Samsung Galaxy A5 (2015) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod muchacho 15. 3. 2015 11:27

Zdravím všechny, rozhodl jsem se k výměně stávajícího S4 mini DUOS za nový A5 DUOS a to pouze kvůli podpoře LTE a NFC. Problém je v tom, že po 14ti dnech intenzivního googlení jsem zjistil, že se tento telefon vyrábí v pěti variantách, ale nikde jsem s jistotou nezjistil, která splňuje všechny mé požadavky a ty jsou: dualSIM, LTE s podporou CZ frekvencí, tj. 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz a podpora NFC. A tady jsou moje dosavadní poznatky u variant:
Samsung Galaxy A5

SM-A500F/DS - dle všech info na netu splňuje vše, ale v jednom CZ eshopu prý vrácen kvůli absenci CZ LTE frekvencí
SM-A500G/DS - bližší info nenalezeny, nebo všeobecné
SM-A500H/DS - vůbec nemá LTE ani NFC
SM-A500M/DS - nemá CZ frekvence LTE (našel jsem ho pro Brazílii...)
SM-A5000 - po zapnutí na CZ eshopu zjištěna absence NFC

To vše ale bez záruky...
Ze všech nalezených informací jsem nenašel jistotu, která varianta splňuje všechny mé požadavky. Eshopy informace od sebe kopírují a specifikace jsou většinou globální a matoucí. Na infolince SAMSUNGu se o jiné, než CZ distribuci nechtějí bavit. Poprosil bych případné majitele, nebo někoho informovanějšího o radu. DĚKUJI

24. 3.
Tak jsem si nakonec musel odpovědět sám... :D Risknul jsem to a objednal variantu SM-A500F/DS. Ano, je to ono, je to dualSIM, má LTE vč. všech CZ frekvencí a má i NFC! Je z distribuce pro Rusko a "přilehlé" země... ;-) Při dalším bádání jsem ještě zjistil z oficiálních stránek SAMSUNGu pro Indii, že varianta SM-A500G/DS splňuje taky všechny podmínky, takže všechny zájemce o tento model odkazuji na tyhle dvě varianty. :D Telefonek šlape bezvadně, vypadá exkluzivně a jsem s ním MOC spokojený... O:-)
Naposledy upravil seterwohipikule dne 24. 5. 2016 17:14, celkově upraveno 5
Důvod: upraven název tématu + příspěvky sloučeny
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scud2 11. 6. 2015 23:08

Zdravim tez. Prave resim to same :) Mohu se zeptat, kde to koupit?
scud2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ejkejej23 23. 6. 2015 17:05

Měl bych dotaz týkající se frekvence LTE u telefonu pro neevropský trh. Jde to nějak sotwarově upravit nebo anténa naši frekvenci vůbec neumí? Děkuji
Naposledy upravil Fíla dne 23. 6. 2015 17:42, celkově upraveno 2
Důvod: připojeno ke stávajícímu tématu
ejkejej23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 23. 6. 2015 17:06

Nejde to upravit.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ejkejej23 23. 6. 2015 17:16

a je něco jíného co by mě mělo u takového telefonu znepokojovat? Je z Emirátů
ejkejej23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 23. 6. 2015 17:17

Asi uplatnění záruky.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ejkejej23 23. 6. 2015 17:25

To mě nijak netrápí, protože mi telefon vydrží max dva měsíce :D škoda toho LTE no... Ale vůči tomu kolik sem ušetřil je to přijatelné. Díky za odpověď
ejkejej23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jimass 24. 9. 2015 11:33

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda můžu nějak přenést obrazovku z mé A5? Domácí kino má wifi, ale chybí tam aplikace HBO GO, kvuli které bych to chtěl. Existuje nějaký kabel, nebo ještě lépe projení přes wifi? Díky.
jimass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 2. 10. 2015 15:49

Zdravím,
četl jsem pár článků, že A5 má problémy se signálem. Recenze se však o tom nezmiňují. Je to pravda? Jak moc je to vážné a nebyly to jen první kousky? Máte někdo reálné zkušenosti? Díky
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 10. 2015 15:53

Jestli to není tím, že je kovový, takové smartphony mají obecně menší nebo větší problém se signálem..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 2. 10. 2015 17:34

Bylo to kovem, ale třeba vylepšili anténu. Ten mobil je jinak moc pěkný
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 10. 2015 17:45

Pěkný je, to je fakt.. Já mám kovový Hero2 a v porovnání s kovovým Huawei G7 je kvalita příjmu signálu slabší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 25. 12. 2015 17:26

Mám Galaxy A5 DUOS určený původně pro Uzbekistán (CAC) a konečně jsem se dočkal aktualizace na Lolipop 5.0.2. Po ní jsem jsem provedl obnovu továrního nastavení a nainstaloval všechny aplikace, které používám. Protože mám rád tmavé prostředí, nainstaloval jsem tapetu No Wallpaper a na domovskou obrazovku widget digitálních hodin 4x1. Hodiny byly bílé na černém podkladu. Velké překvapení mě ale čekalo ráno, když byly černé na šedém podkladu (což se mě vůbec nelíbí!!!). Nic jsem neměnil v nastavení (jen večer odstranil a následně znovu nastavil widget), ale po čase pozorování jsem si všiml, že tato změna proběhne sama od sebe vždy po ránu. Netuší s čím to souvisím a tiše doufám, že to vyřeší nějaká další aktualizace... Má někdo podobnou zkušenost?
Přílohy
Screenshot_2015-12-17-05-58-20.png
Screenshot_2015-12-17-07-03-31.png
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yowda 27. 2. 2016 17:42

Zdravím.Měl bych jeden dotaz.V poslední době se mi u mého Samsungu strašně šťaví baterka.Mám v telefonu nainstalovanou aplikaci 360 Security a ta mi vždy ukáže že několik u několika aplikací proběhl autostart.Např. u facebooku 1166x za cca dvě hodiny :shock: A baterie se pak vybije ze 100 do 0 za skoro 3-4 hodiny.Mohl by mi někdo prosím poradit s tímto problémem?Děkuji.
Yowda
Junior

Odeslat příspěvekod fverny94 27. 2. 2016 18:08

Odinstaluj ten bláznivej antivirus, nebo co to je. Obzvlášť pokud to nějak vypíná procesy, tak si je android zapíná jak potřebuje.
Takže se mu do ničeho nehrab žádnými antiviry, clean mastery atd.

Jinak se podívej do nastavení baterie, co tam je za procesy a postni to sem.
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.
fverny94
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků