Samsung Innov8 - nefunkční přesun souborů

Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy Note 4, S5611...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Karel hb 3. 2. 2010 21:17

Zdravím, mám následující problém. Koupil jsem Innov8 a zatím jsem nadšen. Nechtěl jsem dotykáč a Nokie se mi nelíbí, tak jsem zabrousil k Samsungu. Nešlo mi ani tak o otevřený operační systém jako spíš o kvalitní mediální funkce. Telefon používám hlavně na telefonování a věcí s tím souvisejících plus média, ne moc na net, navigaci a instalaci nových souborů. Píšu to sem proto, že jsem starší ročník a ne příliš zdatný v otázkách práce s PC, takže rady typu přeinstaluj si tohle a stáhni tohle mi moc nepomohou. Jde o to, že v mém starém hloupém SE nebyl problém přes správce souborů porovnat videa a fotky do připravených složek. U Samsungu si už nevím rady, zkusil jsem úplně vše v rámci telefonu i přes PC. Přeposlal jsem si přes bluetooth nějaká videa a foto, něco nafotil a chtěl si to uložit do připravených složek. Vytvořit a nadepsat novou složku nebyl problém, ale přesunout do ní video nebo foto už nešlo. Naběhla hláška "otevírá se ", ale složka zůstala prázdná a soubor na svém původním místě. Zkusil jsem i přesunout vše do velkokapacitní paměti telefonu, ale nepomohlo to. Jediná šance, jak to lze udělat je ta, že soubor nejdřív přemístím na paměťovou kartu a potom vše funguje bez problémů.Bohužel ale soubor zůstává dál na paměťové kartě, což nechci. To bych vlastně měl těch vestavěných 8gb na nic. Navíc jsem nezjistil, jak u jednotlivých souborů poznám, ve které paměti jsou uloženy. Telefon jsem přes kabel spároval s PC a tyto operace udělal v počítači, kde to nebyl problém. Ovšem v mobilu se nic nezměnilo, vše zůstalo původní.Tak už nevím, telefon používám mobilně a tyto operace bych potřeboval řešit v rámci telefonu. V podstatě stejná situace nastala s muzikou, kde se předinstalovaná vyzvánění po vložení pam. karty s muzikou pomíchala dohromady, takže hledat v 16gb muziky pár vyzváněcích melodií je problém. Myslel jsem si, že udělám složku a do ní tyto melodie přesunu, bohužel to taky nešlo. Moc se omlouvám všem zkušeným uživatelům, kteří asi budou nevěřícně kroutit hlavou, co to píše za debila, ale přesto to risknu. Pokud někdo poradí a napíše to polopaticky, abych vše pochopil, budu moc rád a vděčný. S mobilem jsem se seznámil a vše mi vyhovuje tak, jak je, byl jsem léta zvyklý na uzavřený operační systém, kde jsem si mimo javových aplikací musel vystačit s tím, co bylo. Proto bych raději, pokud to půjde, příliš nechtěl přeinstalovávat soubory a podobné věci. Možná dělám něco špatně, možná je to chyba softu, mám šedivku s češtinou, ale kolegové v práci, kteří jsou podstatně zdatnější než já si na tom taky vylámali zuby. Tak moc děkuji.

//Kniter: upravený názov témy
Karel hb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 4. 2. 2010 19:34

Skus doinstalovat sravcu suborov X-plore. mam ho v podpise. Bez neho niektore subory neulozis do nejakej zlozky. V x-plore stlac 4 a presun subory kam chces. Zlozky sa otavaraju ak si na nich a kliknes doprava. Dolava sa zlozka zatvara.
Restartuj fon. Alebo daj obnovu nastaveni. Pripadne telefon sformatuj. Prides o vsetky data, co si do toho dal.
U mna tiez galeria na n95 zobrazuje vsetky melodie spolu. Daju sa urobit playlisty. Ale jednduchsie je stiahnut si nejaku aplikaciu na obrazky a hudbu. Napriklad resco viewer a lcg jukebox. alebo inu free. Musi podporovat s60 3rd (FP2). Mam to v podpise.

Mozes si prestudovat aj nieco o symbiane tu, aby si bol v obraze.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel