Synchronizace Google kontaktů (Nokia S40)

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod daste 18. 6. 2013 09:51

Zdravím,

koupil jsem Nokia Asha 206 Dual SIM jako druhý telefon (do přírody, na kolo, do hospody) a řeším, jak dostat kontakty z Google účtu do Nokie, popř. přímo z Android telefonu do Nokie. Vestavěná synchronizace v telefonu nefunguje, zahlásí "Kontaktujte poskytov. služeb pro nastavení synchronizace", přitom internetové připojení normálně funguje. Překopírovávat kontakty z/na SIM a furt rozdělávat kryty se mi nezdá jako optimální řešení, navíc můj Android (v současnosti HTC Desire S) s kontakty na SIM není moc kamarád - vidím akorát volbu "Importovat kontakty ze SIM", což je mi k ničemu. Exportovat kontakty jako soubor .vcf sice jde, ale v Nokii je mi to prd platné.

Poradí někdo, jak zprovoznit vestavěnou synchronizaci nebo nějaký alternativní způsob, jak jednostrannou synchronizaci do Nokie vyřešit?
daste
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 18. 6. 2013 11:25

Synchronizace bývají opruz - zejména, když jde o telefony různých výrobců. :hm

Synchronizaci online je nutno nastavit - nestačí mít zprovozněn internet, musí se ještě nastavit v telefonu server pro úložiště, na které se bude synchronizovat - ale to asi víte. Některé služby nabízejí zaslání konfigurační SMS.

Skoro nikdy to nejde hladce (neslučitelnost formátů VCF a CSV souborů, potíže s diakritikou, nejednotnost množin položek adresáře, jejích nejednotné mapování na sebe...). Když se k tomu přidá, že člověk má těch úložišť více (v telefonech, a dále třeba Google účet, Outlook doma, Outlook v práci, Vodafone Park, nějaké online úložiště ve službě od výrobce telefonu...), tak se z toho stává noční můra. Já to nakonec nějak zautomatizoval, ale bylo to tolik práce a experimentování, že kdybych kontakty přepsal ručně, bylo by to rychlejší. ]:-<

Rozloučil jsem se s představou, že kontakt zapíšu/opravím na libovolném přístroji a všechna ostatní úložiště se postupně sesynchronizují.

Mě se osvědčilo s hloupými telefony řešení přes kabel a k telefonu aplikace dodané PC suite. Konkrétně z SE C702 jsem synchronizoval do Outlook Expressu a z něj pak do Nokie 6303 classics. Kontakty se snažím zapisovat do Outlooku a využívat jen základní položky (nevyplatí se používat položky typu "mobil do práce" a jiné exotiky)

Pak jsem to ještě nahrnul do Nokia (Ovi) suite a do Vodafone parku. Synchronizační služba od Sony Ericssonu byla nedávno zrušena. Google účet jsem raději nezkoušel.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 18. 6. 2013 11:33

Tohle jso zkoušel? http://techstrick.blogspot.com/2011/10/ ... r.html?m=1

Jinak nejsnažší by bylo propojení telefonu s Google účtem přes Nokia Suite a Outlook.

-- 18. 6. 2013 12:35 --

Jinak téma jsi vytvořil ve špatné sekci.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daste 18. 6. 2013 11:43

Kdybych mohl telefon připojit kabelem k počítači, to by mi určitě usnadnilo život, ale Nokia Asha 206 žádný konektor nemá, takže tato možnost pro mě padá.

Nastavit synchronizaci v nastavení jsem samozřejmě zkoušel, ale mně to do toho nastavení synchronizace skrz hlášku "Kontaktujte poskytov. služeb pro nastavení synchronizace" ani nepustí, takže nemám šanci vůbec něco nastavit.

Vím, že se synchronizací je většinou problém, ale říkal jsem si, že když potřebuji jen jedním směrem sypat kontakty z Googlu do nějakého zařízení, tak by neměl být problém, ale opak je pravdou.

EDIT: Do jaké sekce mám příspěvek přesunout a jak?
daste
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod daste 18. 6. 2013 16:15

Po dlouhém hledání a zkoušení metodou "pokus-omyl" jsem přišel na způsob, jak "poměrně jednoduše" dostat Google kontakty do telefonu. V mém případě potřebuji tahat kontakty jen jedním směrem (Google - dumbphone), takže pro mě je to zřejmě nejschůdnější řešení.

- stáhl jsem "vzhledově i funkčně pochybný" Nokia PC Suite a spároval telefon s počítačem přes BT (doteď jsem myslel, že to jde jen přes kabel)

- exportoval jsem Google kontakty do vCard souboru (.vcf)

- otevřel jsem soubor v poznámkovém bloku - funkce Nahradit - najít "N:", nahradit "N;CHARSET=utf-8:" (jinak by z diakritiky byla hatmatilka)

- pomocí vCardSplitteru (http://vcardsplitter.codeplex.com) jsem vizitku rozdělil do více souborů po jednotlivých kontaktech

- přes Nokia PC Suite jsem jednotlivé soubory s koncovkou .vcf přetáhl do okénka Kontakty

V telefonním seznamu se jména a příjmení zobrazují korektně, včetně více telefonních čísel u kontaktu. Hotovo. Nevím, jestli jsem "objevil Ameriku" nebo je to obecně známý způsob, ale třeba to někomu dalšímu pomůže.
daste
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků