Opera Mini - obecná diskuze (nová 8. verze)

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nitram47 22. 8. 2012 18:27

S tym nacitanim ineho to oficialna verzia robila vzdy. Odkedy mam modifikovanu, aj som zabudol ze taketo problemy boli. Vynimkou je fb, ale ten je sam o sebe chybovy.
Skus ju odinstalovat a znova nainstalovat. Alebo si daj modifikovanu, navolis klavesove skratky ake len chces :-P
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 8. 2012 18:47

Mozes dat odkaz na nejaku, ale taku co drzanim dolnej sipky(kurzora) sa posuvam po vsetkych odkazoch.
Naposledy som mal modifikovanu rusku 3.3, Na FB nechodim. Tolko casu uz nemam.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 22. 8. 2012 18:59

http://www.ykhandler.com/2012/08/opera- ... o.html?m=1 je tam aj doplnok handler, ten si mozes zakazat, aby sa ti nezobrazoval. Mys si mozes v nastaveniach zakazat. Na tej stranke si mozes vybrat aj inu verziu, 4.2... Je ta este "obycajna" :-)
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 8. 2012 19:40

Dakujem. vyzera slubne. tych par vyrazov v anglictine mi nevadi, i ked radsej by som SK/CZ. Ta ruska co som mal 3.3 bola v CZ. alebo sa doinstaloval balicek.
Stiahol som mod 4.21 a funguje aj posuvanie po odkazoch drzanim sipky.
Kedze nemam hardwarove kontextove klavesy a dotykovo funguje len handler menu,(ten som zakazal,ale z menu sa da donho dostat). Nahodne som skusal tlacidla na qwertz a hladal co ktore robi. Nadefinovat klavesam funkcie tam asi nieje?
Youtube z nej spustat cez realplajer som este neskusal.
Kedysi to slo aj na javovej nokii a original opera to uz dlhsie vobec nespusti. U tej, ked kliknem na youtube video, musim potvrdit ze sa nechcem pripojit a presmeruje ma na vstavany prehliadac a ten uz spusti stream.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 22. 8. 2012 20:12

Settings/navigation/ pod Shorcust je "edit" na to klikni a skusaj. Obrazky mozes stahovat 1tkou priamo do tebou zvoleneho adresara, viac naraz, alebo po kliknuti mas viacero moznosti otvorenia. Klavesove skratky na otvorenie linku do noveho okna, v nastaveniach zvolis kam sa ma nove okno otvorit atd atd
Youtube otvaram cez vstavany
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 8. 2012 20:26

1 je lave kontextove a 9 prave, zakladne skratky klasickej original operi su rovnake. Este tam musim nabuchat zalozky. Synchro zaloziek som tam nenasiel, Ale je rychla.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 22. 8. 2012 20:46

Na hlavnej stranke si daj bookmarks a tam najdes synchro opery, druhe z vrchu.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 8. 2012 18:18

Dik, ta mod opera je super. Dokonca mozem mat aj zapnute dokoncovanie url adries a ked napisem nespravne pismeno, tak ho mozem tlacidlom delete zmazat. V oficialnej to nejde. Tam sa musim presuvat do polozky vlozit znak a vojst do vstavneho editora a ked zneho vyjdem, tak aj tak dokonci nechcenu url. Sice sa to dokoncovanie da vypnut, ale nekedy mi to setri cas.
Dnes som potreboval nieco v robote prelozit polsky a kedze este nemam plne nastavenu mod operu siel som cez oficialnu. V google translate neslo vobec klinut na odkaz prekladac v google stranke, prekryval ho odkaz prihlasit. Ked som odkaz vygoglil, neslo zmenit jazyky prekladania. Skusal som aj mobilne nastavenie aj desktop. Tato mod opera mi fakt pomohla.
Mensia spotreba dat a este ak som chvilu na odkaze zobrazi sa jeho url.
Okamzite nacitanie. Nie ako oficialna, kde sa 10sek. cakalo a potom dalsich 20 spracovavalo. Cache som mazaval velmi casto a nepomahalo to.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 24. 8. 2012 18:19

To mas aj v pc prehliadacoch, cerstvo nainstalovany ide vzdy rychlejsie.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tompr 1. 3. 2013 10:48

Mam operu mini pro javu 4.2 nevíte někdo jestli jde zakazat aktualizace?
pořád to chce aktualizovat a ja nevím co s tím když dam update tak to stejně nejde a pořád mi ke každe strance vyskakuje nahoře lišta at aktualizuji operu... pak tam je ještě "Hide" nevím co to znamena myslel jsem něco jako odložit aktualizaci ale nevím...
dík
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 1. 3. 2013 11:53

Hide asi znamena skryt hlavne odkazy.
Aj mne to jede cas robilo a potom to prestalo, ked som sustavne dal odmietnut aktualizaciu. Alebo to bolo rucnou preinstalaciou. Skus vymazat cookies a historiu.
Na stranke m.opera.com v telefone ine moznosti stahovania aj na webe www.opera.com sa da staihnut opera mini 4.4 java. Ale videa z youtube v nej neotvaraju realplayer, tak musim pozerat cez aplikaciu youtube. Starsia verzia 4.2 z realplajerom fungovala.
Alebo stiahni operu mini mod.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tompr 1. 3. 2013 12:12

je to desne pomale pri nacitani opery dříve to nabehlo za par vterin ted skoro 2 min....
zmizely mi všechny založky...jestli se to přeinstalovalo....ach jo....
dříve nabehla opera i když nebyl signal ted nenaběhne a hodí to chybu...
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 1. 3. 2013 21:29

Aku mas teraz verziu? Instaloval si novu, alebo preinstaloval?
Zalozky sa daju obnovit cez funkciu synchronizacia, ak si ich predtym uz niekedy synchronizoval z uctom na opera serveri. Ak to robi chyby.
Po preinstalacii skus restartnut mobil.
Prve nacitanie novej opery trva dlho. Mne sa opera 4.4 zrychlila oproti 4.2
A ak nieje signal, tak normalna opera by mala ist zapnut. Iba opera od telekomu sa pripaja uz pri zapinani.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tompr 1. 3. 2013 21:50

ja bych asi potreboval poradit jak odinstalovat soucastnou verzi se to asi tluce.. ted mam 4.2 a nabizi mi to vyssi 4.4 predtim nevim asi 3.2 pokazde zapnuti opery vse zacina znovu zalozky zmizi historie take pri nacitani opery to pise instalace dle me se porad preinstalovava proto tam nic neni...vubec tomu nerozumim delam to poprvi...je nekde nejaky navod krok za krokem? i kdyz jsem dal zaktualizovat na 4.4 tak se nedokonci instalace...dik za pomoc
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 2. 3. 2013 09:51

Neviem aky mas telefon. Navod neviem ci je niekde. Viem ho len na nokiu. Ak mas tel. upraveny operatorom mozno nepojde vymazat opera a treba nainstalovat dalsiu operu zvlast a tu 4.2 ani nezapinat, alebo preinstalovat nebrandovany firmware.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků