Samsung SM-G800F Galaxy S5 Mini - obecná diskuze

Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy Note 4, S5611...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod -tomtom- 14. 10. 2015 09:08

Lollipop pro S5 mini je na spadnutí, zatím byl vydán jen pro US verzi. Marshmallow je potvrzen pro velkou S5.
-tomtom-
Junior

Odeslat příspěvekod stranskyarek 16. 11. 2015 21:59

Dobry vecer vsem. Chtel bych se zeptat jaka je aktualni verze firmwaru. A jestli se chysta nejaka aktualizace. Bohuzel jsem tu novy a nevim kde toto hledat. Dekuji
stranskyarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 22. 11. 2015 16:53

Aktualna verzia FW pre G800F je bohuzial stale 4.4.2 ... 3G varianta uz nejaku chvilu fici na 5.1.1 ...

...
Mam doma S5 mini zakupene v Orange-i... tj. telefon je brandovany a bootovacia obrazovka je v style Orange-u atd.
Obzeral som sa na Sammobile po nebrendovanom FW ... no su tam 3 verzie - TMS, ORS a ORX.
Predpokladam, ze TMS je Telekom a ORS je Orange ... je teda ORX verzia FW, ktora je v telefone kupenom z oficialnej distribucie pre SK ?
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

LG G6 H870DS Astro Black | Lenovo ThinkPad T430s
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod Eda 57 18. 12. 2015 21:10

zdravím.Žena má S5mini a nemůžeme nastavit fotoaparát.Neni tam nikde vidět to ozubené kolecko pro nastavení.Děkuji za radu.
Eda 57
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jakub.nosek 17. 1. 2016 01:51

Dobrý den,
mám S5 mini pár dnů, ale musel jsem se již vráti ke starému telefonu. Mám stejný problém, jak již zminovalo více diskutujících - druhá strana mi hlásí, že nejsem slyšet - nebo přesněji velmi slabě. Zřejmě nefunkční mikrofon, musím reklamovat.
Mimo to jsem z hrůzou zjistil, že telefon, jak zde píšete, nemá rádio, což je pro mě základní podmínka.FM rádio se těmi on-line nahradit nedá. Kromě toho, že se to seká a spotřebovává to spousty dat, tak to hlavně rychle vyplácá baterku. FM rádio ji spotřebovává minimálně.
Dále jsem zvyklý z S3 synchronizovat s Outlookem kalendář a poznámky, program který k tomuto modelu samsung poskytuje (Smart Switch) zřejmě poznámky synchronizovat neumí.
Pak jsem také nenašel nástroj na zobrazení nejbližších událostí z kalendáře na hlavní obrazovku. Opět v oldschoolu S3 bezproblémů - nemůžu najít v čem je tento model lepší...
jakub.nosek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardi 17. 1. 2016 10:08

jakub.nosek: holjd jsi trefil na spatny kus nic vic..reklamace a je to ne? jinak problemy co pises dole s hlavni obrzovkou a kalendarem tam být musi :) A proc si o telefonu poradne vsecko nezjistis, nez si ho kupujes? a potom zjistis ze nema FM? tohle je dmnc kamo
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7
cardi
BAN

Odeslat příspěvekod Petrovic182 20. 2. 2016 20:32

Zdravim Vas,

mozem sa Vas prosim opytat ci mi viete poradit nejake kvalitne odolne puzdro.

Dakujem
Petrovic182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.lehky 15. 3. 2016 13:35

Zdravím držitele/uživatele S5 mini s dotazem, zda by jste ho ještě doporučili za 4,5 tis pro ženskou na běžné užívání, zejména zda jste se dostali k odstranění uvedených problémů s hlasitostí hovoru a HW problémy?povedlo se to časem odstranit? a dále pak origo flipové pouzdro...splňuje IP 68 normu také jako telefon?
děkuji všem za názory a zkušenosti
p.lehky
Junior

Odeslat příspěvekod glider 28. 3. 2016 22:21

original filp kozenne puzdro je super a ano splna IP68

moj kus bol na reklamacii s citackou prstov...

aktualne rozmyslam, ze kupim znova S5 Mini, bo S7 Mini ktovie kedy bude
Kimi is the best
.......nebojte sa nalepky.......
P5E = Maximus Formula :)) [i]roman63[/i] neber to vazne !!!

R.I.P cervene forum.zive :((
glider
Junior

Odeslat příspěvekod p.lehky 31. 3. 2016 15:37

poradíte prosím proč mi nejde flashnout přes odin firmware ze Sammobilu na poslední verzi 5.1.1. pro tmobile.. vzdy fail v hidden. img? mam origo etl verzi a ta je na 4.4.2
p.lehky
Junior

Odeslat příspěvekod Gabza 31. 3. 2016 21:15

Dobrý večer.

Předpokládám že jste si firmware ze stránek sammobile již stáhnul a program ODIN již máte stažen.
Balíček který jste stáhnul je třeba prvně rozbalit

K samotnému postupu.
1) V programu ODIN firmware, který jste stáhnul a rozbalil vložte do sekce AP (soubor by měl mít koncovku .md5 .
2) Vyčkejte až jej aplikace načte
3) Telefon nastartujte v ODIN mode, což se dělá následovně: zmáčkněte naráz tyto tlačítka. Power button+volume down+home button (Tlačítko zapnutí +Tlačítko hlasitosti dolů + Domovské tlačítko (ten dole). A poté co telefon se zapne, vyskočí hláška Warning. Zmáčknutím na Volume Up je telefon připraven k nahrávání nového Firmware.
4) Propojte telefon s PC, program ODIN by jej měl vidět tak, že vyskočí v okně ID:COM text 0:(COM:číslo)
5) Klikněte dole na START.

Přiložil jsem obrázek, jak v programu ODIN nainstalovat nový firmware, nelekněte se, že název a velikost souboru jsou odlišné.
Doporučuji po nainstalování provést tovární nastavení, je možné (z vlastní zkušenosti), že při nastartování systému dojde k pádu několika aplikací.

Hodně štěstí ;-]
V případě problému neváhejte mě kontaktovat a najdeme jistě řešení jak jej tam nahrát.
Přílohy
Bez názvu2016.png
ODIN
Gabza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fverny94 31. 3. 2016 21:58

p.lehky píše:vzdy fail v hidden. img?

To by mohl být špatně stažený soubor. Zkus stáhnout celý FW znovu.
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.
fverny94
Junior

Odeslat příspěvekod p.lehky 1. 4. 2016 04:48

moc děkuji, dělám a bez problémů používám tento postup již pravidelně od s3,4,5,i 6, ale tato mini5 verze se mi brání.. chyba fw nebo jeho stažení to asi nebude, zkoušel jsem i dbt, xez 511 verze a vždy se sekne stejně a musím přehrát origo etl 442 verzí zpět, reset a clear cache před instalací nepomáhá, ani rozbalení samotného hidden img souboru.. a doinstalace, jak bylo popsané v jiném fóru (samsung s6) se stejným problémem.. nemůže být třeba nějak telefon blokován pro etl verzi?nebo jako shora píše Mr.Bombastic dvě odlišné verze sm-g800f :!: :?:
p.lehky
Junior

Odeslat příspěvekod Gabza 1. 4. 2016 14:08

Blokování pro ETL verzi jsem ještě neviděl. Ale zkusil bych ještě stáhnout 4.4.2 pro verzi T-Mobile, a nahrát to formou aktualizace (OTA). Tento postup jsem dělal i já u své s5 mini a šlo to. Připomenu že jsem dosud tam měl též ETL verzi.
Gabza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.lehky 1. 4. 2016 14:55

už jsem o tom také uvažoval... zkusím to a dám info...jen se možná maličko divím, že je na Sammobile stejný datum zavedení verze pro tmobile 422 i 511
p.lehky
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka