Momentalne najlacnejsi operator na Slovensku

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod NeophyteX 23. 5. 2016 12:05

Zdravim.

Mam otazku, ak sa tu v tom niekto vyzna. Aky operator je momentalne najlacnejsi na volania do vsetkych sieti. V poslednej dobe je tych novych ako hub po dazdi a prestavam sa v tom orientovat.

tj. co viem tak ceny su nejak takto

juro 2c/min
4ka 4c/min
swan ???
tesco 5c/min
o2 fer 7c/min ???

su aj nejaky dalsi o ktorych neviem?
tie udaje hore neviem ci su celkom presne, a ci tam aj maju nejake chytaky, napr pozeral som ten juro operator a tusim si mustie dobit kartu kazdych 30 dni aby ste mohli volat za 2c, inak je to tusim 5c.

Diky :)

PS: Internet v mobile nevyuzivam, ani neplanujem, ide mi len o volania do vsetkych sieti.
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 25. 5. 2016 07:24

NeophyteX píše:...Aky operator je momentalne najlacnejsi na volania do vsetkych sieti. ...swan ???...

Ak voláte veľa (250 min mesačne a viac), tak najlacnejší je JURO.SK - 2 centy/min, každých 30 dní dobiť kredit najmenej 5€.
Ak voláte málo, tak najlacnejší je 4KA (=SWAN) - 4 centy / min, každých 16 mesiacov dobiť najmenej 4 €
===
SWAN = 4KA
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 25. 5. 2016 11:09

A Štvorka má tarif 4 eurocenty (= 1,08 Kč) za minutu navíc po celé EU. Takže se vyplatí si jej pořídit i z ČR právě pro zahraniční volání. Na data to donedávna bylo O2.sk, nyní už utahují šrouby a v SR používám také Štvorku (1 euro za 1 GB ve vlastní síti, jinak v rámci vnitrostátního roamingu opět 4 eurocenty za 1 MB).
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod mol191280 20. 2. 2018 14:17

Máte někdo zkušenost s voláním ze sim karty operátora Juro v České republice na Česká čísla?

Cena by měla být podle aktuálního kurzu 0,52 Kč / min na mobil i pevnou linku, ovšem je tu ten problém s Roamingem o kterém se píše v jejich podmínkách. Opravdu mi to po 4 měsících změní?

Cituji:

OCHRANNÉ OPATRENIA PRED ZNEUŽÍVANÍM SLUŽIEB ROAMINGU
V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 531/2012 o roamingu vo verejných mobilných
komunikačných sieťach v rámci Únie; upravené Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2120/2015
a v zmysle Vykonávacieho nariadenia Komisie (EÚ) 2286/2016, môžu byť účastníkovi pri zneužívaní Juro Služby
v roamingu účtované príplatky v prípade, ak účastník:
• má počas posledných 4 mesiacov viac ako 50 % dní prítomnosti a súčasne 50 % spotreby minút, SMS alebo dát
v roamingu v krajinách EU/EHP,
• nie je občanom SR a nemá povolenie k pobytu s platnosťou min. 24 mesiacov,
• dosiahne hranicu korektného využívania Služby, ktorá sa vypočíta z ceny Internetu na deň (cena Internetu na
deň bez DPH/6)*2 = objem GB, od ktorého sa bude účastníkovi účtovať príplatok).
mol191280
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Persbrandt 24. 2. 2018 03:57

mol191280: No s pouzivanim karty Juro v Cesku bohuzel zkusenosti nemam, jenom s kartou Stvorka, kterou vyuzivam uz temer dva roky vyhradne v CR, a to bez jakychkoli omezeni z jejich strany. To ovsem Stvorka oficialne deklaruje, ze v cele EU neuplatnuje zadna roamingova omezeni, tedy v EU presne stejne podminky jako v SR (krome nekterych spis market. nebo specialnich akci jako treba volani v siti po 3 minute zdarma a nektere datove balicky, to plati jenom na uzemi SR)

Ale nebyla by pro vas stejne vyhodnejsi karta O2 SK Volnosť, kde muzete za cca 2,5 kc za cely hovor volat az hodinu na vsechna cisla v EU, vcetne CR. A tam roamingova omezeni urcite neuplatnuji, CR povazuji za jeden celek se SR, takze lze pouzivat vyhradne v CR.
Taky tam pro tuto sazbu nejsou zdaleka tak narocne podminky na dobijeni jako ty, co uvadite u toho Jura. Jenom je nutne si pro tu kartu zajet do slovenske O2 prodejny, do CR pry nezasilaji.

PS
Treba ja se bohuzel na Slovensko vubec nedostanu. Pokud nekdo jezdite pravidelne na Slovensko a sam byste si treba tu O2 SK simku kupoval a treba jste z Prahy, nebyli byste ochotni vzit jednu kartu i pro mne? Penize na uhradu nakladu bych mohl poslat predem na ucet.
Sice to muze znit trochu divne, zarizovat slovenskou simku pro cizi osobu, kdyz se v SR vsechny simky musi registrovat na nakupujici osobu (ktera se prokaze dokladem), ale koukal jsem, ze v slovenskych internetovych bazarech podnikavi jednotlivci ruzne predplacenky nabizeji, proste ze na sve udaje nakoupili vicero sim karet a pak je nasledne draz preprodavaji, akorat je nabizeli na muj vkus za prilis premrstenou cenu. Ale rikam si v tomhle ohledu, ze mozna by nekomu, kdo neni vylozene paranoidni, nemuselo vadit koupit cizi osobe sim kartu a registrovat ji na svoje udaje, je to spis formalita vyzadovana zakonem.
Dokonce si rikam, jestli by ta simka potom nesla v CR preregistrovat na moje udaje, ze by to pak bylo uplne koser a bez pochybnosti, ale o tom jsem zatim nikde zadne informace nenasel. klidne se ale necham poucit.

Popkud by nekdo byl ochoten pomoci, poprosim o soukr. zpravu. pripadne dik
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod mol191280 25. 2. 2018 09:25

Děkuji za radu, nad O2 voľnosť jsem též uvažoval. Ještě si rozmyslím jestli do toho půjdu, nebo nakonec zkusím Odorika, tam by se sice platilo 110 Kč měsíčně paušál, ale je to CZ operátor a má možnost směrování hovoru přes internet a cena je luxusní, mobil za 0,59 Kč/min. Napište mi a já se Vám ozvu, ale prosím nikdo jiný a žádné spamy! Bydlím v Těšíně a do Čadce to máme kousek. Nic neslibuji, ale pokud pojedu, ozvu se Vám. Ovšem budu zjišťovat podmínky prodeje SIM a zda jde změnit majitele a jak.
mol191280
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirys 25. 2. 2018 10:12

mol191280 když jsi z Těšína zajdi přes řeku do poské trafiky podívat se na :

https://virginmobile.pl/
Nemám
jirys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mol191280 1. 3. 2018 12:29

Virginmobile nabízí velmi levné neomezené volání a to i v rámci Roamingu, jenže když budu chtít volat na Česká čísla, už je to volání do zahraničí a na to se nevztahuje neomezené volání. Vysvětlí mi konečně někdo jak je možné, že Polský operátor má rodinný tarif pro 4 členy za 240 Kč měsíčně a Český Vodafone má úplně stejnou nabídku za nehorázných 1499 Kč měsíčně a to je ještě tahle nabídka našeho Vodafone jedna z nejlepších ve srovnání s tím, co nabízí T-mobile a O2 v Česku. To jsme tak blbí, že si to necháme všichni líbit? Minimální mzda je v ČR menší než na Slovensku a Polsku, ale volání máme dražší než v Německu, Slovensku a Polsku. Pokud tohle bude někdy číst někdo z managerů té zlodějské trojice, věřte mi, že se mi chce z Vaší hnusné zkorumpované cenové politiky zvracet! Doufám, že se jednou objeví férová konkurence a vy tři půjdete hezky do háje.
mol191280
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod steve 2. 3. 2018 07:52

Je to fakt, v Cechach, ak si mimo firemnych tarifov, je to horsie ako na Slovensku. Tu aspon 4ka a Juro zapricinili mierne znizenie cien pausalov, ktore je mozne /ak sa clovek trochu snazi a u konkurencie poziada o odchod/ zrazit cez retencne odd. aj o 50%. Zatial vsak, je to stale o miliardovych ziskoch operatorov, pretoze uz nedokazeme existovat bez volani ani bez dat, je to uz taka makka droga ludstva, aj toho posledneho nestastnika na soc. podpore, a co pise mol191280 plne plati. Ak sledujete clanky na slov.mobilmanii, obcas zabrdneme do polskych podmienok, napr. petrik.o zPopradu pisal aj o tom, ze zo SIM na neobmedzene volania v Polsku sa mu strhava len 1 cent/minuta, ked vola na Slovensku. Taktiez, ze bol klientom lycamobile.pl a teraz po case mu poslal byvaly operator ponuku, ktorej sa tazko odolava. A pritom Poliak vie, ze ma adresu Poprad, Slowacija. No, budem aj ja zvedavy, mol..., co nam po case a odskusani polskej simkarty napises.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 2. 7. 2019 20:50

Dobrý den,

dovolím si oživit toto téma.

Uvažoval jsem o koupi polské SIM A2mobile s předplaceným neomezeným balíčkem na všechno, abych již nepodporoval české vydřidušské mobilní operátory.
Bohužel, jak se zdá, polští operátoři postupně přitahují šrouby v případě převážného používání SIM v roamingu, což by byl právě můj případ.

Jsem teď na dovolené na Slovensku, a tak mě napadlo, že bych si místo polské SIM pořídil slovenskou SIM. Nevím ale, jaké jsou teď aktuálně podmínky u jednotlivých slovenských operátorů.

Hledám ideálně SIM kartu operátora, který si nehraje na rozdíly mezi používáním SIM na Slovensku a v roamingu. Potřebuji jak volání a SMS, tak i alespoň 1 GB dat měsíčně.

Předem díky za tipy.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod drakJBC 20. 7. 2019 07:02

Doporučuju slovenský o2, předplacenka svoboda (sloboda) volání všude v EU za 0,10€ za hodinu! Mají i dobré balíčky na data. Sám ji využívám...
drakJBC
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 20. 7. 2019 14:11

Navic do 15. zari zdarma 5GB dat v aplikaci Moje O2. :)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků