Samsung S5610 - obecná diskuze

Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy Note 4, S5611...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Alfa000 23. 12. 2014 14:01

Zdravim ta Filo. Tvoj FW je fantasticky, fantasticky a este raz fantasticky :tleskani :tleskani :tleskani . Chvilku mi trvalo kym som sa dostal k tomu aby som ho vyskusal a napisal ti. Ale bol som jednim z tych ktory u teba agitovali aby si obnovil aspon stahovanie tvojho FW hoci uplne bez podpory a som uprimne velmi nadseny ze sa to podarilo ;-) . Sice nerozumiem obmedzeniu stahovania na dobu od 17 do 22 (asi tyzden som si na to vzdy spomenul az po 22-hej alebo doobeda, isiel ma slak trafit :-D ) ale hlavne ze je tu.

Uz som pisal ze ako sluzobny telefon kde len volam a citam sms proste chcem nekompromisne len hlupe tlacitkove telefony a ze som doteraz k neprostej spokojnosti pouzival vyhradne SE telefony ktore boli pre moj sposob pouzivania proste neprekonatelne ale bohuzial prestali sa vyrabat :'( .

Toho roku ked mi moj posledny SE zacal umierat, tak som bol postaveny pred ulohu najst za neho nahradu. Tusil som ze to nebude jednoduche, system A200 u SE bol proste priamocary, jednoduchy, ucelny, vsetko bolo po ruke, vsetko bolo prehladne, nic tam nebolo otravne. Tak som zacal zvazovat Nokiu 515 a S5610 (mozno este par dalsich). Nakoniec to vyhral S5610 pretoze ta nokia neobhajovala svoju cenu.

No bohuzial ani po mesiaci pouzivania som si nevedel na S5610 zvyknut (SE choroba :love: ). V niektorych veciach ma doslova tak vytacal ze som bol rozhodnuty ze idem kupit tu Nokiu 515 (hoci som nevedel ci by bola lepsia). Vtedy som ale ako poslednu sancu oslovoval teba aby si nam znova uvolnil tvoj FW :oboze . Podarilo sa a voala - uzas :-) . S tvojim FW sa telefon ukazal pre moje potreby tak dokonaly ze som kupil hned dalsie 4!!! Dal som ho aj mojim rodicom (pre starsich ludi proste smartfon nieje vhodny) a aj sebe som odlozil zopar do zasoby o<:) .

Pri predovsetkym sluzobnych telefonoch, ktore v jednom kuse vyzvanaju zalezi praveze na malickostiach. Ja nepotrebujem na nom riesit socialne siete ani emaili (ja mam vsade zo sebou notebook). Ale ked ti niekto zavola a ty musis zakazdym po dokonceni hovoru rucne zamknut mobil tak ked to takto musis urobit 100x denne tak mas chut ten mobil hodit o stenu (som servisak, nie kancelarsky obchodak, proste po dotelefonovani nepolozim telefon na stol kde sa sam zamkne, ale musim ho dat do vrecka, kde sa uz zamknut nemusi). Proste toto je pre vyvojara FW banalita ktora ho vela usilia nestoji, na ktoru sa ale soudruzi v samsungu vykaslali a mne z toho isli vlasy osiviet. Dalsi detail, na povodnom FW ked som sa pribojil cez BT modem tak telefon prestal pri prichdzajucom hovore zvonit, tusim len vybroval. No preco, preco, preco?! Na to neexistuje jediny logicky dvovod!!! Ale ty si to opravil. A tychto detailov Filo si vo svojom FW vytunil vela :tleskani . Smekam, vdaka tebe som tymto telefonom vybavil polovicu mojej rodiny a sam som si kupil viac do zasoby.

Ale este by som chel poradit s niecim. Vyskusal som uz niekolko citaciek QR kodu, ale zatial mi ziadna poriadne nefungovala. Nepoznas nejaku ktora by na S5610 fungovala spolahlivo a tak aby sa precitany QR text dal nasledne poslat ako SMS?

Pripadne poznas nejaky iny sposob ako pohodlne poslat SMS ktoru si napisem na pecku, trebarz aj cez nejaky PC soft. Tusim cez Samsung Kies to tiez nejde, alebo som to len neobjavil.

Este raz velke dik za tvoju pracu :tleskani . Prijemne sviatky a stastny novy rok prajem o<:)
Alfa000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shady00052 23. 12. 2014 19:16

tak nakoniec mi pomohlo to ked som dal tie predvolene nastavenia ... chcem ti podakovat za tvoju ochotu a cas ... a prajem prijemne prezitie sviatkov :) ....este raz ti moc dakujem :)
shady00052
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 12. 2014 15:29

Tata dostal tento telefon jako služební. Kde nastavit, aby menu byl seznam, ne mřížka ikon? Prošel jsem nastavení a asi blbě vidím, nebylo to tam.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 12. 2014 15:54

No bude si muset zvyknout. Díky :wink:
seterwohipikule
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jaro2 29. 12. 2014 04:11

Zdravím. Nemáte někdo typ kde sehnat jízdní řády v javě MHD v BRNĚ? Na webu mhdvmobilu Brno není. Docela pěkně to má udělaný Hradec Králové. Vlaky taky už asi nikdo nedělá, hekrly s tím už asi skončil před několika lety. Díky.
jaro2
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 12. 2014 19:40

Ale mobilní jízdní řády fungují, ne? Doba, kdy jsme všichni byli offline a jízdní řády tahali v mobilu je pryč. Navíc, ukáže to aktuální zpoždění, což je taky plus.
seterwohipikule
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jaro2 29. 12. 2014 21:52

Fíla: Díky, napsal jsem autorovi, tak uvidím. :-)
Na vlaky mají pro konkrétní uživateli zvolené trasy (odjezdy a příjezdy) aplikaci v javě Deutsche Bahn a to i pro Českou republiku.

seterwohipikule: Mám taky internet v mobilu, ale ne všude je signál a nalezení spojení v javě mi připadá rychlejší.
Naposledy upravil jaro2 dne 30. 12. 2014 03:22, celkově upraveno 1
jaro2
Junior

Odeslat příspěvekod Bummer 29. 12. 2014 23:57

Menší OT: Před dvěma týdny jsem dostal služební Motorolu Moto G s LTE (1. generace) a zamýšlel jsem s ní nahradit mojí rok a půl starou S5610. Potěšila mě plynulost telefonu, ale tím to hasne. Byl jsem s Androidem obeznámený z tabletu, ale omezení v "telefonních" možnostech dostupných po vybalení z krabice, mě neskutečně zklamaly. Podstatné věci každodenního použití jsou u Samsungu okamžitě po ruce -- kalendář, poznámky, správce souborů, úkoly, profily s možností nastavení oddělené hlasitosti pro zprávy a hovory... plus s Filovým softwarem možnost přepínat je automaticky podle času... Tohle a spoustu dalších věcí, co ten "chytrý" telefon neumí aniž bych se v tom musel hodiny hrabat a hledat tu správnou aplikaci. A ten fotoaparát je také tragédie na n-tou.

Takže těm, co by hledali instantní náhradu za S5610 v téhle oblasti a čekali, že to může být jen lepší, bych rád vzkázal, že nemusí. ;)

(A ne, nejsem důchodce, co už se nechce učit nové věci. IT mě živí.)
Breaking a part of my heart to find release
Taking you out of my blood to bring me peace
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod blahar 8. 1. 2015 20:47

Dobrý večer,

díky za upravený firmware - vše funguje bezvadně. Jen se potýkám s českými znaky v Kies (v kontaktech).
Přehrál jsem zpět originální FW - znaky byly zobrazeny korektně, po nahrátí Vašeho FW se mi v Kies (instalován na jiném počítači, než na kterém jsem instaloval FW) některé české znaky v kontaktech nezobrazují korektně - např. "á" se u některých jmen zobrazuje, u jiných ne. Zřejmě někde dělám chybu, ale nemůžu přijít na to kde. Uměl by mi někdo poradit? Existuje jiná použitelná aplikace pro synchronizaci s Outlookem? Děkuji.
blahar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Robius 16. 1. 2015 00:37

Mám Samsung S5610, už jsem i přes velké problémy aktualizoval upravený FW :tleskani . Musím, říct že oproti originálu je to velký posun k lepšímu ;-) . Jinak zmíním, že aktualizace mi nešla provést přes OS Windows 8.1 64bit :hm , povedla se až na jiném počítači s OS Windows 8.1 32bit ^^ . Možná to bylo jen PC. Ale další problém, je v tom, že mi telefon nebere paměťovou kartu. On jí nebral ani před nahrátím upraveného FW. Možná je to od té doby co se vykoupal :-l. Ale asi to nemá cenu spravovat, nebo j? :oops: Mám micro SD 4GB. V PC funguje dobře.
Robius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Robius 17. 1. 2015 13:31

OK, až budu mít přílležitost, tak zkusím vložit jinou micro SD kartu. Jinak tu 4 GB, jsem i naformátoval v PC a vůbec to nepomohlo, předtím měla formát FAT32 a teď jsem to naformátoval na FAT a taky nic. :/ Ale jinak se zdá, že vše funguje normálně. Teda až web, s ním tak spokojený nejsem. Ani se mi nepodařilo rozdejchat nějakou aplikaci, co by uměla posílat SMS z internetu. Pořád to hlásí nějaké chyby nebo že jsem zadal špatné číslo a tak. Je nějaká java aplikace na měření rychlosti mobilního internetu? Předpokládám, že asi ne. Asi jsem první koho to napadlo. :D Třeba na dotykovým mobilu s OS android používám aplikaci DSL.cz - Měření.
Robius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lamil 18. 1. 2015 14:27

Ahojte nevíte prosím jestli telefon podporuje kopírovaní editovatelných textů z aplikací? Na mojem starem tlačítkáči byla vždy možnost zkopírovat text a vložit jej pak do sms, tady tu funkci velici postrádám, nevíte co s tím prosím?
Lamil
Junior

Odeslat příspěvekod jaro2 20. 1. 2015 04:00

Zdravím. MikroUSB konektor se mi chytá třeba až na 7. pokus a to na obou používaných kabelech. Co s tím mohu dělat ? - mám ještě asi měsíc záruku. Díky. :-)
jaro2
Junior

Odeslat příspěvekod Bummer 20. 1. 2015 13:47

Uplatnit jí. ;)
Breaking a part of my heart to find release
Taking you out of my blood to bring me peace
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod atilius 21. 1. 2015 08:14

Ahoj, potřeboval bych trochu poradit s Bluetooth...

1. když udělám fotku z fotoaparátu, tak přes Bluetooth není v počítači vidět dokud ji v telefonu neoznačím jako BT viditelnou - nedá se to někde nastavit automaticky?

2. Když chci přetáhnout celou složku přes BT, tak mi odmítne to udělat, protože nelze založit složku - soubory se překopírují, ale nelze vytvářet složky...

Díky,

Martin
atilius
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka