Samsung SM-N910 Galaxy Note 4 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Peetr74 2. 11. 2017 23:22

Zdravím všechny zde přítomné,

jsem totální laik v Android a také zde vystupuji poprvé, ale budu se muset něčemu přiučit.

Koupil jsem synovi NOTE 4 a má Android 5.1.1. Zajímá mne, zda má cenu nějakým (případně, jakým) způsobem povyšovat na Android 6 nebo Android 7 (pokud to jde). Telefon mi nenabízí vyšší verzi Android. Verze pásma N910FXXU1COH4.

Jinak co tu čtu, jde mi mráz po zádech, neb jsem žil v tom, že Samsung je firma, která své výrobky má precizní a stabilní. (Nyní mi odpuste, ale iPhone s iOS neznám tyto problémy)

Krom toho, druhý syn téměř neustále kouká do Samsung Galaxy S5 a to co popisujete, že se telefon samovolně restartuje, tak s touto informací přišel dnes také. Co mohu udělat, aby telefon šlapal jako dřív?

Děkuji všem za případné návrhy a postupy.

Petr
Peetr74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hadasek 3. 11. 2017 07:25

Pokud vím, tak poslední Android pro Note 4 byl 6.0.1
Jinak Samsung S4 mi umřel na vnitřní paměť a Note 4 taky. Note 4 byl naštěstí v záruce.

Jinak u Samsungu je poměrně snadné nahrát jakoukoliv verzi Androidu dostupnou pro daný model na netu.
Návodů je mraky. Oficiální verze lez stáhnout na sammobile

Osobně bych v současné chvíli do Samsungu nešel. Note 4 jsem po reklamaci prodal. I Honor 6X byl až na S pen a foťák svižnější a lépe hospodařil s pamětí. Nicméně prodal jsem oba a teď téměř absolutní spokojenost s LG G6 :lol:
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod denisbiker 14. 11. 2017 03:44

Zdravím , mám základní desku na Note 4 (N910F) ,kde je nejspíš vadná nand paměť (Telefon nejde zapnout) . Jen pro legraci,nepomůže když ji strčím do trouby jak tu někteří psali???? Chtěl bych znát názor těch kterým to pomohlo,jestli tu vůbec někdo takový je. Baví mě experimentovat a tady už nemám co pokazit.A prosím o návod.
denisbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MILES_ 14. 11. 2017 22:59

Zdravím,je zde jedno řešení bez nutnosti změny základní desky či něčeho jiného.Problém opravdu spočívá v aktualizaci na Android 6.1,kdy dochází k zamrzání systému,častým restartům a později i k odpojení části paměti,kterou systém nedetekuje.Řešení spočívá v nainstalování aplikace Wake Lock - PowerManager.Po nainstalování aplikace je potřeba kliknout na PARTIAL_WAKE_LOCK a popřípadě v Options zaškrtnout Autostart on boot.Pokud vše uděláte bude telefon běžet bez problému.Jediná věc je ta,že tato aplikace si bere z baterie více energie.Výdrž baterie telefonu po nainstalování této aplikace je cca.12-14 hodin možná i více.Před použitím výše uvedeného vyndej baterii a i s telefonem ji dej na 1 hod. do chladničky ne do mrazáku :D.pak vše vyndej,chvíli počkej a zandej baterii.Zapni telefon a dej na nabíječku,pak proveď instalaci té aplikace.Je důležité udržovat telefon stále nabitý.Myslím si,že toto řešení je rychlé a jediné bez nutnosti měnit základní desku.Ať se daří Miles
MILES_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod denisbiker 22. 11. 2017 23:38

Díky moc za odpověď. Tou lednicí dosáhnu toho, že telefon nastartuju???Jelikož mi nejde vůbec zapnout ani když ho dám na nabíječku.... Prostě uplně mrtvý. Díky za odpověď.
denisbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MILES_ 23. 11. 2017 01:31

Přesně tak.
MILES_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdaz 12. 12. 2017 21:07

Jak najdu resp. zobrazím kontakty z mobilu Note4 na PC, jež je připojené datovým kabelem ? Fotky či poznámky v příslušném adresáři na PC vidím.
zdaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarlvonBahnhof 1. 3. 2018 23:54

Dnešní aktualizace, volný prodej, 222.67 MB, N910FXXU1DQL2 / N910FOXX1DQL1 / N910FXXS1DQA1.
SGN 8 / Oreo 8.0.0
KarlvonBahnhof
Junior

Odeslat příspěvekod pavtoo 6. 3. 2018 12:42

Zdravím,
po téměř třech letech se objevil problém. Pokud zatřesu horní částí telefonu, tak je slyšet cvakání. Odhaduji, že jde o modul zadní kamery. Nic jiného to asi ani být nemůže.
Uvažuji, že bych koupil náhradní foťák.
Na aliexpressu jich je několik. Nemáte zkušenost s některým, který není originální? Aby fungoval a slušně fotil. Nechce se mi do telefonu investovat 1 500 Kč a víc za originál.
Zatím vše fotí, jen to cvaká, ale je možné, že to za chvíli umře a rád bych tel ještě udržel v provozu.
Plánuji, že to vyměním sám.
Díky za případné tipy.
pavtoo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 3. 2018 12:51

děje se tak tak u všech smartphonu, u nekterých méně, u nekterých více, nic nevyměňuj, nejedná se o závadu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavtoo 6. 3. 2018 13:51

Je ale zajímavé, že to začalo dělat z ničeho nic... ani tel nespadl, žádný náraz.
Budu to sledovat, dokud to funguje, tak do toho nepolezu.
Díky za reakci.
pavtoo
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 6. 3. 2018 14:29

pavtoo: mě to dělá u S7 od začátku to samé na S5 co jsem měl
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 6. 3. 2018 20:43

Mám dotaz: Nyní mám galaxy note 3, má cenu uvažovat o výměně za note 4, nebo, když už, tak volit jiný model?
Přístroj zatím funguje docela dobře, dokonce jsem za téměř 2 roky ani display zatím nerozbil, a to mám preventivně doma schovaný nový náhradní z aliexpressu, akorát jsem doplnil baterku 9600mah a tak i výdrž už je podle mých představ.
Jako slabinu note 3 vidím slabší anténu na signál sítě. Nepředpokládám, že note 4 by na tom byl nějak podstatně lépe.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 3. 2018 22:07

Kupovat dnes Note 4 nedoporučuji, mě jednou měnili základní desku v záruce a po záruce odešla znovu. Kolegovi umřelo Note 4 taky. I tady ve fóru jsem to četl několikrát.
Začíná to restarty a pak jednou už nejde zapnout vůbec.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondra S. 10. 3. 2018 22:09

Díky za reakci...
No teda, ta základní deska, to je hrozné, měl jsem o kvalitě samsungu vyšší mínění. Teď abych se bál každého nového startu, jestli to ještě vůbec spustím? Mám telefon koupený v Číně na aliexpressu za cca 200 dolarů, no aspoň jsem za něho nevyhodil tolik, co zato ti zloději chtějí tady, zatím funguje už asi 2 roky... ale jak dlouho ještě bude???
Zde je ta anténa domácí výroby z drátu vymotaného z trafa, zesiluje příjem signálu sítě, chtěl jsem to připojit na antení konektor, ale nemůžu ho sehnat, tak aspoň takto provizorně, pod tím je baterka 9600mah, cele je to pod gumovým krytem k té baterce dodaným:
P3060066.JPG
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků