Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod guiz 19. 8. 2017 11:42

A už je to tu zase věcné téma. Takže, klidně flashni TM fw, Odin ti započítává tak leda hov... a na záruku to nemá vliv, už to tu píšu po xtý.
Další věc, TM fw má v menu možnost VoLTE vypnout zapnout. Na ETL VoLTE také funguje od všech tří operátorů, ale pokud máš TM simku tak není v menu možnost vypnout zapnout. U TM jsme museli u všech simkaret doma dodatečně žádat o aktivaci VoLTE, protože nefungovalo ani po zapnutí v telefonu. Sám jsem měl ETL a VoLTE mi fungovalo u TM. Ale nakonec jsem si dal TM fw, líbí se mi více ikona LTE místo 4G.:-)
A zjistit jestli VoLTE funguje je přece jednoduché. Mít zaplá dat a volat. Pokud při hovoru zůstane ikona 4G(LTE), tak funguje. Pokud se přepne do 2G nebo 3G tak nefunguje.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snapsik 19. 8. 2017 12:56

Ahoj, prosím o pomoc. Od včerejška mi fotky které vyfotím zmizí. Po vyfocení se fotka objeví v galerii, ale po restartu tam není a není ani nikde jinde. Fotím na SD kartu. Pokud změním úložiště na zařízení, není problém. Tam fotky zůstávají. Není možné, že by složka DCIM na kartě měla nějakou kapacitu a po překročení limitu by se fotky už neukládaly? Díky za tipy
Snapsik
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 19. 8. 2017 13:03

Odchází ti paměťová karta.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 8. 2017 14:43

Celkem solidni kseft mam ze zachrany dat, disky, pametovy media atd.Stalo se ti to, dost mozna po minoritni aktualizaci FW na pozadi,na takovy nahody neverim ze sd karta odchaz a zrovna predtim totiz mohla byt aktualizace fw.Ze neodchazi lze overit jednoduse - zapis 500 mega v malych souborech a jeden velkej pres 200 mega.Treba z PC.Limit ano je ,ale jinej ,veci co vidis za mountpointy / , tady u dcim na sdcard1, ne, kolik karta unese , tolik muzes fotek narvat :-)
Over si jestli po pripadne aktualizaci fw sedi opravneni k zapisu na sd, ono stacila aktualizace systemove app samsungu,galerie ti fotku ukazovala protoze ji drzela v cache, po restartu se cache vyprazdni.Neni opravneni - neni fotka.Internal memory opravneni NEPOTREBUJE !proto pri zmene vidis
Pro kartu vadnou je problemovej kazdej zapis.Takze po overeni ze opravneni sedi, tak pokud na ni lze kopirovat z pc, hledej chybu jinde.
Pokud zapisovat nepujde kdyz kopirujes, kartu vyndej, v pc odeber vytvor oddily.Vloz do mobilu - nic ? Vyhod z okna.Veskere triky k zprovozneni znamenaji ze obchazis casovanou bombu.400korun za to nestoji.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snapsik 19. 8. 2017 15:29

Diky za tip. A poradil bys kde nastavim to opravneni zapisovat na SD?

-- 19. 8. 2017 17:13 --

Je to opravdu zajimavý jev a nevím co s tím. Znovu jsem ji vyfotil. Po vyfocení spustil v galerii. V detailech měla normální jméno s dnešním datem i umístění v DCIM/Camera. I přes správce souborů byla vidět na kartě. Po restartu telefonu je pryč.
Snapsik
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 19. 8. 2017 17:44

Dělá to paměťová karta. Zkus jinou.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod therage 19. 8. 2017 22:54

Zdravím,

Chci se zeptat uživatelů, kteří již mají telefon delší dobu - nesetkal se někdo s "vyklikaným" prostředním tlačítkem?
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 20. 8. 2017 08:59

Mám telefon od dubna 2016 a tlačítko je pořád stejné. Žádná vůle nic.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chuckymichal 20. 8. 2017 11:11

Telefón zakúpený 3/16 a tlačidlo rovnaké...
chuckymichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 20. 8. 2017 11:18

Telefon mám od české premiéry a pořád stejný stav.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod tifar 20. 8. 2017 14:43

Neviem či ste si všimli, ale zdá sa, že už je vyriešený problem z inštalovaním aktualizovaných apk od samsung na apkmirror ..

https://forum.xda-developers.com/showth ... p=73462113
tifar
Junior

Odeslat příspěvekod bastien 21. 8. 2017 08:15

Ano, potvrzuji, instalace apkmirror fungují bez problémů na S7 ETL všechny, co jsem chtěl. Kontaky/Volání stále nefunkční - takže to nemá smysl ani instalovat. Díky tifare!
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod diamondking 23. 8. 2017 11:13

Lidi, jelikož nevládnu anglinou, tak používám překladač a zaboha nevím, nebo nemůžu najít co to je to:
Enable secure startup. překladač mi píše: Povolit bezpečné spuštění....kde to, prosímvás je.... :hm. Jedná se o instalaci z apkmirror, jak píše, či spíše odkazuje tifar
SGS 7 Edge
diamondking
Junior

Odeslat příspěvekod ALDA._ 23. 8. 2017 12:10

Nastaveni - Zamykaci obr. a zabezp. - Zabezpecene spusteni
ALDA._
Junior

Odeslat příspěvekod diamondking 23. 8. 2017 12:42

Díky moc chlape...už to fachčí..
SGS 7 Edge
diamondking
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků