Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jan54 5. 12. 2016 20:29

Zdravím a prosím o radu, na ikoně s plánovače mám pevné datum 31. Je to chyba nebo normální, dříve se mi na ikoně zobrazoval aktualní datum dne. díky za odpověď.
jan54
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barešák 5. 12. 2016 21:35

To nevím jestli to je chyba, ale 30 tam mám taky.... a je mi to úplně jedno...., jinak to pouzdro je myslím dost pravděpodobný, že to je od něho nebo něčeho podobnýho.... Pouzdra jsou k vsteku....
barešák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TPK77 5. 12. 2016 21:37

Dobrý den, existuje nějaká možnost jak "donutit" S7 zobrazit jména kontaktů delší než 25 znaků, třeba zalomením textu na dva řádky? Mám u spousty kontaktů delší název a vlastně nevím kdo mě volá :(
Mám např. uložené kontaky:

UBYTOVNA Praha Novoměstská Jirka
UBYTOVNA Praha Novoměstská recepce
Atd.

Bohužel vidím jen úvodní část a pak ... a to jak u přijímání hovorů a tak i u hledání v kontaktech. Je nějaké řešení?
TPK77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fverny94 5. 12. 2016 23:20

Tohle by teoreticky mohl umět jiný dialer/aplikace kontakty.
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.
fverny94
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 6. 12. 2016 00:22

jan54; barešáķ - Já mám normálně aktuální datum. Nemáte třeba zakázené nějaké oprávnění aplikace? To bych asi řešil jako první.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod barešák 6. 12. 2016 08:33

to datum je jen na ikoně, pokud otevřu aplikaci tak mám vše aktuální, takže mi je to jedno, ale co mě prudí, nefunguje mi video přehrávač, vlc, mx player a podobně kvůli tomu že mám povolenou u aplikací překrývanou vrstvu nebo tak nějak, a těm přehrávačům to vadí, najednou? doufám že aktualizace na 7.1 to vyřeší....
barešák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 6. 12. 2016 13:41

FatalError.cz píše:Zdravím, musí se na S7 nějak zapnout mod na rukavice? Zkoušel jsem tlustější bavlněné rukavice a telefon na dotek nereagoval. Díky



Nikdo nic?
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod forcce 6. 12. 2016 14:07

Zdravím, dovedl by mi někdo odpovědět jak dlouho vydrží baterie při používání telefonu jako fotoaparátu + občasné využití gps k určení polohy? Chystám se na delší trek napříč USA a rozmýšlím se jestli koupit telefon s lepším foťákem nebo kompakt (SONY RX100/CANON G9x). Je mi naprosto jasné, že mobil nikdy neudělá fotografie jako zmíněné kompakty, spíš mi jde o to, že jsem fotograf amatér a nevím jestli se mi vyplatí kupovat takovýto kompakt, když budu fotit prakticky jenom na automatický režim. Navíc je pro mě důležitá hmotnost, kdy bych v případě mobilu nesl jen jedno zařízení + třeba menší powerbanku. Díky za případné reakce.
forcce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xzeit 6. 12. 2016 15:08

Tak pří focení půjde aku dolů rychleji, možná být tebou, bych uvažoval o SGS7Edge, který má o něco větší akumulátor.

Záleží na tom, jestli budeš na netu apod.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 6. 12. 2016 15:09

FatalError.cz píše:Nikdo nic?

S7 žádnou takovou funkci nemá. Měla to snad jako jediná S5 a ani tam to nebylo na silné rukavice.

forcce píše:

Výdrž odhaduji tak na 12-15 hodin, podle četnosti fotografování. Když uděláš jednu fotku za půl hodiny, tak se nic neděje, ale dělat fotku každých 5 minut a určovat u toho polohu, to už něco sebere. Každopádně za sebe bych bral telefon už jen z toho důvodu, že ho pak můžeš používat v normálním životě. Foťák se tolik nevyužije.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod forcce 6. 12. 2016 16:45

xzeit píše:Tak pří focení půjde aku dolů rychleji, možná být tebou, bych uvažoval o SGS7Edge, který má o něco větší akumulátor.

Záleží na tom, jestli budeš na netu apod.


Předpokládám, že během dne bude telefon stejně v letovém režimu, jelikož v horách to bude se signálem hodně na štíru...
BaldaP píše:
forcce píše:

Výdrž odhaduji tak na 12-15 hodin, podle četnosti fotografování. Když uděláš jednu fotku za půl hodiny, tak se nic neděje, ale dělat fotku každých 5 minut a určovat u toho polohu, to už něco sebere. Každopádně za sebe bych bral telefon už jen z toho důvodu, že ho pak můžeš používat v normálním životě. Foťák se tolik nevyužije.


Dejme tomu když člověk udělá, když to přeženu 150 fotek za den... Přičemž telefon bude používán max. tak pro poslech hudby, a gps občas když si nebude člověk jistý jestli se nevydal špatnou cestou. Jinak bude v letovém režimu, bez dat atd. Pak ve městě mě spotřeba energie moc trápit nebude..
forcce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BaldaP 6. 12. 2016 18:38

Tak to těch 12 hodin vydrží, si myslím. Když k tomu vezmeš tu powerbanku, tak se nemáš čeho obávat. ;-)
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 6. 12. 2016 18:50

force: tak pokud bude mobil v režimu letadlo, tak to se nemáš čeho bát. Powerbanku bych si ale pořídil taky určitě, aspoň na to jedno nabití, čili tak cca 4000 mAh pro S7. V režimu letadlo režimu se můžeme bavit o stovkách fotek za den (bez blesku).

Teď jsem udělal 73 fotek a ubyly asi 2% aku. I kdyby jsi počítak na 100 fotek 5%, tak ti to snad stačí :-)
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod forcce 6. 12. 2016 19:28

Super, díky. Šlo mi hlavně o to, že se může stát, že budu klidně týden mimo civilizaci. Takže, jestli dokáže telefon udělat dva dny než se vybije (při střídmém využívání - 90 % focení), tak by to mohlo být ok. Powerbanku mám 10000 mAh, takže ten týden by mohl vyjít...
Naposledy upravil Nick Cave dne 6. 12. 2016 20:02, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
forcce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 6. 12. 2016 20:04

Přestal mi na S7 z nějakého důvodu jít nativní prohlížeč. Prostě se nepřipojí k internetu ani na datech ani na wifi. Nechápu :(
Nechic
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků