Samsung I9192 Galaxy S4 Mini Duos - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan_Filuta 18. 8. 2014 08:22

mar3ek: Doporučuji třeba aplikaci, která ukazuje nabíjecí proud a porovnat nabíječky.

Asus 2A nabíječka mi jela myslím kolem 400mA, Samsung origo 1A nabíječka přes 800mA

Je tam prý nějaký pin...

odkaz 1, odkaz 2

Pro mě to je spíše zajímavost která se může hodit.

Jinak co se týče 3G, mám pocit že jsem všude četl že druhý slot neumí HSDPA, viz třeba zde
Pan_Filuta
Junior

Odeslat příspěvekod messy 4. 9. 2014 08:55

Kitkat uz je rok vonku a Samsung stale nie je schopny vydat aktualizaciu. Na Galaxy Tab mala byt uz v maji. Vidim to tak, ze so Samsungom som nadobro skoncil. 8-S
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fzsfazer 5. 9. 2014 20:56

A ty se divis? Kdyz ma Samsung v nabidce takovou hromadu zarizeni tak je pochopitelny, ze na vetsinu z nich bude kaslat a jen na par z nich udela par aktualizaci. Stejne mu jde, jako vsem vyrobcum, jen o to, aby si zakaznik koupil zase novejsi zarizeni nez aby si updatovat to stary. Pokud chces posledni android a nechces cekat, tak si ho rootni. Ja se k tomu taky odhodlal a nelituju. Navodu je na netu dost. Nepozoruju teda nejaky vylepseni baterky, ale mensi vyuziti ramky, o trosku sviznejsi chod systemu, ikdyz ten byl i pred tim bez problemu, a par drobnych vylepseni.
fzsfazer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mar3ek 6. 9. 2014 07:02

Zkušenosti po cca 1 měsíci po aktualizaci na 4.4.2:
- obecně není telefon tolik svižnější, na vše se čeká jednou tak dlouho a i déle :-(
(otevírání SMS, protokol ten je nejhorší, galerie apod.)
- příjem hovorů na jiné SIM než běží data - v předchozím FW to fungovalo parádně, tady se mi teď vždy data zastaví (ikdyž mám zaškrtnutou položku v nastavení)
- E-mail - v aplikaci funguje vše jak má a i přihlášení, ale při každém připojení k síti mi to zahlásí "připojení k účtu se nezdařilo" takže to celkem dost otravuje :-(

jediné pozitivum zatím je, že se mi každý týden neobjeví hláška "proces android se zastavil" :-)
mar3ek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan_Filuta 6. 9. 2014 14:03

mar3ek: Děkujeme za zkušenosti, ale nemohu se nezeptat, zkoušel jste po aktualizaci obnovit tovární nastavení? Díky.
Pan_Filuta
Junior

Odeslat příspěvekod mar3ek 6. 9. 2014 20:03

Pan_Filuta:
nezkoušel, ale chtěl jsem...
jelikož aplikace Kies mi vždy zamrzne při zálohování dat a nastavení do PC, tak nemůžu provést zálohu a následně tovární nastavení
mar3ek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan_Filuta 6. 9. 2014 20:18

mar3ek: Tak doporučuji vyzkoušet, popsané symptomy mi hodně připomínají chování při konfliktech v cache či nastavení. Androidy na to trpí.

Nad Kies bych zlomil hůl, ale pro zálohu a obnovení dat doporučuji Helium Backup (https://play.google.com/store/apps/deta ... ckup&hl=cs ). Je to tak šikovný prográmek že jsem nepotřeboval rootovat telefon abych měl klasický Titanium backup.

V bezplatné verzi umí zálohu na paměťovou kartu, a až na pár aplikací které odmítne zálohovat (třeba Google Authenticator) zálohuje vše a je na něj spoleh.
Pan_Filuta
Junior

Odeslat příspěvekod messy 5. 10. 2014 09:53

Ako dlho vam vydrzi baterka? Este som sa nedostal ani na dva dni, a to ani v pripade, ze sa telefonu ani nechytim.
Cez noc sa bateria vybije o 20 - 25 percent. Podla spravcu baterie to vyzera, ze ju nic nevybija a tel. je uspany.
Je to normalne?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiri.Sko 5. 10. 2014 10:08

Pokud máš Android 4.2.2, tak je to bohužel normální, tato verze obsahuje battery drain bug. Já jsem na tom podobně.
Jiri.Sko
Junior

Odeslat příspěvekod messy 5. 10. 2014 10:25

Aha, takze po update na kitkat je sanca na zlepsenie? Prave preto cakam aj s reklamaciou, kym nepride kitkat. Gratulujem samsungu vo flexibilite pri firmware updatoch. :roll:
Naposledy upravil messy dne 5. 10. 2014 10:39, celkově upraveno 1
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiri.Sko 5. 10. 2014 10:33

Ano, na KitKatu je to opravené.
Jiri.Sko
Junior

Odeslat příspěvekod messy 5. 10. 2014 10:40

Diky za info. Tak budem este cakat.
Aj ked najradsej by som to nejakemu korejskemu zm.dovi oplieskal o hlavu. 8-S

Trosku som googlil a nie som si isty, ci je moj problem sposobeny battery drain bugom. Co som nasiel info, tak bateria by mala byt vybijana android os pripadne google services.
Ale u mna je vacsina spotreby baterie 1. zariadenie je necinne, a 2. pohotovostny rezim baterie...
Podla wakelock detectoru je 95% casu tel. v deep sleepe.
Naposledy upravil Fíla dne 6. 10. 2014 06:42, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiras6 5. 10. 2014 23:35

Zdravím, už několik dní pátrám po nějakém slušném telefonu s dual sim. Na českém trhu je to fakt bída a nebo jsou to děsné pádla. Potřeboval bych něco skladného do kapsy a nejmenším co jsem zatím našel a co má aspoň trochu dostačující parametry je s4 mini duos. Chci se vás zeptat, přečetl jsem si všechny vaše příspěvky v diskuzi a fakt mi to dost pomohlo.

Za prvé co ta výdrž??? je to fakt takový děs a zkoušel jste někdo dát tam tu 3800mAh baterii co na ní dal odkaz mar3ek a pokud ano pomohla?????

Potom se chci ještě zeptat, sice jsem to někde četl v diskuzi, že tam je normální čeština, ale jinde jsem četl, že tam není, protože píšete, že ten telefon již převážně vlastníte je tam ta čeština??? je menu a nastavení, prostě všechno komplet v češtině???

Jo a poslední by mě zajímalo, neví někdo co to má za sklo Gorilla glass 2 nebo 3.
Zatím moc děkuji za odpovědi určitě mě ještě nějaké otázky napadnou, než se pro telefon rozhodnu. :-) :-)
Dík
jiras6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan_Filuta 6. 10. 2014 06:35

Výdrž: Nemohu říci že bych byl nespokojen, celý den dám s přehledem, jen chvíli trvalo než jsem vyladil nastavení - push a podobně. Dole přikládám screnshoty. Používám 3G a wifi nevypínám.

Čeština: Telefon je plně v češtině

Sklo: Prý Gorilla glass 2 viz http://www.corninggorillaglass.com/prod ... XY-S4-mini


Jinak přikládám nějaké ukázky výdrže:
https://www.dropbox.com/s/kimadveo5t72m ... 6.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/6w7gtmt8ym6gf ... 7.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/hzngbp8wbw4f9 ... 0.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/u03zp8i7em44h ... 1.png?dl=0


Rozhodně telefon doporučuji, s s-cover obalem za pár korun s ebaye je to opravdu šikovné a skladné zařízení. A i bez trimu je po několika měsících po nákupu dostatečně svižné.
Pan_Filuta
Junior

Odeslat příspěvekod jiras6 6. 10. 2014 08:24

Díky za odpověď nečekal jsem takovou rychlost. Teď ještě zda má někdo zkušenosti s tou 3800 mAh baterií, zajímal by mě i názor. Nechce se mi do úplně nového telefonu dávat neoriginální baterii i když ta firma dává záruku.

EDIT: Ještě dotaz k pouzdru je to klasika na Samsung s4 mini, protože parametrově velikosti s4 mini duos a s4 mini jsou totožné.
Díky
Naposledy upravil Fíla dne 7. 10. 2014 20:30, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
jiras6
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků