GSM vysielac na dome

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod azahun 26. 4. 2007 11:23

Zdravim,

nas dom (12 posch. panelak) dostal ponuku za cca 80k rocne prepozicat strechu pre nejake Eurotel vysielace...
Co si myslite o umiestneni- co sa tyka vyzarovania a vsetkych
spekulaciach o vplyve na zdravie atd...?
Oni argumentuju, ze vysielac ma tzv. dazdnikove vyzarovanie, tzn. ze nejde kolmo na dol, len do stran a nahor.
Okrem toho sa trapne vyhrazaju, ze ak to nas dom odmietne, pojde to na vedlajsi panelak a potom si uz vyzarovanim samozrejme neskodnym :) mozme byt isti.

Vdaka, dK
azahun
Junior

Odeslat příspěvekod peperr 26. 4. 2007 11:46

Hlupak je ten kto tu ponuku neprijme, 80 k rocne je napriklad generalka vytahu alebo ine oprava na panelaku. A s tym vyzarovanim by som to nevidel tak tragicky, stale sa prevadzaju merania a este nikto nepotvrdil ze vyzarovanie je zdraviu skodlive. A co sa tyka toho dazdnikoveho efektu tak ti "asi" neklamali lebo ak sa pozries na ine anteny vzdy su pootacane v nejakych uhloch ale ziadna nesmeruje dolu.
peperr
Junior

Odeslat příspěvekod earwey 26. 4. 2007 12:42

U nas v meste, skoro kazdy barak, ktory ma na streche GSM alebo aj UMTS anteny, ma aj novu fasadu(zateplenie), spominany vytah a podobne veci v lepsom stave takze z tejto strany je to iba prinos, no to ze budes mat nejako lepsiu kvalitu hlasu alebo dat sa nemusis obavat, pretoze naisto budes v "tieni" a tym padom ani tzv. ozarovanie je mensie ako keby vam tie anteny dali na dom oproti
earwey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 26. 4. 2007 13:24

vem to..pokud to nevemete vy tak to vezme kdokoliv vedle..zareni bych se nebal..pokud by to bylo skodlie tak to neni na tolika domech co to je :)
Wracker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zilincan 26. 4. 2007 13:30

S tym "dazdnikovym efektom" je to naozaj pravda.
Radsej to mat nad sebou ako na susednom baraku.
Kazdopadne nejake vyzarovanie pojde aj smerom dole.
Nechcel by som byvat na najvyssom poschodi :)
Ty co byvaju co najnizsie budu natom najlepsie.
zilincan
Junior

Odeslat příspěvekod medevil 26. 4. 2007 22:26

No neviem ako ostatny no mi to na panelaku mame uz asi 5 rokov ak nie dlhsie a vtedy este eurotel to tam daval velmi hlucne vrtulnikom. A teraz ich iba obcas opravia a pohoda aspon su korunky do kasy. A kedze mam Orange tak aj tak nemam signal vo vytahu :D
medevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubo.s 27. 4. 2007 01:11

Za týždeň budete všetci cítiť bolesti hlavy, bude vám hučať v ušiach a budete mať problémy so spánkom.
Ale keď obmedzíte prísun slivovice všetko pominie!!!
No vážne..
Je skupina ľudí, ktorí sa snažia presadiť názor o škodlivosti mobilných telefónov. Ja k ním nepatrím. Ale fakta:
1.BTS na streche má prirodzene vyžarovací diagram dosť úzky smerom od antén do okolia, čiže na budovu pod sebou žiari minimum.
2. No ale ani výkon BTS nie je veľký, veď logika vraví, ak mobil (teda uplink) ide max 2W aký zmysel by malo ísť downlink omnoho vyšším výkonom, kedže anténa pre downlink má dokonca lepšie podmienky na šírenie, keďže je vo výške.
3. Ako som už vravel, ak mobil, ktorý držíme tesne pri hlave ide max 2W a to má podmienky na šírenie strašne nepriaznivé, downlink výkon z antény z BTS je úplne zanedbateľný, keďže antény sú vzdialené od nájomníkov, nie na cm, ale minimálne na niekoľko metrov a už spomenutým vyžarovacím diagramom žiaria úplne mimo.
4.To nikomu nevadia TV vysielače v okoli ktoré žiaria výkony v kilowattoch? mobilná bts s pár wattmi je zrazu škodlivá?!
5.O účinkoch elektomagnetického žiarenia sa už popísalo mnoho, no len tak stručne vyberiem- výsledok účinku elmag žiarenia na živé tkanivo je teplo (mikrovlá rúra- mimochodom, to zasa nikomu nevadí a skoro každý to má doma?!..rúra s výkonom poribližne 1200W ak má nejaký minimálny únik mikrovlného žiarenia, napr len 1%- čo je celkom možné ..je to teda teda 12W...mobil ide 2Wpri GSM, 1W pri DCS)..
opakujem..teplo...koľko tepla asi urobí 2W telefón pri hlave? Uvarí nám to mozog? Omnoho viacej tepla v organizme vytvorí infra žiarenie z letného táboráku. a aj ked zdroj tepla je iný (keby ste chceli polemizovať), výsledok je stále len teplo. pri 2W z telefónu pi hlave je zanedbateľné. Pri tom istom výkone z BTS na takú vzdialenosť je to nič!

Verdikt:
Strachovať sa z BTS nad hlavou je ...no..blbosť...to potom sa treba zaryť pod zem, pretože existuje skelníkový efekt, emisie, kozmické žiarenie...
BTS na dome berte!

No a zástancovia škodlivosti - ukameňujte ma!
Lubo.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lovo 27. 4. 2007 01:58

Samozřejmě je to pro majitele nemovitosti nevýhodné, jen se o tom moc nemluví a nikdo zatím přesně nespočítal negativa. Jako třeba nakolik to zatěžuje (mnohdy hliníkové) elektrické vedení v domě (potažmo kolik soukromých elektrospotřebičů musí o kolik času dřív do servisu), kolikrát vlastně na střechu kdo chodí, co tam vlastně dělá a jak moc ji zničí (tedy o kolik času dřív se bude muset dělat nová), a tak dále. V neposlední řadě (což bych osobně dal na první místo) to omezuje výkon vlastnických práv (na střechu patří v první řadě 'má' anténa, ne cizí). Bydlení v paneláku je už tak dost problémové, majitelé si ho dost draze platí, a pak přijde 'třetí strana', má větší výhody než vlastník a za 'hubičku'. Nenechte se mýlit 'výhodností', tento názor je stále ještě rozšířen proto, že u nás lidé nemají vztah k soukromému vlastnictví.
Lovo
Junior

Odeslat příspěvekod kameo 27. 4. 2007 08:19

..je sice pravda, ze ZATIAL nie je preukazana priama skodlivost na zdravi, ale uz sa otvorene nehovori, ze to zaroven zdraviu neprida v tom zmysle, ze senzitivnejsie osoby to mozu pocitovat rozne ..uz si videl vtaky, ktore by si postavili hniezdo priamo na vyzarovaci EM ziarenia ..je to kontroverzne a diskutabilne a moj nazor na to je, ze s tou neskodnostou to az tak nebude, kedze ani vedci nemaju k dispozicii vysledky na zaklade dlhodobych sledovani
kameo
Junior

Odeslat příspěvekod CIA-SK1 27. 4. 2007 13:43

Co je to 80 k
CIA-SK1
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 27. 4. 2007 14:14

CIA-SK1 píše:Co je to 80 k

80 000
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod medevil 27. 4. 2007 16:16

Skodlivost neskodlivost vyzarovania "nanieco predsa musime zomriet" :D
medevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod multi1 27. 4. 2007 19:46

Podľa mňa super. 80 000 ročne za to že mate BTSky vy a nie vedľajšia bytovka :lol: . to sa hodí na opravy.
multi1
Junior

Odeslat příspěvekod OttY 28. 4. 2007 14:13

Na margo účinkov žiarenia asi toľko z mojej skúsenosti. V mojom prípade mám dlhodobo odsledované, že ak telefonujem dlhšie ako 3-4 minút, začne ma pobolievať hlava. A neverím, že to mám z toho, že teplota mojej hlavy stúpla o 0,2 stupňa. A meteosenzibil nie som.
OttY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jahvodka 28. 4. 2007 14:46

Dobry den,
dostali sme ponuku, ze na nasom RD chce 1 firma postavit prijimac a vysielac wi-fi. Napoji sa nam to do do elektrickej siete. Naoplatku budeme moct zdarma vyuzivat net o rychlosti maximalne 30KB/sekunda cize podla papierov je to 240kbps. Co myslite, je tato ponuka dobra za prenajom strechy a elektricku energiu,ktoru to bude nonstop tahat?
Prepacte ze trochu mimo temy, ale zda sa mi, ze mi budete vediet poradit.
PS: som z okolia LM
jahvodka
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků