Samsung I9190 Galaxy S4 Mini - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 13. 11. 2013 23:27

Kdyby se raději Samsung už ráčel vyřešit problém s baterkou, který má nemálo uživatelů . Problém se projevuje tak, že mobil z ničeho nic začne v pohotovostním režimu nadměrně vysosávat baterku. Pomůže až restart. Jenže poté se za nějaký čas toto opakuje. Nedá se vypozorovat, kdy toto nastává, ale většinou je o po pár telefonátech či sms a fakt mě to šílně štve...Rada Samsung podpory ve stylu, ať udělám reset mobilu...Na konkurenčním fóru se o tomto dost píše. Nejhorší je, že jinak ten mobil je fakt super, takže se ho nechci kvůli toho střepat, ale nic jiného mi asi zbývat nebude..Nějaká naděje by mohla přijít s novým FW, jenže ten bude bůhví kdy a jestli ho zmrší tak, jak pro S4, tak potěš koště...Kdyby aspoň existovala vhodná náhrada za tento mobil s 4,3 displejem, aspoň trochu dobrým foťákem a hlavně, aby na tom telefonu fungovalo v pohodě nahrávání hovorů, které mi funguje na S4 mini parádně (předtím mi na žádném mobilu s androidem nahrávání nefungovalo)..Jo, zlatý symbian...
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod daveman01 14. 11. 2013 07:26

Všiml jsem si, že když mobil delší dobu nevypneš nebo nerestartuješ, tak využití paměti RAM i po její vymazání je kolem 900 MB. Pokud to uděláš po restartu a necháš vše najet, tak po vymazání paměti je RAM využita jen 550 MB. Zkus to prověřit u Tebe. Kdo ví jestli není příčina vybíjení v tom, ale mi se přes noc od 22.00 - 5.00 ztratí cca 2-5 % :) Mám ale vše vypnuté (data, wifi, GPS, jas na 0 atd...) a než jdu spát ukončím všechny app a vymažu paměť RAM. Jinak skvělý foun. Ale chybí mi některé věci ze symbianu ;) např. 'nokia sleeping screen', kdy displej nesvítil celý ale jen dané body :) Ale zatím nemám tel co vytknout.
daveman01
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 14. 11. 2013 07:58

2 hannys85: Jj, ten problém s baterkou na S4 mini pozoruji také, ale až nyní s nejnovějším FW I9195XXUBMJ7, předtím to bylo OK ... tak snad to Samsung co nejdříve vyřeší :/
A s tím využitím RAM, co píše daveman01, to tak prostě je a bude ... ono záleží na tom, co má člověk v telefonu všechno nainstalováno (co běží trvale na pozadí, atd). Třebas u nové aktualizace Viberu, stouply nároky na baterku o cca 2% (není to moc, ale znát to je) :-S
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 14. 11. 2013 11:07

daveman01

No vzhledem k tomu, že mám mobil dva týdny a už jsem udělal asi 4-5 retartů, tak to neberu, že ho nějak déle používám.

RoSch

Jenže já ten problém měl i po koupi mobilu...neměl jsem tam ještě žádné aplikace a všiml jsem si toho právě přes první noc..Teď po včerejším restartu mi to zase ubírá, tak jak má, ale je otázkou času, co zase vyprovokuje baterku k tomu, aby brala více...
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod jinryd 14. 11. 2013 11:50

RoSch píše:Tak dnes se konečně objevila slibovaná aplikace S Health pro SGS4 mini :D


A co s ní, když neseženeš náramek S-Band. Přijde mi, že poslední dobou Samsung spíše hledí na kvantitu než na kvalitu a podporu jejich zařízení. K S4 mini seženeš akorát pouzdra, nic víc :-\ Nejvíc mne pobavilo když k domácímu kinu od Samsungu byla dokovací kolébka pro Ipod :shock:
"Všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 14. 11. 2013 12:06

2 hannys85:
Ještě zkouším jeden pokus, a to před dalším dobíjením vybít baterku do mrtě :mrgreen: . Včera kolem 10h jsem to při 100% vyndal z USB a teď mám zatím 27%.
Navíc mi přijde, že to 500 mAh USB v compu, není schopno tu baterku nabít do maxima, protože po odpojení při 100%, jsem měl po 1min práce s telefonem už 99% :-S .

jinryd píše:A co s ní, když neseženeš náramek S-Band. Přijde mi, že poslední dobou Samsung spíše hledí na kvantitu než na kvalitu a podporu jejich zařízení. K S4 mini seženeš akorát pouzdra, nic víc :-\ Nejvíc mne pobavilo když k domácímu kinu od Samsungu byla dokovací kolébka pro Ipod :shock:

Náramek nepotřebuju ... na běhání to stačí, a na S4 ta apka běhá v pohodě. Na S4 mini jsem zatím nezkoušel, snad o víkendu :-))
Naposledy upravil Fíla dne 14. 11. 2013 16:51, celkově upraveno 1
Důvod: necituj vlastní příspěvky
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 14. 11. 2013 12:42

"Navíc mi přijde, že to 500 mAh USB v compu, není schopno tu baterku nabít do maxima, protože po odpojení při 100%, jsem měl po 1min práce s telefonem už 99%"

No to já nabil baterku klasicky přes zásuvku do 100 % (v cca o půlnoci jsem ji vyndával)a hned po odpojení jsem měl do 10 sekund 98 %. To byl právě stav, kdy mi baterka šíleně žrala a ráno jsem měl 84 %. pak po restartu se to opět spravilo.
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod jinryd 14. 11. 2013 12:50

RoSch píše:Náramek nepotřebuju ... na běhání to stačí :-))

já myslel že je potřeba náramek? A co to tedy všechno měří?
"Všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 14. 11. 2013 13:10

V podstatě jen kroky, vzdálenost a spálené kalorie (na základě toho, jak si nastavíš svůj profil) :mrgreen:
Edit 13:30
Trochu mystifikace ... Partner při chůzi funguje jen s Galaxy Gear >:-( . Pro běhání je nutno jít do Spolucvičící/Jít na cvičení ;-)
Přílohy
S Health_screenshots.png
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deglaser 14. 11. 2013 23:02

Mam menší prosbu k čemu slouží chytrý pohotovostni stav v panelu rychlého nastavení nemůžu to nikde najít díky.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 15. 11. 2013 07:40

Malá nápověda ... podrž chvilku na té zkratce prst a naskočí ti vysvětlení (jinak také v Nastavení/Toto zařízení/Inteligentní displej). Obecně to platí pro všechny zástupce v panelu rychlého nastavení ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deglaser 15. 11. 2013 09:33

Díky vůbec mě toto nenapadlo. ;-)
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luci.nevan 16. 11. 2013 11:45

hannys85 píše:... a hlavně, aby na tom telefonu fungovalo v pohodě nahrávání hovorů, které mi funguje na S4 mini parádně (předtím mi na žádném mobilu s androidem nahrávání nefungovalo)..Jo, zlatý symbian...

Která ta aplikace na S4 mini nahrává hovory parádně? Nahrávaný hovor není rušen pípáním, nebo jiným upozorněním?
luci.nevan
Junior

Odeslat příspěvekod hannys85 16. 11. 2013 20:09

incall recorder

Jinak se mi začal opět rychle vybíjet, tentokrát toto chování "vyprovokoval" 20 minutový hovor...Pro klid duše jsem si koupil i novou baterku, ta samozřejmě tento problém nevyřešila..Takže Samsung prostě uvedl na trh nějakou vadnou sérii, která vykazuje toto chování...
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod enter321 17. 11. 2013 22:38

Jaká je prosím výdrž baterie u S4 MINI ? ? ?
enter321
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků