lepší - já to nějak nepoznám)
- nová klávesnice mi přijde super
- ---------------------------------------------------------------------
- výdrž baterie nevím, protože jsem upgrade využil k celkové "údržbě" zařízení (vyházel jsem aplikace co nepoužívám, dal si nová pozadí, předělal někiteré věci, díky proštudování toho co přináší Oreo - jsem vůbec zjistil že některé funke mám:)...). Takže jsem se v tom s přestávkama hrabal prakticky celý den...V tomto si počkám až bude nějaký můj "typický den"



Díky moc, vypadá to na dobrý update. Tak to jdu taky nahodit.
Danyll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BaldaP 12. 6. 2018 15:34

Ohledně updatu mám jediný problém a to je AOD. Už párkrát se mi stalo, že mi AOD zhasl, i když mobil ležel nehnutě několik hodin. Prostě v jednu chvíli běžel a pak neběžel. Stačilo probudit mobil a pak zase fungoval.

A další nechápu význam zkratky Empty dish. Vo Wi-Fi a Nearby jsou podle mě také zbytečné. Naopak cením přidání hudby a kalendáře na další stránky zamknuté obrazovky.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod p.lehky 12. 6. 2018 16:07

vím, že běžná otázka tady a vždy po upgrade OS.. a taky vím o doporučení při takhle zásadní aktualizaci, ale co jste už přešli na Oreo.. dělali jste reset a wipe a samozřejmě když ne.. s jakým výsledkem dosud?
p.lehky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Demultiplexor 12. 6. 2018 16:21

Žádný wipe ani reset jsem nedělal. Vše proběhlo v pořádku, žádná ztráta dat. Rychlost telefonu stejná jak předtím (ale s rychlostí jsem nikdy neměl problém).
Jediné co jsem udělal bylo po upgradu wipe systémové cache, ale to jsem udělal spíše navíc, taky to není potřeba pokud pak zařízení nějak nezlobí.

Wipe bych doporučil těm kdo mají hodně aplikací. Tím, že se telefon pročistí, tak se zase zrychlí.
Demultiplexor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capita 12. 6. 2018 18:42

BaldaP píše:... Už párkrát se mi stalo, že mi AOD zhasl, i když mobil ležel nehnutě několik hodin


Hele jsem si skoro (na 90%) jistý, že mi to dělalo i před updatem...a to ani nemusel mobil ležet "několik hodin". Uvědomil jsem si to až teď díky tobě...

-- 12. 6. 2018 19:47 --

Na co vůbec je ta zkratka volání Wi-fi??? VoLTE mám zapnuté, nebo to je zase ještě něco jiného?
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 6. 2018 19:10

Capita píše:Na co vůbec je ta zkratka volání Wi-fi??? VoLTE mám zapnuté, nebo to je zase ještě něco jiného?

volání přes wifi

https://www.mobilenet.cz/clanky/jak-fun ... nalu-29406
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capita 12. 6. 2018 19:42

čili zjednodušeně:

VoLTE - já žiju v Praze, mám vodafone, takže LTE síť je tu myslím v pohodě, takže VoLTE se vyplatí mít prostě puštěný kdykoli jdu ven. Pokud jsem ale doma, kde se telefon automaticky přepojí na domácí Wifi, tak tam můžu VoLTE klidně vypnout protože tam nemá smysl

VoWIFI - tohle vnímám jako opravdu nouzovku tam kde není signál, ALE pokud tam není signál, bude tam free wifi? To je opravdu funkce spíš pro někoho kdo BYDLÍ někde kde není signál mi přijde...

Chápu to správně?
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdekl 12. 6. 2018 19:51

VoLTE nema vubec smysl vypinat. U VDF ho musis mit jeste aktivovany v samosce.
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 12. 6. 2018 20:36

Já nevidím jediný důvod mít zapnuté vowifi, když mám plný signál prakticky všude, kde potřebuji.
Ale nechápu tu zkratku ve stavovém řádku. Proč to jednoduše nepřidali jen do nastavení k volte? Na co mi to nabízí zkratku, která je k ničemu?
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 13. 6. 2018 04:57

Spousta plechovych logistickych center na okraji Prahy nema temer zadne indoor pokryti... ja doma - Praha 9 sidliste -nemam o2 pokryti :-D u VDF je super na roaming - volas jako bys byl v CZ
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 13. 6. 2018 15:28

první závěry: Baterie po upgrade na Oreo vydrží stejně dlouho jako předtím, s tím, že ale s telefonem dělám o něco více než normálně. Takže bych řekl že se přeci jen mírně zlepšila
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 13. 6. 2018 17:54

Já bych zase řekl, že se zhoršila... Je to hrůza. Rychle letí dolů a stačí jen když mobil leží. Bratranec má Honor 8 a ten má výdrž jinde
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 13. 6. 2018 18:21

Vydrz se ustalila asi po 3 dnech a ted pohoda = stejny nebo o neco lepsi.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků