problem pri instalacii java S5610 samsung

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cripo 26. 11. 2012 21:52

Ahoj, snazim sa naistalovat do samsung S5610 java aplikaciu, ale nedari sa mi to. Stiahnem si .jar aplikaciu, vytvorim aj .jad, skopirujem do MT a pri instalacii mi napise: Stiahnute subory JAR su neplatne.
Skusal som aj vytvorit html subor s instalom, nech si MT mysli, ze frcim online, ale html mi MT neprecita.
Podla navodu z tohto webu som obesiel java obmedzenie 500 kb, vobec nic nepomaha...
Viete ma dajako nakopnut? Dakujem.
Cripo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 26. 11. 2012 22:50

Nenapsal jsi, co instalujes, tak jakou cekas radu? :roll: Nekolikrat se zhluboka nadychni, vydychni a napis, co je to za aplikaci, jestli je jedina, ktera ti nejde, nebo nejde nic, jestli je urcena pro Samsungy, nebo nemas paru, na cem ma bezet...pak ti mozna nekdo dokaze poradit.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cripo 27. 11. 2012 07:33

Robí mi to pri všetkých java aplikáciách, vždy som sťahoval aplikácie, ktoré sú určené pre môj model. Čakám reakciu , či niekto nemal s tým problém ako ja a ako ju vyriešil. Podľa mojich doterajších informácií, na tento model by mala ísť naištalovať java aplikácia, ale po všetkých možných pokusoch sa mi to vôbec nedarí. Ďakujem.
Cripo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bigg.I 19. 2. 2013 18:21

Cripo mame uplně stejny problem a nikdo mi na to neodpověděl 8-D
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cripo 20. 2. 2013 14:57

Ja som sa na to vykašlal, na volanie je to výborný mobil, má schopný foťák, baterka mi vydržala vyše 2 týždňov, tak čo iné si môžem želať.. :) Ak by si na niečo došiel, kľudne daj vedieť. Díkes.
Cripo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 20. 2. 2013 17:06

a skusal si stahovat aplikaciu priamo cez telefon?
Napr. chod v telefone na m.opera.com a skus stiahnut operu.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cripo 20. 2. 2013 18:55

skúšal som cez mobil, aj cez comp, vôbec nič. Čo som sa pýtal kamoša servisáka na Samsung, tak výrobca naschvál znemožňuje niektoré funkcie, aj keď telefón by to v pohode dokázal. Na rovinu mi povedal, že keď chcem viac funkcií, tak si mám kúpiť mobil s androidom a nie mobil za 60 €.

Hľadal som rôzne ťahy, ako by som mohol aplikáciu nainštalovať a vôbec som na nič neprišiel. Dúfal som, že niektorí majitelia S5610 sa ozvú, ako to robia, ale nikto nič...
Cripo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 20. 2. 2013 23:49

Možná jsem vedle, ale kdysi jsem měl nějaké samsungy a pro instalaci Javy bylo třeba telefon odemknout zadáním kódu, bohužel si ho už nepamatuji, ale nejspíš byl v diskuzi o E250 nebo U700, snad by to mohlo pomoct.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Naecken 21. 2. 2013 15:28

Cripo píše:Na rovinu mi povedal, že keď chcem viac funkcií, tak si mám kúpiť mobil s androidom a nie mobil za 60 €.

To je teda názor :roll: Spíš platí to, že Samsung nikdy nedokázal vytvořit propracovaný proprietální systém. Sice se o něco pokoušel s dotykovým prostředím, ale to byly high end telefony a ani ty pořádně nefungovaly. Zkrátka to nikdy nezvládl a S5610 není vyjimka.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cripo 5. 3. 2013 15:39

Obrátil som sa na autorizovaný servis a prišla takáto odpoveď, citujem: "pre korektne fungovanie je nutne stahovat len aplikacie certifikovane vyrobcom, cize len aplikacie ktore najdete priamo na Samsung Apps v menu pristroja

V pripade otazok sa prosim obratte na predajcu kde ste Mt zakupovali." koniec citátu.

Samozrejme v aplikácií v menu mobilu sú iba zvonenia a obrázky, to si teda môžu nechať
Cripo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 5. 3. 2013 23:57

Znovu, pro instalaci Javy je třeba odemknout telefon, to ti samozřejmě autorizovaný servis neřekne, najdi ve starších diskuzích.
to naecken: třeba taková U700 ve své době byla dost dobrá a její systém šlapal velmi dobře, myslím že systém měli zmáklý dobře.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Naecken 6. 3. 2013 16:01

Systém na U700? Tehdejší A100 od SE ji překonávala jak v možnostech Javy, tak i možnostech přizpůsobení. Ono instalovat do U700 dodatečné ovladače a následně ještě se vrtat v základním nastavení systému (což rozes**lo často telefon), abys nainstaloval aplikaci přes PC. To je pecka. Absence Mass Storage a pouze jedno černé prostředí to samé. Zkrátka prostředí na U700 bylo i na tu dobu příšerně zjednodušené a v podstatě by se dalo říct, že to byla taková předzvěst iOS a uzavřených systémů skoro bez možností uživatelského přizpůsobení.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josef107 28. 5. 2013 07:02

Hurá- už se mě to povedlo nastavit T-mobil internet dle stránek Nastavení samsung na Internetu- sám se tomu divím. Trocha trpělivosti a bylo to- ale už jsem s tím chtěl praštit. Takže to nevzdávejte. Pořád jsem přemýšlel, že bych si koupil jiný telefon- ale vidím, že tento má funkcí dost jen je umět využít. Mějte se.
josef107
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jessica186 20. 9. 2013 17:07

Ja mam rovnaky problem a keby som vedela nikdy ten telefon nekupim len clovek si nikdy necita fora pokial nema problem...prisli ste na nejake riesenie? s pozdravom Ivka
jessica186
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků