Samsung SM-G800F Galaxy S5 Mini - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod -tomtom- 14. 10. 2015 08:08

Lollipop pro S5 mini je na spadnutí, zatím byl vydán jen pro US verzi. Marshmallow je potvrzen pro velkou S5.
-tomtom-
Junior

Odeslat příspěvekod stranskyarek 16. 11. 2015 20:59

Dobry vecer vsem. Chtel bych se zeptat jaka je aktualni verze firmwaru. A jestli se chysta nejaka aktualizace. Bohuzel jsem tu novy a nevim kde toto hledat. Dekuji
stranskyarek
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 22. 11. 2015 15:53

Aktualna verzia FW pre G800F je bohuzial stale 4.4.2 ... 3G varianta uz nejaku chvilu fici na 5.1.1 ...

...
Mam doma S5 mini zakupene v Orange-i... tj. telefon je brandovany a bootovacia obrazovka je v style Orange-u atd.
Obzeral som sa na Sammobile po nebrendovanom FW ... no su tam 3 verzie - TMS, ORS a ORX.
Predpokladam, ze TMS je Telekom a ORS je Orange ... je teda ORX verzia FW, ktora je v telefone kupenom z oficialnej distribucie pre SK ?
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eda 57 18. 12. 2015 20:10

zdravím.Žena má S5mini a nemůžeme nastavit fotoaparát.Neni tam nikde vidět to ozubené kolecko pro nastavení.Děkuji za radu.
Eda 57
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jakub.nosek 17. 1. 2016 00:51

Dobrý den,
mám S5 mini pár dnů, ale musel jsem se již vráti ke starému telefonu. Mám stejný problém, jak již zminovalo více diskutujících - druhá strana mi hlásí, že nejsem slyšet - nebo přesněji velmi slabě. Zřejmě nefunkční mikrofon, musím reklamovat.
Mimo to jsem z hrůzou zjistil, že telefon, jak zde píšete, nemá rádio, což je pro mě základní podmínka.FM rádio se těmi on-line nahradit nedá. Kromě toho, že se to seká a spotřebovává to spousty dat, tak to hlavně rychle vyplácá baterku. FM rádio ji spotřebovává minimálně.
Dále jsem zvyklý z S3 synchronizovat s Outlookem kalendář a poznámky, program který k tomuto modelu samsung poskytuje (Smart Switch) zřejmě poznámky synchronizovat neumí.
Pak jsem také nenašel nástroj na zobrazení nejbližších událostí z kalendáře na hlavní obrazovku. Opět v oldschoolu S3 bezproblémů - nemůžu najít v čem je tento model lepší...
jakub.nosek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardi 17. 1. 2016 09:08

jakub.nosek: holjd jsi trefil na spatny kus nic vic..reklamace a je to ne? jinak problemy co pises dole s hlavni obrzovkou a kalendarem tam být musi :) A proc si o telefonu poradne vsecko nezjistis, nez si ho kupujes? a potom zjistis ze nema FM? tohle je dmnc kamo
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrovic182 20. 2. 2016 19:32

Zdravim Vas,

mozem sa Vas prosim opytat ci mi viete poradit nejake kvalitne odolne puzdro.

Dakujem
Petrovic182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.lehky 15. 3. 2016 12:35

Zdravím držitele/uživatele S5 mini s dotazem, zda by jste ho ještě doporučili za 4,5 tis pro ženskou na běžné užívání, zejména zda jste se dostali k odstranění uvedených problémů s hlasitostí hovoru a HW problémy?povedlo se to časem odstranit? a dále pak origo flipové pouzdro...splňuje IP 68 normu také jako telefon?
děkuji všem za názory a zkušenosti
p.lehky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 3. 2016 21:21

original filp kozenne puzdro je super a ano splna IP68

moj kus bol na reklamacii s citackou prstov...

aktualne rozmyslam, ze kupim znova S5 Mini, bo S7 Mini ktovie kedy bude
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.lehky 31. 3. 2016 14:37

poradíte prosím proč mi nejde flashnout přes odin firmware ze Sammobilu na poslední verzi 5.1.1. pro tmobile.. vzdy fail v hidden. img? mam origo etl verzi a ta je na 4.4.2
p.lehky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabza 31. 3. 2016 20:15

Dobrý večer.

Předpokládám že jste si firmware ze stránek sammobile již stáhnul a program ODIN již máte stažen.
Balíček který jste stáhnul je třeba prvně rozbalit

K samotnému postupu.
1) V programu ODIN firmware, který jste stáhnul a rozbalil vložte do sekce AP (soubor by měl mít koncovku .md5 .
2) Vyčkejte až jej aplikace načte
3) Telefon nastartujte v ODIN mode, což se dělá následovně: zmáčkněte naráz tyto tlačítka. Power button+volume down+home button (Tlačítko zapnutí +Tlačítko hlasitosti dolů + Domovské tlačítko (ten dole). A poté co telefon se zapne, vyskočí hláška Warning. Zmáčknutím na Volume Up je telefon připraven k nahrávání nového Firmware.
4) Propojte telefon s PC, program ODIN by jej měl vidět tak, že vyskočí v okně ID:COM text 0:(COM:číslo)
5) Klikněte dole na START.

Přiložil jsem obrázek, jak v programu ODIN nainstalovat nový firmware, nelekněte se, že název a velikost souboru jsou odlišné.
Doporučuji po nainstalování provést tovární nastavení, je možné (z vlastní zkušenosti), že při nastartování systému dojde k pádu několika aplikací.

Hodně štěstí ;-]
V případě problému neváhejte mě kontaktovat a najdeme jistě řešení jak jej tam nahrát.
Přílohy
Bez názvu2016.png
ODIN
Gabza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fverny94 31. 3. 2016 20:58

p.lehky píše:vzdy fail v hidden. img?


To by mohl být špatně stažený soubor. Zkus stáhnout celý FW znovu.
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.
fverny94
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.lehky 1. 4. 2016 03:48

moc děkuji, dělám a bez problémů používám tento postup již pravidelně od s3,4,5,i 6, ale tato mini5 verze se mi brání.. chyba fw nebo jeho stažení to asi nebude, zkoušel jsem i dbt, xez 511 verze a vždy se sekne stejně a musím přehrát origo etl 442 verzí zpět, reset a clear cache před instalací nepomáhá, ani rozbalení samotného hidden img souboru.. a doinstalace, jak bylo popsané v jiném fóru (samsung s6) se stejným problémem.. nemůže být třeba nějak telefon blokován pro etl verzi?nebo jako shora píše Mr.Bombastic dvě odlišné verze sm-g800f :!: :?:
p.lehky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabza 1. 4. 2016 13:08

Blokování pro ETL verzi jsem ještě neviděl. Ale zkusil bych ještě stáhnout 4.4.2 pro verzi T-Mobile, a nahrát to formou aktualizace (OTA). Tento postup jsem dělal i já u své s5 mini a šlo to. Připomenu že jsem dosud tam měl též ETL verzi.
Gabza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.lehky 1. 4. 2016 13:55

už jsem o tom také uvažoval... zkusím to a dám info...jen se možná maličko divím, že je na Sammobile stejný datum zavedení verze pro tmobile 422 i 511
p.lehky
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků