V Čechách ako na Slovensku aneb O2 SK zrušilo roaming v ČR

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 7. 2016 12:38

dotankoch píše:Ředitel ČTÚ:
Ako si dosiahol taku vysoku rychlost? Toto je najviac, co sa mi dnes podarilo namerat
Obrázek


No pokud vidím dobře a máš Samsung Galaxy Note 1, tak ten nemá LTE a to bude ten problém ne?


No a dnes jsem aktivoval SIM se 100% bonusem ( která se měla aktivovat do 29.9.2016 ) a proběhlo to normálně. Aktivaci jsem udělal přes http://www.o2.sk/aktivacia
Řekl bych, že problém máte v tom, že nejste zaregistrovaní v Moje O2. Mě se tam sama ta nová SIM přiřadila k mé registraci a mám tam v seznamu SIM karet momentálně obě aktivní SIM karty.
Možná je chyba v tom, že jste u těch jednotlivých várek měli různá rodná čísla a nebo jiné bezpečnostní kódy a nebo nebyli registrovaní na Moje O2. :?:

Respektive pokud máte aktivní jinou SIM, tak udělejte registraci na Moje O2 a heslo vám podle mě přijde SMS na tu už používanou SIM a pak už nebude potřeba ta kontrola bezpečnostním kódem přes bydliště. Já v tom Moje O2 vidím ty falešné údaje co jsem zadal ( adresa, rč ) jde tam i změnit bezpečnostní kód. o<:)

https://www.o2.sk/moj-profil
Naposledy upravil Ředitel ČTÚ dne 3. 7. 2016 13:03, celkově upraveno 3
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 3. 7. 2016 12:41

to osobne2: No právě. Tím sis původní zřejmě zrušil.
Jak sim aktivovali ostatní? Vždy jen přes gurua? Nebo dřív se to nějak hned zeptalo i na kód , dnes však již to mají jen s novým zasíláním kódu?

EDIT 14:43: než jsem to prve odeslal, vložil se mezi nás příspěvek pana ředitele s novými info, takže doplňuji:
Ano, v žádném Moje 02 jsem registrován nebyl, zkusím to tedy nějak provázat. Jinou o2.sk sim aktivní ještě nemám, tahle je moje první (ze tří zásilce), takže s nějakou komunikací přes sms mám smolíka (a i číslo uvedené v roce 2014 v objednávce již neexistuje).
Jdu laborovat, tři funglovky stoprocentky bych nerad zahazoval.

15:22: Tak v Moje O2 registraci jsem udělal, v podstatě ale mohl zadat/vytvořit jen login blabla, heslo bleble, email (dal jsem stejný jako tehdy do objednávky, i pak potvrdil, když přišla žádost o overenie) . Pokud chci přidat i to sk 0944 číslo (v Moj profil v sekci Základné údaje (u ikony psáno Prihlasovacie udaje)), dostanu hlášku "Ľutujeme, služba je dočasne nedostupná. Opakujte zadanie neskôr.".
Když kliknu na ikonu Zakaznicke udaje, hodí mě to místo na https://www.o2.sk/moje-o2/udaje na https://www.o2.sk/.
Na ten Bezpečnostný kód se to zatím nikde neptalo.

Takže sice účet na Moje O2 teď mám, kromě toho stejného emailu s tou starou objednávkou/dodávkou (což asi nepostačuje), nijak provázaný k těm zaslaným sim.
Zkusím tedy asi zítra v pracovní době, co to bude říkat.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 7. 2016 16:53

Když jsi v Moje O2 ( ve www prohlížeči ) tak úplně nahoře vedle tvého nicku klikni na - Moj profil a potom na ikonu - Zakaznické údaje. A pak uvidíš ikonu - Bezpečnostný kód. V ní jsou potom možnosti : Overenie / Zaslanie cez SMS / Zmena / Domovská stránka.

Tady z toho plyne ponaučení pro ty co mají zásoby 100% bonus SIM aby si udělali registraci do Moje O2. Já jsem to udělal už někdy před rokem ( nepamatuju si to ) protože tento rok, když sem aktivoval tu SIM co teď mám na ní internet a jedu 5 GB Kameny hru, tak už mě to automaticky tu SIM přiřadilo do toho mého profilu v Moje O2.(Visela mi tam ještě jedna už nepoužívaná SIM z loňska, ta už je te´d pryč, už je po platnosti a je zrušená automaticky).

Všechny své SIM co nejsou zrušené a jsou aktivované vidím v Moje O2 - v Prehlad telefonných čísel ( dostaneš se tam po zadání bezpečnostního kódu )

Pochopil jsem to správně, že Osobně2 a BeznýFrantaUživatel jste ještě neměli aktivní žádnou SIM od O2 SK ? Nebo měli ?

Možná by za to stálo zeptat se pak v nejhorším případě O2 Guru, jak se dá provázat Moje O2 se SIM nebo jak to funguje. Já s nima řeším všechno a je to vždy v pohodě. Jsou ochotní.

**** Ta SIM karta co jsem dnes aktivoval má platnost kreditu do 2.8.2016, takže předpokládám, že pak zase bude kredit -0,50 Euro a budu to zase řešit s O2 Guru jak jsem tu psal o pár stránek dříve.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 3. 7. 2016 19:20

Ano, já ještě neměl aktivní žádnou SIM od O2 SK.
Můj problém je teď v tom, že z toho linku z ikony Zakaznické údaje to nic už neotevře, ale kopne mě to jen zpět na houmpejdž o2.sk.
Ikona Dph tam to proběhne, vraj zaktualizovali.
Ikona Zmena hesla tam to take proběhne, vraj zmenili.
A pokus přidat to číslo přes ikonu Prihlasovacie udaje, po odeslání končí tím "Ľutujeme, služba je dočasne nedostupná. Opakujte zadanie neskôr.".
Zkoušeno v chromu i firefoxu z pc i z mobilu, vždy stejný.
Zlatý prciny.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 7. 2016 20:23

Ja take jeste nemel zadnou aktivni SIM O2.sk.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 4. 7. 2016 15:07

Hm, takže to vypadá, že důvod známe. Dlouhá doba od pořízení SIM a pokus první aktivace.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astinek 7. 7. 2016 19:45

Zdravim pri registraci sim na netu musim zadat r.c toho cloveka co mi to na sk kupoval.Nebo mohu puzit svoje.
astinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 7. 7. 2016 21:42

Můžeš použít svoje údaje, i když simku kupoval někdo jiný na jeho údaje.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 8. 7. 2016 10:06

No je to na pohodu sledovat u vody Tour de France na Eurosportu v HD kvalitě. Žere to +- 1,6 GB za hodinu, takže Kameny s 5 GB se hodí. Upozornění pro ty, kteří nemají UPC/Horizon GO, Tour De France v aplikaci ČT Sport se nezobrazí, je tam napsáno, že nejde v tomto regionu ( zřejmě pozná slovenskou IP adresu ). Jiné aplikace jsem nezkoušel, nevím, jestli ještě fungují nějaké podobné appky pro sledování TV v mobilu. o<:)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madex 8. 7. 2016 13:39

Zdravím, o co přijdu, když jsi koupím SIMku O2 Fér (SK) na kamenné prodejně přímo na Slovensku místo přes internet?
Madex
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 8. 7. 2016 16:10

Mám dojem, že pokud nemáš slovenské občanství (tj. nějaký doklad s r.č. a SK trvalým pobytem), tak tě vykopnou.
Přijdeš tedy o iluzi, že si odtud odneseš tu sim.
Proto to nonSK lidi kupovali přes net a poštu, na ne zcela pravdivé údaje :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 8. 7. 2016 16:12

Nevykopnou, akorát musíš na prodejně ukázat doklad totožnosti.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 8. 7. 2016 17:14

Treba predlozit platny preukaz totoznosti, proste to vyzaduje zakon.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 8. 7. 2016 21:38

Na prodejne ty sim nemaji ten bonus na prvni dobiti jako ty z internetu ze ?
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 8. 7. 2016 21:54

Však můžeš další SIM objednat přes internet.
osobne2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků