Samsung Galaxy S6/S6 Edge(+) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 3. 3. 2015 17:38

Cena je nesmysl vzhledem k tomu ze to je porad jenom Korea proti s5 skoro 25% nahoru kdyz srovnat variantu 64gb protoze reálné tu s5ku kazdy rozšiřoval prave o karty typu 16-32gb to uz je opravdu moc jsem zvedavy kolik bude prodejů a za jak dlouho padne cena typuji od zacatku prodeje do 3mesicu o 30% minimalne a skoro jsem si jistý ..
popokatepetl1969
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 3. 3. 2015 18:49

cena je nesmysl, ale tak rychle nepadne to si bud jisty ;) ikdyz se jedna o ruzne zamerene zarizeni, v lete bude stat S6 porat 17-18K a SGN4 tak 15K a bude to zase zajimavejsi. Extra vykon vetsina lidi nevyuzije ani na Notovi, neni ho momentalne na co vyuzit. Jediny smysl toho telefonu vidim v tom, ze si muzete dat displej s QHD (na 5,1" IMHO zbytecne), vykon, kvalitu zpracovani (doufam) a fotak note4 do kapsy. Plus samozrejme zapatlane zada ala Xperie. Sam jsem zvedav na ty prodeje, ale ani failova S5 nesla s cenou tak rychle dolu. Jsou to magori, kdy uz konecne narazi? Maji stesti, ze se jeste cinani nedostali tak vysoko ani s top modelama, kterym tak nejak neco navic schazi: vodeodolnost, poradne stereo repro, chybejici LTE frekvence, nejake ficurky navic (meric tepu, infra, kolikrat NFC...). Ale fandim jim. Jsem spis zvedav na to co vyplodi letos Lg a Sony, ale na nejaky WOW efekt si asi jeste par let budeme muset pockat, vyrobci se porad placaji na jednom miste. Jinak neodpustim si ten vysmech v podobe zbytecneho "zakriveneho displeje" a vyssi ceny :lol: :lol: bravo samsung si se zase vyznamenal. :tleskani
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod MHertel 3. 3. 2015 19:02

Zatim me prijde S6 jako nejhorsi galaxy v dobe vydani prinasi snad uplne nejmin nechapu proc se neprodavala S5 ta prinesla mnoho novych prvku za to S6 neprinasi vubec to same dokola zadny novy senzor jen klasicky silnejsi hw a vse je to cele o ,,HW zpracovani" teprve ted si myslim S6 bude konec Samsungu na vrcholu tohle se nemuze prodavat...sam si ho jako prvni galaxy nekoupil pro me obrovske sklamani ktere jsem popravde i cekal...
MHertel
Junior

Odeslat příspěvekod chuckymichal 3. 3. 2015 20:09

Za mňa je najlepší Galaxy S5 neviem čo proti nej ľudia majú ako písal príspevok pred toto je prvý Galaxy ktorý určite nekúpim. Veľmi som si zvykol na ip67 a to že to S6 nemá je veľký omyl Samsungu...tak S5 mi určite vydrží ďalší rok a pokiaľ S7 nebude znova odolná koniec so Samsungom a prechádzam k inej značke pravdepodobne k Sony lebo ten bude isto s certifikáciou IP...
chuckymichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 3. 2015 20:24

MHertel: Já bych se naopak nedivil, kdyby měl S6 dobré prodeje. Spousta lidí jsou "pozéři", "frikulíni",...pro které je design nade vše. Takže spojení Samsung a design klidně fungovat může.
Osobně vůbec nechápu, proč ustupuje praktičnost na úkor designu. Nejlepší co může existovat je telefon, který se dobře ovládá. Přesto má dnes každý druhý telefon hladké kovové boky, hladká kovová záda...popřípadě lesklá skleněná záda. Patlá se, klouže to... Lidé to pak cpou do různých hnusných pouzder a krytů...
Lidé jsou zvrácení. A to říkám jako majitel Xperie. Skleněná záda jsem ovšem přelepil neklouzavou folií. Nepatlá se to, vypadá to hezky a neklouže to - lépe se to drží.
A když už někdo vyrobí praktický telefon - Galaxy S5 se držel velmi dobře, je všude kritizován že je ošklivý a plastový. Pro mě je mobilní telefon sluha, který musí pracovat. Ne modelka, na kterou se chodím dívat..

Ale už je nás menšina.

Galaxy S6 EDGE se mi designově hodně líbí. Konečně nějaký pokrok v designu. Opět až na ta skleněná záda.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 3. 3. 2015 20:38

S tou funkcnosti souhlas, ale krome i8510 a SGS2 mi vsechny samsungy vrzaly. Mel jsem i SGS3 a SGS4 proste des a hruza. Pak se divis, ze si na to davaji clovek kryt abych to nemusel citit a kazdy den poslouchat? SGS2 byl perfektni, pevny a ty zada nemel nechutne klouzave a hladke/leskle jak ti jeho dva nastupci a dalsich nevim klik telefonu (Xperie). Po fiasku s knox a ztratou zaruky na SGS4 jsem radeji presel na Lg G2 a ted nevim co koupit. Nic mi proste nenabidne o tolik vic abych za to zaplatil dalsich 15K. Klidne bych si S6 koupil, nemam nic proti designu a rozdychal bych i ty skleneny zada, ale NE za ty prachy a jak bude kolem vanoc prijatelna cena obavam se, ze uz bude neco zajimavejsiho.

Jinak nevite nekdo o podpore API 2.0 kamery u androidu 5.0? Cekal jsem na to jak na spaseni, ale krome Nexusu 5/6 ticho po pesine, zadny RAW, zadne manualni nastavovani i dlouhych expozic. Co S6, ma nejaky "Pro" mod, ale ten mi prijde trochu chudy. A co slow motion, bude konecne plnohodnotne vysoke rozliseni a ne jen upscalovane VGA do 720p jak bylo do ted zvykem a nedalo se na to koukat?
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod MHertel 3. 3. 2015 21:01

V kazde dobe vydani aktualniho modelu mely vsechny galaxy mensi ci vetsi nedostatny ktere me opravdu vadily JEDINY galaxy s5 se zbavil vsech techto neduh nebyl to revolucni telefon ale nejlepsi evoluce vsech rocniku kdy vznikl opravdu skvely telefon prodeje opravdu musi mit za vinu neco jineho protoze opravdu nechapu jak se muze to nejlepsi prodavat nejmin kazdy rocnik mel velke nedostatky S5 je odstranil. S6 ma lepsi zpracovani ale to neni duvod ke koupi pro me teda ne. Cekal jsem nove senzory ja nevim treba integrovany kavovar :D ale cela S6tka je o designu tim zacina i konci dokonce 3 obrovske neomluvitelne ustupky udelala...za me S5 nejlepsi model uvidime prosti rok...
MHertel
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 3. 3. 2015 21:23

Pro mne rozhodne nejvetsi skok SGS2>SGS3 mnohem vyssi vykon, lepsi fotak, poradny HD displej (konecne odprosteni se od WVGA). SGS5 akorat pridal vodeodolnost, zmenil zada (k lepsimu) a nehorazne navysil cenu. Ctecka otisku prstu a senzor tepu, ktery si parkrat pozkousim nez zjistim, ze je mi to v zivote k prdu jsou jen takove prkotinky, bez kterych se da zit. To radeji investuji do wearables, kde to ma pri sportu smysl. Navic kdyz jsem ho zkousel trochu lagoval, klasika. Proto jsem si ho proste nekoupil, tim netvrdim ,ze je to spatny fon. Ted za ty prachy je to rozhodne zajimavejsi koupe. K tomu designu, toho korejskeho Cau Caua by urcite porazilo kdyby pridal 1,5mm na tlousce a dal tam 3000mAh baterii. To co tem dnesnim vyrobcum neodpustim je prave tohle, G2ka mi vydrzi i pri vysoke zatezi v klidu dva dni a je mi ukradeny, ze ma 9mm v pasu. Pokrok nezastavis.

edit: videl jsem ted par screenu, jak se snazi narvat funkce a la Note Edge do toho "ohnuteho displeje" . Celkem usmevne, vsak posudte sami :D klidne by to mohlo byt i na rovnem panelu :D Ten samsung uz fakt nevi za co by z nas jeste vytriskal prachy a ze mu to neni ani blbe :potichu

http://www.phonearena.com/news/Heres-wh ... gh_id66688
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod MHertel 3. 3. 2015 21:49

Me se libi aplikace S Health vyzkousel jsem toho vic ale S Health ma nejlepsi krokomer. Nejlepe funkcni velice me to prekvapilo. Za tohle bravo samsungu. Ten senzor je fain kazdy den merim a po mesici si aspon udelam prehled jaky mam v klidovem stavu prumermy tep za mesic. Me se tohle libi a moc me potesilo IR pouzivam na televizi. IP tez fajn. Na s5 me vadi otisk prstu povazuju za vec kterou snad nikdo nikdy nevyuzije ani nechapu jak by mohl. A ze predni kamera neni sirokouhla za ty prachy by fakt mohla. LED svitilna je tez slaba na sgs3 sviti vic. A vylozene me sere absence teplomeru. Driv me vadil ramecek kolem fotoaparatu byl poskrabany a urvala se mi krytka USB ale koupil jsem za par korun nove a snadno sam doma vymenil :-)
MHertel
Junior

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 3. 3. 2015 22:15

Měl jsem všechny mimo s3 a největší pecka byla svého času s2 spolehlivá fungovala ještě před půl rokem než ji kluk rozbil s5 sice dobrá ale kvalitní teda ne foťák odešel v záruce po roce rámeček je oloupany i když je telefon pořád v pouzdře tak ze jsem si moc nepolepsil ale nejvíc mě zlobila s4 tu jsem nakonec vyreklamoval za s5
popokatepetl1969
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 4. 3. 2015 04:19

MHertel: Naprosty souhlas. Pro mě byla velikosti a tvarem idealni S3 ktera ovšem měla hladke a tedy kluzke zada pokud byly ruce suche nebo naopak spocene. S5 už je sice větši a tvarově už ne tak dobře padnouci do ruky ale diky neklouzavemu zadnimu krytu je uchop a manipulace velice dobra. U S6 to rozhodně o praktičnosti nebude.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz pida 5. 3. 2015 19:22

S6 se mi sice líbí, ale za tuhle cenu už ne....to už je moc...nikdy jsme nechtěl iPhone nikdy si ho asi ani nekoupim, ale jedno musim uznat....iphone se mnohem víc vyplatí, koupíte ho za 20 000 a po roce když je pěknej ho za 14 - 15 000 prodáte a jdete do nového...ale Galaxy? Za poslední 3 roky jsem na 3 telefonech po sobě jdoucích prodělal 7 + 9 + teď kdybych prodával 5ku tak 10 = 25 000kč + bych musel dát 13 abych měl S6 čili nějakých 39 000ks v mínusu na 4ech telefonech a to je už trochu moc.....no uvidíme jak se to bude prodávat...rozhodně nebudu už mezi prvníma co do toho jdou, třeba jako u S5 se bude špatně prodávat a Samsung přijde s cashbackem a slevou k tomu a pak už bych do toho šel...ale tohle už je cena zbytečně vysoká.....

Vysvětlivky : :-) S3 nákup 15 500 po roce prodej za 8 500, nákup S4 za 17 000 prodej za 8 000 a nákup 5ky za 18 500 + případný prodej tak za 8 500 + doplatek na S6
cz pida
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 5. 3. 2015 23:11

Jsem z neho...no nevim...dal bych predek s6 a zadek s5 dohromady ..nechal byl FHD pridal vetsi baterii nechal vodeodolnost..plast a kovove ramecky ala Note 4.
Mam G3 a QHD je zbytecnost ktery zere baterku hrozne moc...navic kdyz je Android L cely bily a SAmoled je setrivejsi n cerne...ja se nejvic obavam baterie.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 3. 2015 23:17

S5 s L ma znatelně větši vydrž takže toho bych se neobaval.

Jinak HW to bude top ale budu se opakovat konstrukce kov+sklo je nešťasna a ja naopak doufam že se to prodejně nechytne aby tenhle nesmysl velmi rychle opustili. Jak už tu padlo kov ať si nechaji někde na boky a zada ve stylu S5 + zachovani ovladacich prvku tak jak jsou.
Naposledy upravil Fíla dne 7. 3. 2015 12:38, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 3. 2015 12:39

Xperia Z3 Kompakt má pár designových prvků podobných iPhonům řady 5. Takže já bych do toho radši nerejpal :))) Na druhou stranu jsou tu prvky které žádný jiný telefon nemá (kulaté spínací tlačítko)

Mě teda devatenáct tisíc jako lákavá cena nepříjde.... Stojí to víc než iPhone, ale nebude si to držet cenu jako iPhone. I když je fakt že má větší paměť.

Super bylo když byly galaxie kolem 12k.

Jak jsem pochopil právě u své nové Alphy... k čemu je telefon narvaný funkcemi, když polovina z toho je téměř k ničemu ?

Pokračování stylu S5 ? A proč ne stylu Alphy, kde v recenzích bylo - Konečně se Samsung oprostil od kopírování Applu ? Proč se k tomu vrátil ?!

Mobil má mít jemný displej (to mají všechny), rychlý HW (také to většinou platí), LTE (někdy ještě vzácnost) a slušnou konektivitu (Wi-Fi, nejnovější BT atd..)

A fajn výdrž se slušnou baterkou (ideálně výměnnou)

zbytek jsou nesmysly, jen uměle navyšující cenu.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků