Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bastien 20. 5. 2017 10:45

S7 je velmi rychlý. Kdybych měl na výběr procesor, tak si vyberu opět jedině Exynos.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 20. 5. 2017 12:46

engine_er píše
Čaute, kúpil som si Samsung S7 a hneď mi padla do oka prvá vec - už pri miernom naklonení mobilu sa menia farby na displeji resp. idú trochu do modra, prípadne do zelena. Pri priamom pohľade sú teplé (tzn. skôr do červena). Je to vlastnosť AMOLED alebo mám chybný kus? Aké máte vy skúsenosti?

Ne, může za to krycí sklo před displejem, jeho úprava apod. Při průchodu světla sklem, dochází k lomu světla.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 20. 5. 2017 13:03

To není pravda, ipska tím netrpí, může za to amoled
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 20. 5. 2017 14:09

Ale trpí, napříč různými výrobci. U některých je to lepší, u některých je to horší, u některých je to jiné.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 20. 5. 2017 14:25

Ano, ale on nemluví moc o lomu světla jako spíš o degradaci barev z různých úhlů a to je odjakživa chyba amoledu. Měl jsem několik IPS a amoledů a na IPS to nikdy nebylo, na amoledu vždy. Dřív to bývala tragédie (Omnia 7, Galaxy S2, Lumia 900), ale zdá se mi, že se to lepší. Každopádně ani starý iPhone 4 tímhle netrpí tak jako nová S7 nebo S8.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 20. 5. 2017 15:10

Ano. A za to může ochranné sklo.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 20. 5. 2017 15:26

xzeit

Ochranné sklo za to nemůže. Je v tom nevinně ... ;-)
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 20. 5. 2017 15:48

Ale může.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 5. 2017 16:18

Tohle je hlavně problém a jeden z mnoha neduhů Amoledu, netřeba to omlouvat nějakým sklem apod.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 20. 5. 2017 16:51

Můžete to nějak upřesnit? Protože jestli má iPhone amoled a nemá ten problém, jak zde píšete, tak asi problém nebude v displeji.
Nebo kombinací skla a displeje a nejenom sklem? Je nějaký odkaz na popis tohoto problému někde na internetu s rozumným testováním?
Musím to pořádně prozkoumat u sebe na Amoledu u Samsung J500, protože jsem si toho zatím nevšiml.
//18:01 hod - iPhone 4G má retinu, tak je mimo srovnání
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 5. 2017 16:54

iPhone Amoled nemá, má IPS a proto tam ani tento problém není..
Jinak retina = IPS.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 20. 5. 2017 18:04

Tam je jiný problém. U iphone to trochu šede,taky není z různých úhlů stejná barevná stálost.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 20. 5. 2017 18:09

Reku: Ano, iPhone má, jak píše Jirka, IPS displej. Xzeit tady tvrdí, že to je lomem světla a může za to ochranné sklo, v tom případě by to bylo na každém displeji, i na IPS. Ono se to ale děje jen a pouze na displejích typu amoled a to tak, že pokud se na displej podíváš z jiného, než přímého úhlu (zkus třeba 120°) uvidíš degradaci barev a zbarvení celého displeje do zelena nebo modra. Na IPS displejích to ale není nikde, tudíž i z logického hlediska vychází, že se to projevuje pouze na displejích typu amoled, což bylo i několikrát dokázáno v různých testech displejů.
Takže nám tu xzeit ovečkářsky lže, protože mu haníme jeho modlu samsung.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 20. 5. 2017 19:00

Samsung není moje modla. Bavíme se o displeji. Nezapomeň, že každý výrobce má sklo upravené jinak. Pokud bys sklo odstranil, bylo by vše v pořádku. Ani u LCD není při pohledu z boku barevné podání stejné, jako když se dívaš kolmo na displej.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 5. 2017 19:41

Ano třeba lehce stmavne, ale neduhovatí jako u Amoledu.Nějakých telefonů už jsem se "rozdělal", včetne dotykovky, ubezpečuji te, že Amoled duhovatí i bez skla/dotykovky.Prostě je to neodpáratelná negativni mínusová vlastnost Amoledu, respektive jedna z více..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků