Problém s ICQ a Rýchlym internetom

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Matej M. 31. 7. 2007 17:57

Už asi týždeň mám problém pri prihlasovaní sa na ICQ. Údajne sa pokúšam pristupovať príliš často, čo však nedáva zmysel. Chyba je takmer jednoznačne v zdieľaní niekoľkých málo IP adries T-Mobilom, chcem sa ale uistiť, že nie som jediný, komu sa prejavuje. Niekedy nepomáha ani reset modemu, predpokladám teda, že postihnutých nás je pomerne veľa. Žiaľ, prihlásenie počas trvania programu nie je možné ani z alternatívnych programov či z ICQ2GO.
* Sony Ericsson K800i owner *
Matej M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nagowitch 31. 7. 2007 18:10

Jo jo,nie si osamoteny,tiez riesim detto problem uz asi druhy tyden...esteze mam na druhej simke orange world a cez to v pripade nudze to ide bez problemov
NOKIA E61,N95
nagowitch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sh4dow 31. 7. 2007 20:27

ono dost mozne je ze problem je skor na strane ICQ. Ja sa casto stretavam s problemom v nasej sieti ze proste ista cast sidliska ma problem s ICQ pritom vsetko je funkcne. Skuste sa obratit na technicku podporu ICQ poslat im svoju ip adresu a oni sa to vacsinou pokusia vyriesit a povedia vam kde je mozny problem.
Sh4dow
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaTTo S 31. 7. 2007 22:03

Prihlasujem sa za rovnaky problem : ICQ funguje len obcas vecsinou len v noci ICQ 5 a 6 vypisuje : len pripajanie a to je vsetko ,, miranda vypisuje realnu chybu : prilis mnoho pripojeni z mojej IP adresy skuste o 10-30 minut ... nepomaha , QIP pise to iste : prilis mnoho pripojeni z mojej IP adresy ,, dalej pripominam ze ked to raz toto zacne vypisovat som skusal 5 rôznych kont na ICQ pri kazdom rovnaka chyba : prilis mnoho pripojeni z mojej IP adresy ,,, reklamovane na infolinke : uz 3 dni som na ICQ online --- neviem co spravili len mi povedal aby som o par minut dal restartovat pocitac a uz to slape odvtedy .
Lebo od zakupenia RI mi prve 3 dni slo ICQ asi 1,5 hodiny dokopy tak som im volal a odvtedy to slape bezproblemov takze si myslim bezproblemov volajte do tmobilu je to vas provider a povedzte ze vam to pise : prilis mnoho pripojeni z vasej IP adresy a nech stym nieco robi .

A chyba nikdy nebola na strane ICQ pretoze z RI to vzdy pisalo rovnaku chybu ,, a JIMM nemal nikdy problem s pripojenim .Je to divne ten Flarion .

Takto mi napriklad doma neslo ICQ,,, premiestnil som sa o par km na ine miesto ,, a tam uz fungovalo tak neviem ci to preslo tych 30 minut alebo cim to bolo ,, no doma kazdopadne ani po tych 30 minutach to nikdy neslo .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 1. 8. 2007 08:59

sakra..a je ze preco mi nejde pripojit vcera na ICQ...som myslel,ze maju zase nejaku posuchu na serveroch a ono to sposobuje RI :roll:
hanni
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 1. 8. 2007 09:19

to: Sh4dow
Skor si myslim ze to bude T-Mobile sietou, lebo uz viac krat som cital ze problem prestal pouzitim siete ineho providera. A tu je napr. jeden z takych prispevkov.

nagowitch píše:Jo jo,nie si osamoteny,tiez riesim detto problem uz asi druhy tyden...esteze mam na druhej simke orange world a cez to v pripade nudze to ide bez problemov
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaTTo S 1. 8. 2007 12:25

Napisal som do Tmobilu email nech sa vyjadria k situacii ohladom toho ICQ ,a este som sa ich spytal aj nato ze ako je mozne ze v dunajskej strede kde je podla mapy aj slov operatora vynikajuce pokrytie internet ide 20 minut z celeho dna .. a kazda stranka len - connection timeout a signal skoro ziadny ...
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod blast3r 1. 8. 2007 21:42

presne ten isty problem mam aj ja vid moj topic:

http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=107486
blast3r
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 1. 8. 2007 22:41

Takze TMOBILE mi odpovedal na dotaz ktory tu riesime :

Vazeny zakaznik,
dakujeme Vam za Vas e-mail.

Na zaciatok by sme Vam radi podakovali za doveru, ktoru nam prejavujete
tym, ze vyuzivate sluzby nasej spolocnosti.

Komplikacie s programom ICQ a pripojenim by vyriesila aktivacia Verejnej
dynamickej IP adresy. Po jej aktivacii Vam pri pripojeni bude pridelena IP
adresa, ktoru v danom casovom okamihu nebude mat prideleny iny uzivatel.
Aktivacia Verejnej dynamickej IP adresy sa spoplatnuje jednorazovym
aktivacnym poplatkom 117,80 Sk.

A dalej sa vyjadrili ze mapa pokrytia na ich stranke nieje urcena pre PCMCIA karty ale pre stolove modemy ktore su omnoho citlivejsie na signal ,, a v lokalite kde je podla tmobilu vynikajuce pokrytie môze mat PCMCIA karta problem aj s pouzitim externej anteny ... mno tomu hovorim super odpoved ,, takze na ICQ si mam priplatit za verejnu IP adresu , a na signal mam vymenit PCMCIA za modem -- diky moc
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod Sh4dow 2. 8. 2007 00:15

uff no vazne som az v uzase aka presna a vecna odpoved :-O. Vacsinou odpovedaju len same obkecavacky, ale tak za toto klobuk dole.
Sh4dow
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 2. 8. 2007 07:38

to: MaTTo S
tym chceli naznacit ze nic ti nebrani vymenit operatora jedine ak zmluvny zavazok.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zilincan 2. 8. 2007 08:20

To o com tu pisete nie je len problem Rychleho internetu.
U viacerych providerov kde maju ludia aktivnu privatnu IP adresu je to rovnake.
Pri pripojeni do siete sa u viacerych ludi zobrazuje rovnaka IP adresa.
Provider za to nemoze. Doslo k zmene na strane ICQ, ked zacali obmedzovat pocet pripojenych uzivatelov z jednej IP adresy.
Tu verejnu IP odporucam. U mna to vsetko vyriesilo.

PS: stazujete sa tu len na Rychly internet.
Sa trosku zamyslite a stazujte sa u prevadzkovatela ICQ, ktory taketo obmedzenie zaviedol!!!!!
zilincan
Junior

Odeslat příspěvekod Muchapuk 4. 8. 2007 14:41

qip by vam mohol pomoct vyriesit vas problem da sa nastavit na viac pripojeni ICQ5a6 su onicom a vzhladom ktomu ZE PREBIEHA CELOSLOVENSKY UPGRADE SIETE RI A ZVYSENIE RYCHLOSTI TAK VTOM MAJU ASI BORDEL ! dajte vediet ci pomohol QIP !
Muchapuk
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 5. 8. 2007 00:22

zilincan : ziadne obmedzenie zo strany ICQ sa urcite nezaviedlo ze z jednej IP sa môze pripojit len obmedzeny pocet uzivatelov ,a tento problem pozorujem len na strane rychleho internetu .Alebo teda napis podrobnejsie nieco ohladom toho obmedzenia co akoze malo zaviest ICQ lebo o nicom takom neviem doteraz a na nasej sieti ma vyse 1000 ludi jeden server a jednu verejnu IP a taketo problemy nezaznamenavam .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod angelika.kockova 5. 8. 2007 06:25

Tak ja sa postavim na stranu tm..Priatel ma orange..Pripojenie na icq je celkom sranda, pretoze nikdy nevie ci sa pripoji..Niekedy sa mu to podari na prvy krat, no vacsinou je to na 5, 10 a viac krat..A dynamicku adresu ti aktivuju aj zadarmo..Staci sa troska postazovat na speedmanager, ktory mi mimochodom vyskakuje aj tak stale..Oni ti to aktivuju na zaklade tej tvojej reklamacie..mam pocit, ze ta sluzba je za tych 117 ci kolko len akoze..Vacsinou ju daju zadarmo pokial tomu predchadzala nejaka staznost na nieco co s tym suvisi..Potom si iba nastavis namiesto apn internet apn internetplus a je to..
I'm not anti-social; I'm just not user friendly
-------------------
Linux: be root
Windows: reboot
angelika.kockova
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků