Samsung N9005 Galaxy Note 3 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Loader 5. 9. 2013 15:47

Korejský výrobce včera ve večerních hodinách v Berlíně představil v pořadí již třetí generaci tabletofonu Galaxy Note, která bude lákat na výborné hardwarové parametry v čele se čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 800, 3 GB RAM a 5,7" fullHD Super AMOLED displej.

Obrázek

Parametry:
OS: Android 4.3
Rozměry: 151,2 x 79,2 x 8,3 milimetrů
Hmotnost: 168 gramů
Čipová sada: Qualcomm Snapdragon 800
Frekvence procesoru: 2,3 GHz, quadcore, MSM8974, GPU Adreno 330
Operační paměť RAM: 3 GB
Vnitřní paměť: 32/64 GB
Paměťová karta: microSDXC
Displej: 5,7" Super AMOLED, fullHD (1080p) (1080 × 1920 px - 386 ppi), Gorilla Glass 2
GSM: 850/900/1800/1900 MHz, EDGE, GPRS
3G: 900/2100 MHz, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Bluetooth: 4.0 (EDR, A2DP, AVRCP)
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n
Připojení k PC: microUSB, USB 2.0
Senzory: proximity, gyroskop, akcelerometr, světelný, magnetometr, NFC, barometr, krokoměr, RGB
GPS: ano, A-GPS, digitální kompas, Glonass
Fotoaparát: 13 MPx (4128 x 3096), LED, autofocus, fullHD video (1080p), 2,1Mpx kamerka pro videohovory
Baterie: 3200 mAh
Doplňující informace : 3,5mm výstup na sluchátka, Wi-Fi hotspot, Swype klávesnice, notifikační dioda, microSIM, dva mikrofony, Wi-Fi Direct, kapacitní pero S-Pen

N9000 má být 3G verze s Exynosem
N9005 s LTE a Qualcommem (platí pro ČR)
N9002 má být dualSIM

Samsung informoval, že novinka bude ve většině zemí dostupná už 25. září (stejný termín platí také pro chytré hodinky Galaxy Gear).

Cena: cca 17 500,- Kč
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ahoj1234 5. 9. 2013 22:54

A proč takhle nemohla vypadat už S4ka? To zas máme čekat rok na kožený záda u S5? Note 2 vycházel z S3jky, takže mu prakticky nebylo co zavidět. Tohle je nový směr, který moc nejde ruku v ruce s S4kou a po představení tohoto notu mi přijde zastaralá, což určitě nemělo být zájmem samsungu.
ahoj1234
Junior

Odeslat příspěvekod GiFu 6. 9. 2013 06:07

Už se těším jak malý děcko, ale nikde jsem nečet kde je reprák. U S III mi vadí, že je ze zadu. Při sledování filmu ho musím mít natočený do dlaně, abych něco slyšel. Na tom je HTC One líp. Vypadá to, že je zespodu. Taky dobrý. :-) A taky se mi hrozně líbí, že se vrací k S II. Ten hranatější tvar je hezčí.
Naposledy upravil GiFu dne 6. 9. 2013 06:19, celkově upraveno 1
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 6. 9. 2013 06:18

ahoj1234 píše:To zas máme čekat rok na kožený záda u S5?


Také jsem si to myslel, že jsou kožená, ale jsou plastová.
Myslím že to říkali ve videopohledu na SM.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 6. 9. 2013 16:00

Je to plast a něm ta kůže ne? Ať je to co je to, působí to luxusněji jak plastová S4ka.
portapro
Junior

Odeslat příspěvekod Drobeczech 12. 9. 2013 05:48

Design teda nic moc vypada jako prvni model a ty zada docela zkazili. Kdyby to byla kuze prosim ale imitace kuze z plastu je dost mimo. Asi vymenim muj Note 2 za Xperii Ultra a nebo za HTC Max One. Sice nemaj 3GB RAM ale design a materialy o tridu vyssi. A procesor maji srovnatelne.
Drobeczech
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 12. 9. 2013 06:25

Bude mít v sobě FM rádio?
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SVDRTIC 18. 9. 2013 23:41

Ahoj, nevíte zda bude s procesorem Exynos Octa i v česku?
SVDRTIC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 9. 2013 00:21

Tak na ten procesor jsem taky zvědav a asi to bude kritérium při rozhodování zda-li koupit v ČR nebo jinde.
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GiFu 23. 9. 2013 11:13

Nějak nemůžu rozdýchat tu velkou zásuvku. Zas abych kupoval novou redukci na HDMI nebo myslíte, že bude kompatibilní z S III ? Nabíječka prý ano.
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hewlett62 23. 9. 2013 20:26

Honza20 píše:Bude mít v sobě FM rádio?

Ne. nemá.

SVDRTIC píše:Ahoj, nevíte zda bude s procesorem Exynos Octa i v česku?

Oficiální česká distribuce bude pouze se Snapdragonem. Podotýkám, že tato varianta umí obsloužit i LTE pásmo, na rozdíl od Exynosu. Do debaty zdali LTE ano či ne, resp. zdali to někdo využije při současném stavu "pokrytí" se pouštět nebudu. Ovšem Majitelé SGN 3 npř. v Mladé Boleslavi to ale jistě rádi využijí :-). Variantu s Exynosem si můžeš koupit v Německu, tam budou v distribuci obě mutace.

GiFu píše:Nějak nemůžu rozdýchat tu velkou zásuvku. Zas abych kupoval novou redukci na HDMI nebo myslíte, že bude kompatibilní z S III ? Nabíječka prý ano.

Asi máš na mysli port USB3? Nová zásuvka je hw. provedení MicroUSB ve specifikaci USB3- další piny v druhé spojené zásuvce umožní např. urychlené nabíjení, plus třeba obslouží zařízení s vyššími nároky na odběr energie >> třeba přímé připojení 2,5" pamětových disků s USB3.

GiFu píše:Už se těším jak malý děcko, ale nikde jsem nečet kde je reprák. U S III mi vadí, že je ze zadu. Při sledování filmu ho musím mít natočený do dlaně, abych něco slyšel. Na tom je HTC One líp. Vypadá to, že je zespodu. Taky dobrý. :-) A taky se mi hrozně líbí, že se vrací k S II. Ten hranatější tvar je hezčí.

Ano, reproduktor (jeden, tedy nikoliv stereo) je zespodu telefonu napravo v onom lemovacím pásu.
hewlett62
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 9. 2013 21:45

hewlett62 píše:Do debaty zdali LTE ano či ne, resp. zdali to někdo využije při současném stavu "pokrytí" se pouštět nebudu.


Zkuste se neomezovat na to že třeba Vy sedíte doma na zadku ale někdo jiný může častěji cestovat, pořítaje i mně. Třeba pokrytí v Německu kde jsem často je u O2 se sítí LTE velmi slušné.
Bohužel v ČR je to skutečně nepoužitelné, pro NE-cestovatele to asi nebude ta hlavní výhoda.
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guttata 23. 9. 2013 22:37

Myslím, že zrovna u Hewletta jsi se svou poznámkou o sezení a cestování docela šlápl vedle... :-!
Hewlette díky za info, pokud máš stejně přesné informace jako jsi měl loni o Note 2 tak jsi mě nepotěšil, protože FM radio je pro mne dost důležité...
Ale zas jsi mi ušetřil dost peněz... :-D
Martin
Samsung Galaxy Note 2
guttata
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_7 24. 9. 2013 05:39

Nevíte někdo jestli ty aplikace zdarma(reflex na 12 měsíců, blesk na 12 měsícu a další) budou jen v prodejnách samsungu, nebo i v jiných obchodech a note3 je už bude mít předinstalované v sobě.
Lucas_7
Junior

Odeslat příspěvekod hewlett62 24. 9. 2013 06:47

a) zakoupíš si SGN3 (či jiný Samsung telefon s Androidem),
b) poté si aplikaci Reflexu stáhneš z obchodu s aplikacemi SamsungApps, tedy nikoliv z GooglePlay. Pak si aplikaci otevřeš a z nabídky vybereš volbu bezplatné testovací období. Done.

-- 24. 9. 2013 07:59 --

Ještě k absenci FM rádia: zatím bez podrobného hw. rozboru nelze s jistotou říci, zdali je u SGN3 potřebná hw. komponenta onboard. Ale rozhodně chybí sw. obsluha. Je diskutabilní, zdali je to použitým Snapdragonem a chipsetem (myslím že ne), protože jiné obdobně vystavěné telefony u Sony či HTC FM rádio mají. Anebo - předprodukční vzorky a testovací stroje to ještě neměly inicializováno (v Berlíně na IFA jsem byl a FM rádio na SGN3 nebylo).
Samsung sám se v jisté diskusi zmínil, že se u nových high-end zařízení bude odklánět od možnosti příjmu terestriálního rádia ne z hw. důvodů, ale že moderní trendy uživatele přiklánějí ke streamovaným médiím a on-line konzumaci digitálního obsahu.
Jo - v manuálu, kapitole "Média", str. 88-111, ani nikde jinde, není o FM rádiu ani slovo.
Manuál je pro SM-N9005 EU revize 130910, (generický). Ovšem uživatelé si FM rádio přejí a tak uvidíme popřípadě u budoucího SGS 5, zdali to tam třeba zase bude :-)

Abych dodal ještě více rozporu do stávajících informací: Datasheet/dokument zde
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=4928&view=1&c=samsung_sm-n9005_galaxy_note_3_lte_32gb
v pasáži "Multimedia Broadcast" odkazuje na přítomnost FM rádia s RDS :-!
Mám k dispozici i jiný datasheet (jiný zdroj) téhož stroje a tam o FM rádiu zmínka není!
Mají tam chyby v popisu, anebo ne? Koneckonců, uvidíme brzy.
Naposledy upravil hewlett62 dne 24. 9. 2013 14:18, celkově upraveno 1
hewlett62
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků