Samsung S8600 Wave III - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod javak810i 31. 8. 2011 10:31

Samsung představil na veletrhu IFA 2011 tři nové modely s OS Bada a meziním i nástupce předchozího topmodelu, Samsung S8600 Wave 3.

Hlavní doménou tohoto telefonu je tenké tělo z broušeného hliníku a tlošťkou pouhých 9,9mm, jehož design se nese v duchu původního Wavu. Co se týče hardwarové výbavy, hlavní změna se odehrála u displaye. Ten je teď SuperAMOLED a má úhlopříčku rovné 4 palce, rozlišení WVGA zůstává. Lehkého vylepšení se také dočkal procesor, jeho frekvence je nyní 1,4Ghz a sekunduje mu 512mb RAM. U modelu Wave 3 došlo ještě k mírnému navýšení interní paměti, která teď činí 3GB a půjde jí rozšířit paměťovou kartou microSDHC o velikosti až 32GB. Ostatní parametry zůstali převážně shodné s původním Wave. Fotoaparát má rozlišení 5Mpx, natáčí 720p HD videa ve 30fps a vedle něho se nachází přisvětlovací dioda. Konektivita zůstává nadále špičková - Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS/Glonass, HSDPA až 14Mbps a přibyl také NFC čip. Celý telefon bude držet při chodu 1500mAh akumulátor. Předpokládané uvedení na thr je říjen 2011 s cenou kolem 10 000Kč.

Společně s novými telefony řady Wave byla představena i nová verze operačního systému Bada OS 2.0. Mezi hlavní změny patří například plná podpora NFC nebo Wi-Fi Direct. Rovněž přibyl multitasking a ikony v menu se nyní zobrazují 4x4. Více info na mobilmanii.

Obrázek
Naposledy upravil Fíla dne 30. 8. 2012 06:22, celkově upraveno 6
Důvod: upraven název tématu
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza20 31. 8. 2011 10:39

Vypadá velice dobře, jen škoda, že tam Samsung nenasadil svoje procesory.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 31. 8. 2011 11:03

Tak, už tu máme velice pěkný a obsáhlý první pohled na Wave 3 od GSMareny, doporučuji přečíst!

http://www.gsmarena.com/samsung_s8600_w ... ew-636.php

Další věc, Wave 3 by měl mít i NFC čip. Taky by mě celkem zajímalo, jak na tom bude Wave 3 s reprodukcí hudby, původní Wave hrál krásně.

Jinak musím uznat, i jako majitel Samsungu Galaxy S2, že tenhle Wave 3 je naprosto nádherný. Opravdu ten design se mi moc líbí a tělo z broušeného hliníku je taky skvělé. Upřímě co bych dal za to, kdyby byl na tom po téhle stránce i můj Galaxy S2. Bohužel Samsung s kovem u Android telefonů nějak šetří, což je škoda. Pravda, zpracování Galaxy S2 je kvalitní, pevné.. ale prostě, kov je kov ;).

Strašně rád bych si Wave 3 aspoň pořádně vyzkoušel, možná i koupil. Bohužel Bada mi příjde, a to i ve verzi 2, jako takový mix Androidu a iOS s minimem aplikací. Ale uvidíme za rok, jestli telefony s Badou budou stále kvalitní a bude pokračovat i vývoj Bada OS, tak bych se dalšímu Wavu rozhodně nebránil. Řeknu to narovinu, mít Wave 3 Android, lepší procesor, foťák z SGS2 a trochu větší akumulátor, tak ho beru všemi deseti :D.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stodynka 31. 8. 2011 11:31

Je to pořádný kousek telefonu, doufám jen, že softwarově se Samsung pochlapil a odstranil nedostatky, které měl starý Wave 1. Wave 2 jsem v ruce neměla, ničím mě neoslovil, ale troječka ano.
stodynka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 31. 8. 2011 11:40

javak810i píše: ... hlavní změna se odehrála u displaye. Ten je teď SuperAMOLED (Plus?) a má úhlopříčku rovné 4 palce, rozlišení WVGA zůstává. ...

podle všeho, co jsem o něm zatím četl, ten Super AMOLED display nebude plus, dokonce se šušká, že by to měl být displej stejný, jako u prvního Galaxy S. Napovídá tomu jak úhlopříčka, tak rozlišení. Tedy je možné že bude trpět tím stejným neduhem, co Galaxy S, tedy viditelná černá mřížka. Ale kéž by to bylo jinak .... Wave 3 vypadá na super stroječek. Škoda, že do podobného těla nedal Samsung už Galaxy S II, byl bych spokojenější :hm.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 31. 8. 2011 13:03

Bohužel, nejspíše tomu tak bude, píší to právě i v tom prvním pohledu na GSMarena. Bude to shodný display, jako u Samsungu Galaxy S, tedy 4" WVGA SuperAMOLED s PenTile maticí (2 subpixely místo 3). I tak to ale bude fajn, s displayem Galaxy S jsem byl spokojený. Například jsem neměl problém s vypalováním, ale u mého nynějšího Galaxy S2 se display vypálil už po měsíci a půl!

Obrázek


Jinak souhlasím s tím, že mít Galaxy S2 takový krásný design a konstrukci jako Wave 3, bylo by to super! A taky to vypadá, že Wave 3 má pěknou Unibody konstrukci, viz:

Obrázek

Obrázek
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 31. 8. 2011 18:51

Vypada fakt dobre.No ten hlinikovy dizajn je super marketingovy tah od samsungu.Aby vsetci nekupovali len androidy 8-)
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattworld 29. 10. 2011 18:19

Sunysoft a mp.cz v předprodeji za cca 8 500 Kč s DPH.
Mattworld
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 10. 2011 19:13

Vzhledem moc nepokročili od prvního Wawu.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buter 24. 12. 2011 22:02

Dobrý den dostal jsem Samsung Wave 3 a koupil jsem si od operátora internet na 2 roky ale kdyz chcu jit na samsung apps a chci si něco stahnou např Facebook for Bada tak podtim mam Čekám 0% staženo a mam to stahování zaple třeba 10 min a nehne se ani o 1% nevíte co stím předem děkuji za odpověd a přeji hezké vánoce
Naposledy upravil myšpulín dne 24. 12. 2011 22:55, celkově upraveno 1
Důvod: Příspěvek připojen ke stávajícímu tématu
buter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bokrd 27. 12. 2011 00:01

Dobrý den chtěl jsem se zeptat stahnul jsem si aplikaci samsung kies přes kterou mužu stahovat aplikace atd.. z pc do mobilu ale samsung kies ještě nenabízi zařízeni samsung wave 3 nevíte kdy by ho měli začít podporovat kdyz samsung wawe y už tam je ????
A ještě se my často stává že se mobil sekne a restartuje se dneska se my dokonce stalo že mobil se seknul restartoval se a potom my nechtěl načíst sim kartu až když jsem vyndal bateri atd... pak se načetla stím přenýšlím že pudu na reklamaci protože aby my to dělal telefon starý 2 dny my nepříde normální
bokrd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nimrod 1 6. 1. 2012 10:57

Zdravím,
vidím že je to tu na bode mrazu,tak málo užívateľov má Wave 3?Alebo nikto nemá žiadny problém a nechce sa mu diskutovať? :shock:
Chcem sa spýtať či už niekto skúšal na vlnku 3 stiahnuť mapy z Route 66 sync.Mňa to nechce pustiť ani na registráciu,pritom navigáciu normálne využívam aj s hlasovými pokynmi.
Ak niekto viete poradiť tak písnite,vopred ďakujem.
Nimrod 1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Polsonside 6. 1. 2012 15:40

Taky mě překvapilo jak krátká je diskuze na tolik očekávaný Wave3....
Nedávno jsem měl možnost si ho osahat na prodejně a asi takhle,
Wave 1, který stále vlastním je jednoznačně z celé řady stále nejhezčí.Design nového mě moc nenadchl, tak třeba záda mi připadají rozhodně hezčí a luxusnější na prvním modelu, dále mě mrzí proč Samsung přestal na telefony implementovat tolik užitečnou věc jako je posuvna krytka microUSB, takhle to vypadá jako díra na prach a působí to poněkud nudně a levně ačkoli chápu že některá připojení možná právě krytka komplikovala. Dále vypadá opravdu hrozně zdířka jacku, prostě jen černá díra do těla telefonu, na původním Wave je ohraničena stříbrným prstenem a působí to zcela jinak.
Repro na horní hraně se mi též osvědčil taktéž nejlépe, proč ho všude cpou na záda nechápu, pokud je telefon klasicky položen, dochází tak zbytečně ke zkreslení a utlumení vyzvánění.
Displej pěknej, je jen větší což je ideální ale telefon působí v ruce jako lopata a to i proti S2, nevím proč ale je to tak.
BADA 2.0 působí příjemně, některé její nedostatky snad opraví postupně než se dostane na původní telefony.
Celkově mě telefon nijak nenadchl, prostě furt to samé, stačí si telefony přiložit k sobě, jen mě dostává že Samsung používá kvalitní materály na telefony s BADA ale systémově se více věnuje pro Android telefony.
Jinak mohu rozhodně říct že Wave (všechny tři) mají nejvyšší kvalitu zvukového výstupu co sem zatím slyšel mezi telefony.
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nimrod 1 6. 1. 2012 17:49

Wave 1 som nemal možnosť držať v ruke,Wave 3 je môj prvý smartfón.Čo sa týka vstupu micro USB a jack-u,to by som vôbec neriešil,telefón nosím v puzdre.S tým reprákom máš pravdu,práve preto že ho mám v puzdre nie je zvuk zrovna najlepšie počuť.Čo mi asi najviac vadí je to,že nemá žiadne vyzváňacie profily,len normálny,tichý alebo vybračný.Inak som zatiaľ spokojný,tá konštrukcia v kovovom puzdre je super.Len ešte prísť na to ako stiahnuť mapy z Route 66 Sync.
Zatiaľ som na to neprišiel O:-)
Nimrod 1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coyd 21. 1. 2012 19:11

Skoda displaye a skoda ze nema android :) jinak libi moc ostatne jako i wave I
HUAWEI P10 (Graphite Black)
coyd
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků