Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod marseb 22. 2. 2016 07:57

No už se na něj moc těším. :)
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 22. 2. 2016 08:03

Proč ta edge varianta musí být tak velká? 5,5" už není moc do kapsy :-(
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 22. 2. 2016 09:08

Konečně se po delši době objevil na trhu telefon ktery stoji opravdu za pozornost. Tohle se Samsungu opravdu povedlo a i cena neni překvapivě špatna.
Nějake drobnosti z meho pohledu ke zlepšeni sice jsou ale jako celek tleskam.
Troufnu si tvrdit , že tahle řada bude prodejně dost uspěšna.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hadasek 22. 2. 2016 15:13

První Samsung, na který bych ze svého S4 zřejmě přešel. Karty jsou zpět, odolnost proti vodě, zřejmě výborný fotoaparát, slušná baterie...
Uvidíme podle recenzí, jestli to nezabije nějaký fail.
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardi 22. 2. 2016 19:34

hadasek: napsano přesně :) Tohle vypadá fakt superně
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 22. 2. 2016 19:44

Tak jsem si ho zamluvil 8-)
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 22. 2. 2016 19:47

Telefon to je pěkný, ale ta cena je naprosto šílená. Kde jsou ty časy, kdy vlajkové lodě (včetně iPhonu) stály do 15k.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 22. 2. 2016 20:48

...nenávratně pryč :-|
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 22. 2. 2016 21:56

Mě docela cena překvapila.. není až tak vysoká
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 22. 2. 2016 22:45

Škoda že není u nás ve stříbrné barvě nebo zelené, a docela se divím že Samsung nepoužil Black Sapphire který je podle mě daleko hezčí než černý S7 škoda.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Hitman II. 23. 2. 2016 05:10

Od neděle mám S7 Edge, černý, objednaný, ale možná si to ještě rozmyslím..

Telefon se zatím jeví téměř dokonale, absence USB-C mi nevadí, naopak - nemusím kupovat spoustu nového příslušenství. A navíc si nemyslím, že by mělo "Céčko" nějaký větší přínos. Stejně tak si nemyslím, že bych nějak častěji využil absencující forge (3D) touch.. Co mě jediné trochu zamrzelo, je absence irda portu, na který jsem zvyklý z eSkové řady (poprvé jsem ho používal na ovládání TV již ve 3650 někdy před dvanácti lety ;)

Čeho jsem si ale všiml na fotkách S7ček je to, že na nich většinou dost nedokonale lícuje šuplík na karty z horní hranou telefonu. Šuplík bývá utopený, či jinak špatně usazený. Takový problém z S6 řadou není a je to vidět i na srovnávacích fotkách, tak snad to bude OK.


Mám na vás kamarádi pár otázek, jestli už jste to náhodou někde nevyčetli, nebo nevykoukali:

1. Nevíte, jestli bude fungovat ovládání mokrého displeje? Na mé S5ce když ulpí byť jedna malá kapička vody, tak se úplně splaší ovládání a telefon se do utření stane neovladatelným. Přitom Sony mělo cca před pěti lety vodotěsný telefon, který šel ovládat i mokrý.
2. Bude mít informační diodu, když má tu funkci zobrazení na displeji "olways on"?
3. Dokáže nahrávat video pro zpomalení při 240 sn./s.?
4. A nejzásadnější otázka, v jakém rozlišení dokáže pořídit fotografii ve formátu 16:9? Maximální rozlišení je udané 12 Mpx, ale ve formátu 4:3 (4000 x 3000) ale to je nepraktické z hlediska zobrazení, dneska jsou všechny displeje, monitory a televize širokoúhlé, tzn. že budu chtít fotit širokoúhle, ale s největší pravděpodobností mi pak klesne rozlišení na cca 8 - 9 Mpx, a to už mi přijde docela na hraně, nemyslíte? Když si fotku trochu přiblížím, tak pak podle mě nějaký ty pixely budou chybět..
Hitman II.
Junior

Odeslat příspěvekod Ezreal17 23. 2. 2016 14:15

Cau lidi tak mam preobjednano u Alzy S7e s tim pojistenim na rok za 2k proti rozbiti a kradezi, ale jak jsem cetl podminky maji to dobre osefovane... Ma to cenu vubec jistit? Minuly rok jsem takto pojistil S6e a nastesti se nic nestalo, ale nikdy nevite, zazili jste nejakou pojistnou udalost?
Ezreal17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 2. 2016 14:21

Nemá, je tady celé téma Alza pojištění
viewtopic.php?f=2&t=1181321&hilit=alza+poji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hitman II. 23. 2. 2016 15:55

Tak bohužel je to tak, jak jsem předpokládal, při nastaveném širokoúhlém (16:9, stejně jako displej telefonu) rozlišení u fotografií, se dostaneme jen na 9 Mpx :( Na prohlížení na 4K TV to stačí, ale na přibližování či výřezy je rozlišení nedostatečné :(
http://www.cameradebate.com/2016/samsun ... on-review/

A co se týká slow motion videa, tak zde Samsung zaspal, opět zde bude pouze 120 sn./s při 720p, což nechápu, vzhledem k výkonnostnímu potenciálu..
http://androiding.how/slow-motion-video-galaxy-s7/
Hitman II.
Junior


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků