jVlaky - jízdní řády v Javě

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Firestone 26. 7. 2010 16:51

Zdravíčko... tuhle super aplikačku jsem používal už z dob, kdy jsem měl jeden z telefonů Nokii 6230i a teď jsem přesedlal na E52.
Jen si přesně nepamatuji, jestli i tehdy byla obrazovka (např. s ukázaným spojením odkud-kam) bez popisu tlačítek v rozích klávesnice telefonu. Snad jsem se pochopitelně vyjádřil :)
Je to tak schválně (úspora místa na displeji?), nebo je u mně něco špatně? Když tak díky za info a hodně zdaru do budoucna!
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 26. 7. 2010 16:58

Byla - nabidka se vyvolava levym kontextovym tlacitkem telefonu. Tady mas popis a obrazky aplikace.
Naposledy upravil Fíla dne 26. 7. 2010 17:06, celkově upraveno 1
Důvod: odkazy nepatří do CODE
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 26. 7. 2010 17:23

Jj tohle vím - jen jsem postrádal popis na displeji, že právě to levé tlačítko je Menu a pravé třeba Zpět. O tohle mně šlo - popis na displeji co jaké tlačítko má dělat. Asi je to síla zvyku :) Teď si jen zapamatovat, že se levým vyvolává nabídka a pravé je většinou jako o krok z5.
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Anakunda 5. 12. 2010 17:37

ahoj už jsou na světě nové jízdní řády, jak to vypadá s aktualizací Jvlaky
Anakunda
Junior

Odeslat příspěvekod Firestone 14. 12. 2010 13:32

Na stránkách projektu vidím možnost stažení aktuální aplikačky ze dne 11.12.2010.
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 14. 12. 2010 13:36

Toto je oficialni server aplikace, staci si dat link do oblibenych.

http://hekrhy.hopto.org/?page_id=81

mel bych ale zadost na autora ... trochu jsem laboroval s polozkou v nastaveni nazvanou Max. doba cesty (minut).
Jde o to, ze pokud si primo nenastavim nejaky predpokladany cas odjezdu, tak hlavne ve vecernich hodinach nastane situace, kdy si uzivatel chce zjistit spojeni. A narazil jsem na problem, kdy tedy s casovou polozkou v zadani nic nedelam a tudiz je tam tedy aktualni cas a zadam pouze Odkud a Kam (pripadne Pres).
A v tento moment se projevi prave nastaveni polozky Max. doba cesty.
Zatimco vyhledavace jizdnich radu at uz webovych nebo elektronickych proste zobrazi "nejblizsi" mozne spojeni, zde se algoritmus ridi touto polozkou.

Konkretni priklad:

Spojeni (nejblizsi) Strakonice (5:04) - Brno (10:37) pres Ceske Budejovice ....s aktualnim casem v mobilu 21:38 hod.
Pokud je polozka Max. doba cesty mensi nez 600, aplikace nahlasi Spojeni nenalezeno. Jde o to, ze program nepocita Max. dobu cesty od casu odjezdu nalezeneho spojeni do casu prijezdu do cilove stanice, ale pocita do teto doby prave take aktualni (respekt. nastaveny) cas. Jinymi slovy, pokud bych nastavil cas odjezdu na 05:00 hodin, neni problem. Ale jelikoz s polozkou cas nic nedelam a zustava tam aktualni cas 21:38, tak uz celkova doba presahuje nastavenych 600 min. coz je 10 hodin.
Takze jsem v polozce max. doba cesty nastavil 1200, cimz se eliminuje "nenalezeni spoje".
Ale je tady patrne problem v algoritmu ohledne polozky Pres, ktera by mela algoritmu upresnovat kudy chci jet a zpresnit vypocet. Jenze algoritmus to jeste vice splete :-) jinak to neumim nazvat a vypocita uplny nesmysl :-) Takze bych chtel pozadat autora, jestli by se konkretne na toto mohl podivat.
Jinak webovy vyhledavac, pokud zadam stejne udaje pro vyhledani tj. cas odjezdu 21:38 (tedy aktualni cas na mobilu), stanici, od, kam a pres tak najde rovnou zamysleny spoj.

http://www.cd.cz/spojeni/conn.aspx?f=Strakonice&date=14.12.2010&t=Brno&time=21%3A38&v=Ceske+Budejovice&byarr=false&cmd=cmdSearch

Obrázek Obrázek
Obrázek
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haramule 11. 1. 2011 23:33

Před dvěma dny jsem přešel z Nokia 6220 classic, kde vše fungovalo OK, na dotykovou Nokii N8, kde aplikace jde normálně spustit, ale jinak není jak ovládat, chybí jakákoliv tlačítka, alespoň na obrazovce, případně se mi nepodařilo zjistit, jak se dotykově pohybovat (mechanicky má jen tlačítko MENU, jinak nic)... Sice kolem spojení dptykem něco vždy najdu, ale nedá se pohybovat zpět, takže to musím shodit přes zobrazení spuštěných aplikací...
haramule
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 12. 1. 2011 08:21

Samozrejme, protoze aplikace je v jave a neni uzpusobena pro dotykove telefony ...
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zntznt 12. 1. 2011 16:07

Mám dotykovou Nokii 5800 a přes dotyk se to dá ovládat, ale není to 100%. Lepší je, když si tam nastavíte pohybový kříž (Menu\Nastavení\Správce aplikací\Instalované aplikace\označit aplikaci jVlaky 2011\Volby\Nastavení suite\Klávesnice na obrazovce a dát Pouze navig. klávesy). Nevím jak u N8, ale u 5800 to tak funguje.
N3210->N3410->N6600->N6230i->N5800 XM->N8->N9->iNew v3->OnePlus X
zntznt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haramule 13. 1. 2011 21:16

Díky moc... i na té N8 to nakonec funguje, člověk se učí celý život, ještě stále zkoumám, co to všechno umí a jak to vůbec ovládat. ...mám ji čtvrtý den a stále přicházím na něco nového...
haramule
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mabrik 25. 12. 2011 15:16

No, bud som uplne lavy, alebo praca na N8 je za trest. Pricom program "meniny" tiez v jave ovlada sa uplne perfektne.
Mabrik
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků