V Čechách ako na Slovensku aneb O2 SK zrušilo roaming v ČR

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zivan 18. 6. 2014 10:18

Nabijet by melo jit pomoci SMS, nastavi se cislo karty a casta dobiti a po poslani SMS se z karty strhne zadana castka. Podle webu jde zadat i ceske karty.
http://www.o2.sk/pre-vas/sluzby-a-podpo ... ie-cez-sms
Kredit si cez SMS môžete dobiť s platobnými kartami, ktoré podporujú
e-commerce transakcie a boli vydané na Slovensku a v Českej republike.

Vyzkouseno ale nemam.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos-2009 18. 6. 2014 11:29

Reku píše:Poznámka - a co simka slovenského Tesco mobilu? Ta je taky v síti O2 - ale pro tu to asi neplatí? !?


Ne, pro Tesco Mobile SK tato akce neplatí.
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod fleggy 18. 6. 2014 12:48

@Reku> já mám O2 Fér od února a s koupí nebyl žádný problém. Včera jsem kupoval další pro djdekla. V Česku máš akorát omezené možnosti dobíjení, ale ten způsob přes SMS vypadá v pohodě.
Na dostupnost dobíjecích kupónů a jejich použitelnost v ČR se zeptám v O2 SK, jak půjdu večer kolem.
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 18. 6. 2014 13:19

Díky, pak sem prosím dej info nebo do SZ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fleggy 18. 6. 2014 19:49

Podle informací přímo od prodejců se dobíjecí kupóny prodávají jen na území Slovenska. Ale použít je lze prý kdekoliv v zahraničí bez ohledu na síť, ve které jste zrovna přihlášení.
Osobně bych to neriskoval, zvlášť když dobíjení pomocí SMS funguje :)
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod karlos-2009 18. 6. 2014 20:39

A co na tom chceš riskovat? Na Slovensku koupís kupón, v Čechách setřeš, zavolas dobíjeci číslo, zádas kód, hotovo.
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 18. 6. 2014 23:17

Jsem toho názoru, že než jezdit třeba z Prahy pro dobíjecí kupon na SK, je lepší dobíjet z karty.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka_2 19. 6. 2014 12:23

Na Slovensko jezdím často, kartu O2 SK mám. Jediný problém je první registrace, kterou vám udělají jedině v prodejně O2. Druhou kartu pro příbuzného jsem už registroval pouze telefonicky (ale na území SR). Dobíjení pomocí kupónu funguje, i když je telefon v roamingu. Zkusím si zaregistrovat platební kartu pro dobíjení pomocí SMS.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 20. 6. 2014 20:56

Tak vozit tuny kupónů do Čech není potřeba. Funkce dobíjení kreditu přes SMS funguje bez problému i s českou kreditní kartou.

https://drive.google.com/file/d/0ByhMRFp9tjBaaVBrOF94UjZZOVU/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0ByhMRFp9tjBaMzhzV004cG9ra00/edit?usp=sharing
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod remet 20. 6. 2014 22:13

A od koho je to platebni karta?

A dalsi vec ktera me zajima, da se z karty poslat SMS na cislo 8866 (tj. specialni cislo)?

Dal jsem jeste videl na webu O2 SK moznost O2 Fer na fakturu, coz by mohlo resit jakekoli dobijeni...
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 20. 6. 2014 22:28

Klasická embosovaná MasterCard z RB s povolenými internetovými platbami. SMSky na speciální čísla fungují. Na třetí otázku nedokážu odpovědět.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod karlos-2009 21. 6. 2014 09:35

remet píše:
Dal jsem jeste videl na webu O2 SK moznost O2 Fer na fakturu, coz by mohlo resit jakekoli dobijeni...

o2 fer na fakturu je normalni tarif a na ten potrebujes adresu na Slovensku.
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod karlos-2009 21. 6. 2014 13:01

Reku píše:1. Jakým způsobem (vyzkoušeným v praxi a ne teoreticky) mohu skutečně získat slovenskou simku O2 fér?


Koupit na Slovensku v obchodu o2.sk nebo si ji nechat poslat do Česka ;-] , viz dále v příspěvku.

Přikládám návod, jak objednat simku o2.sk (předplacenka) ze Slovenska do Česka, když na Slovensku vůbec nebydlíte:

objednávka na o2 fer s dobijenim kreditu zacit zde
https://www.o2.sk/pre-vas/e-shop/o2-fer ... sslmoved=1

Na první stránce Osobné údaje je třeba zadat svoje skutečné Jméno a Příjmení, svůj email, předvolba krajina česká republika a telefon (je asi jedno co), v číslo OP je nutno zadat něco ve slovenském formátu SA123456, datum ukončení platnosti OP něco zadat, rodné číslo (jak chcete, lze použít generátor rodných číslel), adresa trvalého pobytu - je třeba zadat nějakou adresu na slovensku, když v poli ulice například začnete něco psát (třeba Stefanikova, tak vám to něco nabídne, dopiste jen číslo ulice).
Kliknout na pokracovat, kde ve "Spôsob doručenia" vyberte samozrejme Česká republika, kde zadáte vaši adresu v Česku. Potvrdíte, hotovo, pak přijde simka. To celé stojí 0 €. Myslím, že jde objednat i více kusů sim karet naráz, myslím až 3 ks.

Dobíjet z Česka jde přes sms, funguje přes českou platební kartu.

Komu by to nebylo jasné, tak se ptejte či pošlete mi soukromou zprávu.
Pokud si s kámoš objedná do Česka taky kartu, můžete si i v Česku v rámci o2.sk po první minutě volat zdarma, tj. zaplatíte jen 0.13€/tj. 3.50 Kč za první minutu, další minuty se neplatí. V Česku musíte být samozřejmě přihlášeni do sítě o2.cz
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 6. 2014 11:05

karlos-2009, souhlas, právě jsem objednal na smyšlené číslo OP a náhodně vybranou adresu nějakého paneláku v Bratislavě. Pokud přímo na webu O2 SK tvrdí, že SMS dobíjení funguje i s českou kartou, tak nevidím důvod aby nefungovalo. Mám sice na Slovensku příbuzné, ale pokud to projde takto, tak proč je otravovat.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod malejarda 24. 6. 2014 17:09

Je to v CR s daty uplne v cudu, kdyz je tu i zahranicni operator levnejsi nez cesky. :-\
malejarda
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků