Samsung SM-G900F Galaxy S5 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TeaGreen5 24. 2. 2014 22:31

opasino: Jak tažko? Tak ukáž mi podarený model od nich.
Sony Xperia Z3 / 6.12.2014

Bývalky..
Galaxy N3 / 20.3.2014 - 15.7.2014
Sony Xperia Z1 / 12.2.2014 - 20.4.2014
Sony Ericcson K550i / 2007 - 2014
Samsung C300 / 2006 - 2007
Nokia 3220 / 2004 - 2006
Siemens A55 / 2003 - 2004
Siemens C35 / 2001 - 2003
TeaGreen5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whatt 24. 2. 2014 23:34

myslím, že hodně lidí je proti růstu velikosti displeje. a varianty telefonů napodobující spíš Z1 compact se budou množit. S5 jako taková není WOW telefon (teda určitě ne pro mě, ale to nebyla ani S4), zklamání je i design tvarů, velikostí a provedení i HW výbava - baterie, RAM... IP 67 to nespraví, velikost je přehnaná a celkově za mě zklamání nevhodné pro flagship.

Přemýšlím, který telefon je konkurentem S5... Každý má něco navíc, tam kde Samsung zaspal tak jiný model nebo jiný výrobce přidal... Napadá mě Note 3, LG se zatím neuvedenou novou řadou, Z2 a Z1 compact. Bylo by fajn kdyby se přidalo i Lenovo, HTC a Nokia (klidně i s WP telefonem). Při výběru mezi novými telefony jsou varianty lepší než S5, při rozhodování mezi S3/S4 a novou S5 nevidím zásadní plus pro S5. Design fakt nee, fce tam nejsou užitečnější než předtím a Android 4.4 dostanou všechny tři Ska. Za mě palec dolů.

P.S.: doplnte klidne svuj pohled na vec, kdo muze lepe splnit naroky obdobneho telefonu nebo co vlastne preferujete jako kupujici spotrebitele u telefonu?

za me:
- spis android, musi byt rychly, spolehlivy a nezrat baterii
- dobre podsvetleny displej, mensi rozmery (tak ta S3 max) i hmotnost, design tak do ruky, at se dobre drzi i jednou rukou (nemam ruce jak lopaty)
- interni pamet muze byt i mensi, mam telefon na praci a ne na pitomosti a hrani, na fotky mam SD kartu
- fotak co umi poridit kvalitu jako stredne kvalitni kompakt, FM radio je bonus, kvalitni sluchatka v baleni potesi
- jsem zvykly telefon po zaruce upravit po svem, takze uvitam podporu XDA ROM - telefon musi byt rozsireny v komunite (super je v tomhle treba S2, S3, Xperie, HTC)
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 2. 2014 02:11

Nechápu funkci měření tepu, naprostá zbytečnost, přitom stačí přiložit ukazováček a prostředníček ke konci zápěstí z vnitřní strany ruky a ušetříte zbytečně vynaložené peníze za nepřesně fungující kravinu v mobilu..A pojďme se hádat, že klasické měření po 15s a vynásobení 4x (tedy tep za minutu) je daleko přesnější než dioda nějakého číňana :-)
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deawon 25. 2. 2014 08:28

K Vánocům jsem si koupil S4 LTE-A(I9506), takže když ji porovnám s S5, tak je S5 ohromné zklamání.

Design - hnus, S3>hranatější=S4>hranatější=S5, zadní strana je neskutečný provar u telefonu za 15k>. Nechápu jak těžké může být udělat elegantní záda, která se nebudou lesknout, nechávat otisky a zároveň nebudou klouzat. Např. záda Note3 a S4 Black edition beru jako dobrý nápad. Tuto imitaci kůže si sám chci koupit.

HW - Pro 0,1palce si ho určitě půjdu koupit. CPU rozdíl 200Mhz, GPU totožná, RAM totožná, Paměť totožná.

IP67 - Za 13let jsem nepotřeboval mobil s IP67 proč bych se s ním sprchoval? Telefonovat v dešti? Za tu cenu, že se z S4 stala kráva jako Sony :(

Puls - K čemu si měřit puls? Fukce bude k užitku asi jako sledování očí na S4. Vyzkoušet a vypnout

OS - 4.4.2 bude i pro S4. Nový TouchWiz nejspíš kvůli exkluzivitě S5 asi ne.

Takže jako plus oproti S4 LTE-A beru foťák a čtečku otisků. Vydáním I9506 Samsung akorát shodil S5.

Od S2 čekám od Samsungu na WOW efekt - větší baterie, nový design který mě posadí na prd**, co nejmenší rámeček displeje

Do poslední chvíle jsem doufal, že "ukradené" fotky odhalily pouze levnější variantu
Motorola T180 Talkabout(jo, kde jsou ty časy), Alcatel 302, Alcatel 535, SE W810i, HTC Touch Pro, Nokia N86 8MP, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S4 LTE-A (I9506), LG G4 leather black, LG G7 Platinum, Samsung Galaxy A52s 5G
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod marseb 25. 2. 2014 08:42

Já jsem více méně zklamaný jako většina přítomných. Seděl jsem u monitoru a koukal na prezentaci S5, ale s žádným WOW efektem a myslím si že už se ho ani nedočkáme. Možná pak až budou nějaké skládací, zasouvací disleje. Podle mě je úplně zbytečné kupovat S5 pokud má někdo S4, popřípadě S3. Ale je to subjektivní. Určíte se najdou takoví co ho využijou. Teď spíše lepší že půjde cena S4 dolů.

A jak už někdo někde psal, už nevím kde, ale ztotožním se s tím že to není S5 ale spíše S4S.

Když tak mě ukamenujte :D

A ten WOW efekt jsem měl spíše z velikosti haly ve které se představení konalo,ta byla obrovská :D
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod Deawon 25. 2. 2014 09:41

Hlavně mě dostalo, jak všechny slidy prezentace začínaly DESIGN a pak z kapsy vytáhl nakynutou S4 :)

Sám mám Samsung a jsem fanda Androidu, ale pro mě bylo poslední představení mobilu s wow efektem, když Steve Jobs vytáhl z kapsy iPhone 4
Motorola T180 Talkabout(jo, kde jsou ty časy), Alcatel 302, Alcatel 535, SE W810i, HTC Touch Pro, Nokia N86 8MP, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S4 LTE-A (I9506), LG G4 leather black, LG G7 Platinum, Samsung Galaxy A52s 5G
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 2. 2014 09:45

dr._lukas píše:Nechápu funkci měření tepu, naprostá zbytečnost, přitom stačí přiložit ukazováček a prostředníček ke konci zápěstí z vnitřní strany ruky a ušetříte zbytečně vynaložené peníze za nepřesně fungující kravinu v mobilu..A pojďme se hádat, že klasické měření po 15s a vynásobení 4x (tedy tep za minutu) je daleko přesnější než dioda nějakého číňana :-)

Však tě nikdo nenutí používat tohle a tamto. Jistě si najdeš jiný telefon, abys neplatil za něco, co nepoužíváš. O mnoha věcech, co ten telefon obsahuje lze napsat, že je to zbytečné, ale jsou tam a využití mají. S takovou bychom mohli každý používat Nokiu 3310.


Jinak S5 pro mě taky zklamání, vzhledově i celkově. Změnu ve vzhledu jsem moc nečekal, on snad Samsung chce, aby řada S byla hnusná.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 25. 2. 2014 10:22

Mne nejvice prekvapil celkem mizerny hardware. Galaxy telefony nikdy neoplyvaly nejakou velkou kreativitou co se tyce funkcnosti a design byl vzdycky zoufale nudny, ale alespon to byl technologicky leader na Android trhu. Ani ve snu by mne nenapadlo, ze ted dodaji telefon co ma jenom 2GB RAM a stale trapnych 16GB flash pameti. To ze budou mit 3GB a 32GB v zakladu jsem bral jako lozene, top model by ani slabsi byt nemel.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 25. 2. 2014 10:50

Tak jsem zkouknul a přečetl zatím dostupné prameny o novém S5 a jako uživatel S2, S4, nyní Note3 musím poznamenat k Vaším „závěrům“ že:
1. Na obrázcích a videích se nedá dobře rozeznat kvalita designu, skutečnost bude nakonec jistě, jako ostatně vždy, daleko lepší.
2. Vylepšení, nabízená v nové S5 jsou různá, pro mne je asi nejdůležitější především ta odolnosti IP67, to je asi nejužitečnější věc.
- Pak ten fotoaparát, resp. jeho rychlost AF (auto focusu) a ta velmi zajímavá možnost zaostřit si na výsledném snímku focený objekt až po vyfocení. To je takové napodobení foto-systému Lytro.
- Za zmínku ještě stojí zvýšení rychlosti osazením novějším chipsetem a ve spojení s navýšením kapacity baterky možná i prodloužení výdrže S5, ale to se ještě uvidí.
- Další „vylepšení“ mi připadají už nevýznamá. Například ten senzor vedle LED blesku na měření tepu je naprosto zbytečný. Tep mi uměla změřit už před mnoha lety i S2, např. pomocí aplikace Kardiograf.
- Ten dětský režim, no nevím, jestli bych tak drahý foun vůbec dával do ruky malým dětem na hraní. ....
- Čtečka otisku prstu :mrgreen: , no to bylo asi jen takové "povinné" vylepšení na dotažení konkurence, jinak prakticky k ničemu, jak plyne z videa.
Původně předpokládaný 2k displej myslím není ani na tak malý ploše k užitku a konkurence, která ho nasadila již loni si tak jen "honí triko". Ale také mi připadá, jako pisateli přede mnou, že už Samsung mohl svůj TOP model osadit větší operační pamětí a větší uživatelskou pamětí. Na Note3 je to příjemné ;-) Ale celkově bych S5 nezatracoval už předem.
Naposledy upravil kolega dne 25. 2. 2014 11:51, celkově upraveno 2
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TeaGreen5 25. 2. 2014 11:28

Niekde som čítal, alebo skrátka počul že Samsung skôr radou S sa snaží navigovať na radu Note, s tým čo tu plno ludí píše je asi jasné, že samsung dáva tak trochu ten dizajn do tých telefónov schválne, alebo majú pripečeného dizajnera.

Zatiaľ mne osobne, aj keď niesom fanúšikom Samsungu, prišla každá jedna generácia tabletofónu Note, ako 10x lepšia, oproti generácí S. To je aj dôvod, prečo som celkom dlhú dobu uvažoval nad Note 2, napokon až nad Note 3.

Výkon telefónu je nepochyb, ale ako každý sa stažuje, je to ohratý dizajn, niečo natom bude, modely Note sú drahšie a výkonnejšie mnohdy skrátka krajšie, uvidíme s čím príde Note 4. :P Možno nás všetkých posadí na kolená, a táto informácia sa tak niak "potvrdí".
Sony Xperia Z3 / 6.12.2014

Bývalky..
Galaxy N3 / 20.3.2014 - 15.7.2014
Sony Xperia Z1 / 12.2.2014 - 20.4.2014
Sony Ericcson K550i / 2007 - 2014
Samsung C300 / 2006 - 2007
Nokia 3220 / 2004 - 2006
Siemens A55 / 2003 - 2004
Siemens C35 / 2001 - 2003
TeaGreen5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 25. 2. 2014 11:37

Mám pocit, že je opět akutální věta Zbyňka Kořínka z Inženýrské odyssey: "Vyhodit každé tři roky na trh nový stroj...to může mít leda nové knoflíky a oplechování. Ale vymyslet opravdu nový stroj, to jde jednou za život."
Jasně Galaxy S V je opět větší, výkonnější, s koženkou na zádech a...to je tak všechno. Stát to bude bratru dvacku a po 14 dnech člověk zjistí, že vlastně mohl zůstat u Note II.

Asi by to chtělo nějaký nový nápad kam se v této branži dál posunout. Zatím mi to připomíná jen honění se za "více proužky Addidas".

Jednu výhodu to ale má :o) Ten Note II bude aspoň zase o něco levnější.
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 2. 2014 11:52

To, že výrobci dávají na trh každý rok nový, nebo chcete-li inovovaný, model své top řady neznamená, že si musím každý rok novinku kupovat, ty inovace skutečně jsou málokdy tak zásadní aby to stálo za to, já mám stále Note 1. generace a nemám pocit, že by mi něco chybělo tak abych si běžel koupit dvojku nebo trojku.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Ludek_II 25. 2. 2014 12:01

xtonda: No to je právě to útočení na pocity zákazníka. Trochu se udělají komedie a lá fronty před obchody, pustí se pár mincí do tisku, aby se o tom psalo a hrrrr...koupěchtivý lidé se pohrnou. Jenže třeba u mobilů se mi zdá, že tato kouzla začínají pomalu přestávat působit.
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GiFu 25. 2. 2014 12:51

Tak si taky přisadím. Po S 3ce jsem přemýšlel nad S4, ale kromě baterky a displaye to samý, tak jsem šel do Note 3 s tím, že počkám na S5, ale docela zklamání. Myslel jsem, že dají výbavu z N3ky a něco přidají - foťák, jemnější displ., větší baterka ap..Myslím, že se začne víc prodávat N3, protože má lepší výbavu a je to rozdíl 8 mm. Já měnit nebudu, protože se mi to nevyplatí. Možná Z2, ale napřed ho musím vidět.:pozor
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 25. 2. 2014 14:56

Proc pise loader v uvodu, ze nejvyraznejsi zmenou je design? Vzdyt je uplne stejnej jako S3 a S4 :-) k jakym vyraznym zmenam na designu teda doslo? :-)
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků