Otázky na aplikaci Jimm - ICQ v mobilu !

Diskuze o programech a hrách určených pro mobily s Javou

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zadrvo 3. 5. 2008 10:19

Zdravim, mám nokiu 6300 a vubec na ni nemůžu rozchodit jimm.Mám pár nejasností.Jakou verzi na muj phone?Žádná mi nejde mám to nastavený dobře a hodí to tam connecting a nehne se to dál.Další je kolik to stojí?Mám pohodu simple a myslel sem že je za kb 0,70Kč ale na strankách http://jimm.cz/?page_id=24 se píše že za kb je 0,24Kč což už je docela přijatelná cena.

Q: Jaký je datový provoz při přihlášení?

Přihlašovací mechanismus a stažení vašeho seznamu kontaktů (zjištěno při 130ti kontaktech) spotřebuje cca 30kB, což je při výše uvedeném tarifu asi 2,10 Kč.

Q: Jaký je datový provoz při běžném provozu, chatování?

Čas od času komunikuje Jimm s ICQ servery, vyměňují si tzv. udržovací pakety, aby vás ICQ server neodhlásil pro nečinnost. Toto činí naprosto zanedbatelný objem. Samotná výměna zpráv je pak individuální. Obecně se dá říci, že za hodinu si nestačíte vyměnit třeba více než 150kB textu, tudíž vás provoz za hodinu nevyjde na více než 15 nebo 20 korun.

To by bylo docela dobrý ale u O2 0,24Kč je to tak?Nevim proč se mi to nechce připojit.Mám cca.180 kontaktů, ale to by snad nemělo vadit.Dík za rady.
Z.A.D.R.V.O
zadrvo
Junior

Odeslat příspěvekod drzatko 11. 5. 2008 17:03

nazdar jimmari chtel sem se zeptat pouzivam jimma na mobliu ale nikdy mi nesouhlasi v traficu kb pri kazdym nacteni mi to sezere 14 kb a to mam 14 kontaktu mam vodafone takze mam 1KB za 0.06kč i kdyz sem to po pripojeni na tech 14kb hned vypnul a chtel sem zkontrolovat kredit tak mi to odecetlo 1.17kč a cim vic je kb tak tim vic se mi i ubere kč navíc.....uz si stim nevim rady uz sem to resil asi s 5 operatori...mam nokii 6234
drzatko
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 11. 5. 2008 17:40

Mne jimm niekedy ukazuje inak ako vstavany prehliadac priate+odoslane. Ja mam pri 3 kontaktoch 3 kB. Vyzera to ako by to zaokruhlovalo po 10kB(teda 14kB po odpojeni zaokruhli na 20kB) ale ked je cena za 1kB tak by mali uctovat za 1kB.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nitram47 15. 5. 2008 19:19

Nemate problem v poslednom case sa pripojit sem-tam? Uz nejaku dobu pouzivam mod aspro a pohoda. Ale tento tyzden mi dost casto vyhadzuje chybu 100-neznama chyba, pripadne 120?-vstup/vystup. A nemohol som sa dostat ani cez ineho jimma, s ktorym som nemal problemy. Moze to byt pretazenim adresy login.icq.com? Lebo jediny, cez ktoreho som sa pripojil je jimm komplet v azbuke a ten ma okrem adresy login.icq.com dalsich 6-8 adries, ktore preveri a ide.. Skusal som tie adresy dat aj do aspra, raz to slo, na druhy krat ale vyhodilo chybu-prilis vela opakovani.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kniter 15. 5. 2008 19:47

Aj ja som mal vcera problem s jimmom sk 0.5.2 a chybou 100. Pripojilo ma az na 5 krat. Skusal som aj http a ine nadstavenia a miesta pristupu aj anglickeho jimma. A neslo to aj tak. Kedze ma pripojilo tak som ine adresy uz nezadaval. Vacsinu to vsak normalne ide.
Tak aj dnes mi to pripojilo az na 4 raz. :-(
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sp@c3 15. 5. 2008 21:35

Cele slovensko ma problem s pripojenim na server icq pomocou aplikacie jimm. Problem je od 13. maja a neprestava ani dodnes. Mal som viac staznosti, ale co ked nic nepomaha, ked nesiel bolo to vacsinou na par minut nanajvis hodin. Nejde pripojit ziadneho jimma. Niekedy sa zadari, ale len zriedka. Dnes doobedu sa mi zdalo ze to uz pominulo no poobede ma o5 nechcelo pripojit. Neviem v com je chyba. Myslite ze to moze byt operatorom? Ked napr. v cechach problem nieje...
sp@c3
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 16. 5. 2008 04:12

Zeby t-mobile zacal obmedzovat? Ale je zaujimave, ze ostatne vsetko ide, opera, maily.. A cez http uz vonkoncom bez uspechu..
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sp@c3 16. 5. 2008 13:37

Ano, nejde to len pre operatore T-Mobile - SK, alebo je len nahoda ze som natrafil na tych ludi. Akoby T-Mobile - SK zacal blokovat nejaky protokol odosielania a prijmania dat. Aj chyba je "vstup/vystup".
Opera, bing,... aj vsetko cez co sa da prihlasit na icq ide dobre...
sp@c3
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 16. 5. 2008 15:32

Cez operu ide icq? Ale asi ten jednoduchy cez tie http://www.uz neviem co(tjat?).com, ze? To necem. Asi napisem do t-mobilu, ci sa hraju..:-)
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kniter 16. 5. 2008 19:36

Vcera vecer som sa pripojil az na 10 krat. Teraz som sa pripojil na siedmy pokus. Bez dalsieho prestavovania. Inak hlasilo chybu 120 a 100. Preto idem do N95. Kamos od doby co ma smapera mu to fachci stale. Aj mne teraz na pc. Ale cez Orange mu jimm padal menej ako mne. ked ale budu vsetci skusat sa pripajat stale po sebe. tak to mozno pojde este horsie. Do doby opravy, alebo kupy symbianu nudzovo pouzivam ten wap.tjat.com cez vstavany prehliadac, alebo sa budem skusat pripajat.
T♥-Telekom
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sp@c3 16. 5. 2008 21:09

To Nitram. Myslel som ako ze sa ide pripojit cez operu. App na icq idu ako napr. big, eqo, im, ...
Ano
chyba 100 - Neznama chyba
chyba 120 - Chyba vstup/vystup
To kniter: Nudzovo pouzivaj radsej Bing - Malo dat, a je to lepsie cez javu ako cez wap.
T-Mobile nevim co robi ale ak by na T-Mobile - sk nesiel jimm, tak by ma asi ... bola by to skoda. Akurat ked aj slovensky je. Uz to trva prilis dlho.
sp@c3
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 17. 5. 2008 09:51

Ale ja tomu nechapem. Aj vcera cez toho azbukoveho jimma som sa pekne prihlasil, tak som vypol a siel cez slovenskeho, ceskeho, anglickeho a smola..
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sp@c3 17. 5. 2008 11:08

Cez ziadneho nejde, ide o to ze kazdy jimm je uplne rovnaky co sa tyka pripojenia. Niekedy ma pripoji bez problemov, niekedy s problemamy a niekedy ma ani nepripoji.
sp@c3
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 17. 5. 2008 12:01

Zeby to bola iba nahoda, ze ma pripoji? Niekedy nejde cez ziaden, ale niekedy ide len a len cez neho a cez ineho nie.. Nemoze to byt tym, ze ten v azbuke pouziva k pripojeniu aj ine adresy?
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sp@c3 17. 5. 2008 15:46

Tak napr ten cesky xattab pouziva 7 serverov. Mozes mi ho upnut a poslat link cez ss? Moze to byt aj nahoda, ale ak ta cez neho pripoji vzdy tak asi ne, mna dakedy bez problemov dakedy na druhy krat a niekedy sa aj rozdriapem a musim ist na Bing.
sp@c3
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor