Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod cz01 15. 4. 2019 21:59

petr-21 píše:Existuje uz nejaka moznost, jak nahravat hovory? U S7 jsem na to byl zvykly u Androidu 8. U S10 zadna podobna aplikace nefunguje.

Funguje mi záznamník hovorů, nedávno byl dočasně na Google play zdarma, mám pocit,že mi taky fungoval ACR
cz01
Junior

Odeslat příspěvekod rony135 16. 4. 2019 07:04

Slepý test fotomobilů na phonearena poměrně překvapivé.
https://smartmania.cz/slepy-fototest-huawei-p30-pro-vs-galaxy-s10-vs-iphone-xs/amp/
rony135
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 16. 4. 2019 07:07

Zkousel jsem uz nekolik aplikaci a vsechny nahravaji protistranu hrozne potichu. Musel bych mit hlasitost naplno, aby to bylo pouzitelne :(
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod Reliks 16. 4. 2019 07:27

Mám ACR Pro a nahrávání funguje skoro dokonale, stačí nastavit viz screen.
Přílohy
Screenshot_20190416-082523_ACR.jpg
Screenshot_20190416-082523_ACR.jpg (80.21 ) Zobrazeno 1829 krát
Samsung Galaxy Note8 SM-N950F Gold
Reliks
Junior

Odeslat příspěvekod jinryd 16. 4. 2019 08:30

petr-21 píše:Existuje uz nejaka moznost, jak nahravat hovory? U S7 jsem na to byl zvykly u Androidu 8. U S10 zadna podobna aplikace nefunguje.

Bohužel na Androidu 9 žádná aplikace fungovat nebude tak jak dřív. Google měl pro vývojáře API, které umožňovalo, aby aplikace třetích stran poskytovaly tuto funkcionalitu. Android 6 Marshmallow přišel o toto rozšíření, ale naštěstí vývojáři našli alternativní řešení, které nevyžadovalo root telefonu. Bohužel Google, na Androidu 9 zcela zablokoval jakékoliv řešení nevyžadující root. Při poslední aktualizaci dokonce zmizel i jmenný seznam nahrávaných hovorů a ukazuje se pouze "neznámé".
Je s podivem, že Google o mě ví skoro vše (kde se pohybuju, jaké nákupy provádím přes internet atd.) ale toto zablokoval.
Vyřešil jsem to tak že jsem si stáhl ACR v 31.1 (ne z Google play), nastavil jak píší vývojáři a NEAKTUALIZUJI !!!
Použitelné to je, ale žádná hitparáda to tedy není :-(
"Všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod _vpa 16. 4. 2019 08:36

Funkční ACR je v Samsung obchodě. V obchodě Google Play, pokud nedojde ke změně postoje Google, už nikdy nebude.
_vpa
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 4. 2019 09:26

Funkcni je, ale porad jen z odposlechu, ciste a hlasite jako v predchozi verzi ( to se tyce vsech telefonu) to neni. Jedine trik s thajskou sim, kde se to pak zaktivni ve fw a objevi v polozce telefonu.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy S9 64GB + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 128GB + microSDXC Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Achta 16. 4. 2019 15:02

jak jsem psal......stáhnul jsem od tama jak jsem psal tohle
Automatic Call Recorder_v5.42_apkpure.com.apk
nebo tohle (nevím co jsem nakonec nainstaloval)
com.appstar.callrecorder_v5.30-113_Android-2.3.apk
a funguje to přesně jako dříve....na 100%
..................
oni kokoti vymazali z play i ty gps trackery (sledování gpesek např co mám v autě) musel jsem stáhnout ze stránek vývojáře.
...................
dtto voice announcer....hlasová oznámení..ve stary androidu se to dalo přímo nastavit, "hlasové oznámení"...pak už to tam nebylo, tuším od kitekatu vejš, ale fungovali aplikace, ted to mají aplikace zakázané přečíst kdo ti volá!!!!!!!!!!!!
Já jsem si na to docela zvyk, nemusíš chodit k telefonu, víš kdo ti volá...paní googlová ti to přečetla kdo to volá...teď h*vno. To budu taky nějak asi zkoušet starou aplikací...ještě jsem se k tomu nedostal....kdyby vám něco fungovalo dejte mi vědět, dík
...............

notifikační dioda....sím vás, funguje vám někomu nějaká aplikace na to kroužící kolečko kolem díry?
nechápu proč mobil za ty prachy tohle nemá ošetřené...jedna smd leddioda ...kolik asi stojí ????????????????????? :grr:
Co jsem zkoušel, tak to funguje jen s zapnutým AOD což pak nepotřebuju, nebo nějaké složité aplikace jako třeba Always On Edge - Edge Lighting ...to by mělo fungovat i bez zapnuteho aod ale nedokázal jsem to rozchodit....https://play.google.com/store/apps/deta ... m.used.aoe
...................

prosím vás, kdo má s10, kolik vám fakticky vydrží baterka...přemýšlím, že bych se s10e ve 14ti denní lhutě ještě pokusil zbavit, ale prý to už asi zpátky nevezmou(?!)...protože je používaný....
ale kdyby jste mě přesvědčili, že s10 drží v pohodě celý den a večer uleháte alepsoň s 20ti procenty, taky bych to zkusil vrátit...

...............................
v každým případě i na těch telefonech je vidět, kam se svět ubírá...
.................................
Achta
Junior

Odeslat příspěvekod slayers 16. 4. 2019 15:25

Uplně to sem asi nepatří ale mnozí jste Buds dostali k telefonu tak jen malý tip. Zdáli se někomu málo basú, dejte k nim gumové špunty z dodávaných sluchátek, docela změna, hlavně u těch středních.
Yamaha R-N602, Xavian BonBonus, 1x sub.

Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 4. 2019 18:55

jedna smd leddioda ...kolik asi stojí ?????????????????????

To neni kvuli cene, ale kvuli mistu, kazdy prahnete po tenkych rameccich, tak vysledek tu mate.
Oproti S9 neni S10 zadny pokrok. Ani ve vydrzi, ani ve foceni (naopak, kolikrat deformace focenych veci nebo ve videu).
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9 128GB + microSDXC Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 4. 2019 19:03

Achta: telefon můžeš vrátit do 14 dnů bez udání důvodu, jestli jsi objednával v eshopu
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Achta 16. 4. 2019 20:00

jo, ale voni smradi že prej na něm musí být všechny folie a tu z ramečku jsem sundal pač se tam pletla a tu zezadu jsem ustřich dole to ucho za kery se to strhává...tak nevím, ale hlavně jsem to chtěl výměnou a to prej ne, nejdříve se to musí posoudit na rekl. oddělení...

baterka se zdá být lepší, ale zázrak z toho asi nikdy nebude....a navíc ste mi nikdo neřekl, jestli teda ta S10 má výdrž lepší....
mám strach přejít k jiný znacčce, ten horor mi třeba nevyhovoval přístup ke kontaktům/kontaktum z protokolu...a na p*ču to fotilo...
......
co jsem dnes zjistil aplikace "system android" sežral 11% baterky uplně stejně jako displej... co to je? ...páč je tam ještě "os android"...ten se spokojil je s 5ti %

ona ta baterka v S10e zase tak špatná není když má 3100mA, horor měl 4000 a nebyl problem 2 dny vydržet ..ještě s tím obr displejem, tak tady musí mít něco špatně pan samsung...
Achta
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 16. 4. 2019 20:02

Tak dneska mám S10 přesně týden, takže přispěju svejma poznatkama a názorama. Přecházel jsem z Huawei P10 a chtěl jsem telefon, co půjde ovládat jednou rukou a vejde se bez problémů do kapsy, abych ho necejtil při každým pohybu a bylo to něco lepšího z toho co na trhu je. Oproti P10 je S10 jen o pár milimetrů větší, což je pro mě na haraně, ale přijatelný. S10+ bych už nedal, je to velká cihla. Už tu P10 jsem si kupoval před rokem z důvodu její velikosti. Celkem mě na P10 nic nechybělo, vše co jsem chtěl tak fungovalo jak má, ale chtěl jsem něco lepšího, takže jsem se rozhodoval nad S10 nebo P30, ale ona P30 je už celkem dost očesaná P30 PRO, což se mě nelíbilo. Trošku jsem se bál toho AMOLEDu, protože co jsem to kdekoliv viděl, tak byly barvy absolutně nereálný, prostě divný a tak nějak jsem nechápal, jak se tohle může někomu líbit. Před koupí jsem si byl několikrát S10 osahat do obchodů a tak jsem si řekl, že do ní půjdu.

Krabička a vše v ní není tak hezky zpracovaný jako to má Huawei u "Péčkový" řady, ale to je jen taková připomínka, který jsem si si všiml. Telefon je na pohled pěknej a elegantní. Na zapínací tlačítko dosáhnu celkem v pohodě, jen teda nechápu proč jsou volume tlačítka na druhý straně než to má většina výrobců telefonů.

AMOLED display je pěknej, asi to je tím, že je to vlajková loď, tak je to dotažený trošku dál, než jako je to u telefonů za poloviční a menší peníze. Jen asi jedinou poznámku bych měl k zobrazení bílý barvy. Ta mě přijde celkem dost ujetá do teplejch odstínů. Docela mě to štve, ale už to rozdejchávám. Nikde se to nedá nastavit, což je škoda. V nastavení jsem našel položku Usnadnění -> Zlepšení viditelnosti -> Nastavení barev -> Přizpůsobená barva a zde se mě to podařilo trošku líp nastavit a bílá je pro moje oko bělejší. Bohužel se s tímhle nastavením deaktivuje filtr modrýho světla. Jinak barvy, jas, kontrast a čitelnost na slunci jsou super. Zahnutý okraje panelu nevím jakej maj význam, krom větší zranitelnosti, ale budiž. Průstřel s kamerou mě nijak nevadí.

Čtečka otisku prstů funguje výrazně hůř než na P10. Opravdu je to pro mě velkej krok zpět. I když mám nainstalovanou aktualizaci z minulýho tejdne a palec jsem zkoušel několikrát skenovat a ukládat znovu, tak to funguje nejistě. Pokud mám ruce z práce "vysušený", tak je to problém a podaří se to až na x tej pokus. Rychlost není taky žádná hitparáda. Plus se člověk musí naučit přesný umístění čtečky, jinak taky pešek. Mám s biometrikou zapnutý i odemykání obličejem a to zas funguje dobře, dokonce bych řekl, že líp než na P10.

Zvuk je z telefonu pěknej. To člověk až nechápe, jak je to udělaný, že to hraje tak čistě a i náznak basů tam je. Původní P10 měla jen jeden reprák, ale hrála taky pěkně.

Baterka je celkem průser. Ráno v 7:00 telefon odpojím z nabíječky a večer v 21 hodin má 37%. V telefonu primárně používám kalendář, kterej se synchronizuje s firemním. Občas nějakej hovor, trošku netu, občas fotka. V autě občas používám Spotify propojený pomocí BT v rádiu a frčím tím hudbu. Celkem mě jímá hrůza jít na celodenní výlet, kde občas použiju GPS, fotky a net. To nevydrží ani do večera. P10 na tom byla líp, ač měla menší LCD a menší kapacitu baterky. Někdo zde psal, že chvíli trvá, než se telefon "srovná" a výdrž bude lepší. No po tejdnu si ničeho nevšímám, takže nevím. Asi si do auta pořídím nějakou bezdrátovou nabíječku.

Systém funguje dobře. Vše je svižný, žádný čekání. One UI nástavba mě vyhovuje, nemám s tím zásadní problém. Samozřejmě že je vše trošku jinak než u P10, ale je to hlavně o zvyku. Spíš je zde kupa novejch funkcí a možností, ale logika a funkčnost je dobrá.

Foťák se zdá taky bez problémů. Používám ho spíš na nějaký momentky v práci a tam kde nemám DSLR. Ovládání je asi taky ok, moc jsem to zatím nezkoumal.

Notifikace je pešek. U P10 jsem byl naučenej kouknout z dálky a viděl jsem hned co se děje. AOD mám nastavenej jen na poklepání. Doufám, že Samsung nějakou notifikaci kolem přední kamery dodělá.

K telefonu jsem si rovnou koupil origo silikonovej obal a sedne perfektně. Je i nějak vnitřně vyztuženej. V rozích lehce přesahuje nad display, takže ho vlastně chrání. Pokud bych telefon chtěl položit na display, tak bude sedět na oněch vyvýšenejch gumovejch rozích. Jen nastal problém s malou nálepkou platební karty. Ideál by byl střed, ale potom zas nefunguje bezdrátový nabíjení. Když je úplně dole, tak zas odstává kryt na spodní straně. Takže jem nálepku nalepil asi 3cm od spodní hrany a funguje vše jak má. Občas se mě při placení nálepkou stane, že terminál zahlasí aby se přiložila jen jedna karta. Ale NFC mám vypnutý. Po druhým přiložení to již funguje jak má.

Hned druhej den jsem v práci narazil na zásadní problém. Docela často si z telefonu vytvořím hotspot a k němu se připojím notebookem a z něj se pomovcí PPTP VPN připojuji do firemní sítě. No ale skrze S10 to bohužel nejde. VPN se prostě nenaváže, protože nějakým záhadným způsobem neprojde nic na GRE protokolu. Nakonec jsem to musel vyřešit pomocí openVPN, což telefonem projde a funguje jak má. Je ale zajímavý, že když si stejnou PPTP VPN vytvořím přímo v telefonu, tak to funguje jak má. Co jsem googlil, tak je to problém Samsungu, řeší se to i na jejich diskuzních fórech. Zbombardoval jsem všechny jejich emaily, chaty a fóra s tímhle problémem, tak uvidím, zda to opravěj. Tenhle problém už jednou nastal, ale byl opraven a s příchodem A9 je tu znova.

Toť asi vše co mě aktuálně napadá . . .

BTW: dá se nastavit vlastní melodie na příchozí SMS? Nepříšel jsem jak na to . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 4. 2019 20:04

Tak logicky, kdyby takto vracel kazdy telefon, tak to by prodejce zachvilku krachnul, neni zadna pujcovna telefonu. Jednou uz jsi ho pouzival, tak si nes nasledky. Plnou cenu uz proste za nej nedostanes a je to tak v poradku.
Momentálně používám..

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 4. 2019 20:05

Achta, ve kterém eshopu jsi Samsunga kupoval? Máš nárok na vrácení a je jedno jestli tam jsou folie nebo ne, jen jim nesmíš psát důvod, protože se toho chytnou a pošlou na reklamaci, a pak ti to vrátí s tím, že závada se neprojevila..
Nick Cave
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka