V Čechách ako na Slovensku aneb O2 SK zrušilo roaming v ČR

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 2. 7. 2014 19:15

Ještě mám kontrolní dotaz, jde si sim jen aktivovat a nedobít ? Respektive za jak dlouho nejpozději po aktivaci je nutno tu sim dobít ? ;-]
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 7. 2014 19:40

Takže kartu už mám, bohužel to skutečně posílají doporučeně, takže sem musel na poštu.

Bohužel aktivace se nedaří, telefon se vůbec nepřihlásí do sítě a tedy ani nelze odeslat aktivační USSD kód ani volat na na aktivační linku. Je tam nějaký trik?
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod karlos-2009 2. 7. 2014 20:58

Ředitel ČTÚ píše:Ještě mám kontrolní dotaz, jde si sim jen aktivovat a nedobít ? Respektive za jak dlouho nejpozději po aktivaci je nutno tu sim dobít ? ;-]


A co třeba neaktivovat a nedobíjet, resp. aktivovat a dobít, až přijde ten správný čas. Rok to určitě vydrží.

xtonda píše:Takže kartu už mám, bohužel to skutečně posílají doporučeně, takže sem musel na poštu.

Bohužel aktivace se nedaří, telefon se vůbec nepřihlásí do sítě a tedy ani nelze odeslat aktivační USSD kód ani volat na na aktivační linku. Je tam nějaký trik?


Dej tu sim do jiného telefonu.
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 7. 2014 21:02

Zkoušel sem dva telefony datový modem, nikde se nepřihlásí.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 2. 7. 2014 21:45

Napred ji musis registrovat na strankach O2 sk, omfg.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos-2009 3. 7. 2014 06:13

To jsem mlčky předpokládal, že tu registraci na stránkách xtonda provedl, ale jestli ne, tak to snad ani nemá cenu komentovat... - RTFM.
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 7. 2014 06:15

Njn tak nikdo uceny z nebe nespadl, vypada to, ze Tonda uz surfuje, kdyz neodpovida :)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 7. 2014 08:25

Zadal sem aktivaci a šel sem spát, aktivace přes web (http://www.o2.sk/aktivacia) zabrala, ráno to naběhlo, ale v dopise s popisem aktivace, který byl přiložen k zásilce, o tom nebyla ani zmínka.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 7. 2014 09:36

Tak už mi to datuje, s 7,2/5,7 Mbit modemem to dává cca 4-5/2 Mbit. IP adresa je slovenská.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod komcen 3. 7. 2014 12:31

Ředitel ČTÚ píše:Tak to mame 2 GB za 75 Kc mesicne a nebo denne 400 MB po 6 Kc neboli 12 GB za 180 Kc. :)

Jak je možné proísam docílit 2GB za 75 respktive bez navýšení za 150? Nikde jsme to nenašel, díky Komcen
komcen
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 7. 2014 12:55

No normálně to stojí +- 300 Kč, na první tři měsíce máš slevu 50% a teď je ještě akce 100% kréda na první dobití, kapišto ? :D 8-) Po 3 měsících simku zahodíš a dáš další, však jsou grátis. ;-]
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos-2009 3. 7. 2014 13:12

Jj, pravdu má Ředitel, aneb objednáš kartu o2.sk, aktivuješ, dobiješ 9€ (tj. cca 250 Kč), za dobití 9€ dostaneš bonus 100%, tj. máš celkem kredit za 18€, internet 2GB na měsic stojí 11€, na první tři měsíce 50% sleva, tj. 3x5,50 €=16,50€.

Tzn. ve výsledku máš za 250 Kč na následující tři měsíce 2GB internetu měsíčně, tj. na měsíc to vychází 84 Kč za 2GB.

Pokud seš spořivý, tak můžeš zkusit první dobití za 8,25€, to nevím, jestli to nebere jen po celých eurech. To by ses pak dostal na cca 75 Kč za 2GB po dobu prvních tří měsíců. A to už se vyplatí :D

EDIT:
Asi by to muselo být 8,26€, protože po aktivaci se ze simky myslím strhne 0.01€...
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 7. 2014 14:51

Pokusím se tu udělat kalkulačku pro nejvýhodnější dobití a užití SIM se !!! 100% bonusem !!! :
:!: Lze objednat max. 3 kusy sim na jedno jméno během 30 dní. :!:

Co víme o dobíjení:
a) dobití kreditu 6 - 14 Euro = platnost kreditu 3 měsíce / 15 - 30 Euro = platnost 6 měsíců
b) po aktivaci karty se strhne 0,01 Euro
c) 2 GB za měsíc stojí 11 Euro / lze mít slevu 50% první 3 měsíce ( musí se aktivovat balíček )
za příplatek 3 Euro ( bonusových 1,50 Euro ) lze získat další 2 GB
d) 1 GB za měsíc stojí 8 Euro / lze mít slevu 50% první 3 měsíce ( musí se aktivovat balíček )
e) internet na den za 0,50 Euro = 400 Mb FUP ( nemusí se nijak aktivovat )
f) pozor, balíček je možné i znovu aktivovat za 3 Euro ( 1,50 Euro v případě 100% bonusu ) a např. u 2 GB balíčku tak lze získat za dalších 1,5 Euro další 2 GB ).

Z výše uvedeného plyne že nejlíp své money využijete při těchto situacích :
a) Chci 2 GB na měsíc - dobiju 9 Euro a vyjde to na 2 měsíce a zbude 6,99 Euro na internet na den za 0,50 Euro / 400 MB FUP ( to je 13 dní internetu v posledním 3 měsíci ), zbývající 0,49 Euro se pokusím nějak ještě využít, pak sim zahodím a případně použiju další

nebo ! : Chci 4 GB na měsíc - dobiju 9 Euro a vyjde to na 2 měsíce a zbude 3,99 Euro ...

b) Chci 1 GB na měsíc - dobiju 7 Euro a vyjde to na 2 měsíce a zbude 5,99 Euro na internet na den za 0,50 Euro / 400 MB FUP ( to je 11 dní internetu v posledním 3 měsíci ), zbývající 0,49 Euro se pokusím nějak ještě využít, pak sim zahodím a případně použiju další

c) Chci 400 MB FUP na den kdy to budu potřebovat - dobiju 6 Euro a mám k dispozici 23 dní v průběhu až 3 měsíců, zbývající 0,49 Euro se pokusím nějak ještě využít, pak sim zahodím a případně použiju další

d) Chci 400 MB FUP na den kdy to budu potřebovat a mohl bych to použít tak až +- 30 x během půl roku ( nebo i dřív, šak pak tu sim hned zahodím, jak to vypotřebuju ( např. sobot a nedělí je za půl roku +- 50 dní ) ) - dobiju 15 Euro a mám k dispozici 59 dní v průběhu až 6 měsíců, zbývající 0,49 Euro se pokusím nějak ještě využít, pak sim zahodím a případně použiju další

e) Chci 400 MB FUP na den, budu to používat každý pracovní/školní/ústavní den - dobiju 30 Euro, mám to na 119 dní ( t.j. +- pracovních 6 měsíců), zbývající 0,49 Eura se pokusím nějak ještě využít, pak sim zahodím a případně použiju další

Pravděpodobně budou možné i nějaké variace 2GB / 1GB / 2GB a podobně, ale to už se mi nechce kalkulovat, to ať už si každý dopočítá individuálně :D

!!! Potom jestli jsem to dobře pochopil, tak je možné obnovit balíček = zřejmě po vyčerpání FUP mít zase 2 GB za 3 Euro = v případě bonusového kreditu za 1,50 Euro. !!! Což samozřejmě skýtá další možnosti a kombinace ;-] To pak vyjde 4 Gb ( 2 + 2 ) na 7 Euro / 195 Kč :D

****************************************************************************************
Mám na cestě už 3 kusy sim se 100 % bonusem :D s tím už asi do Silvestra 2015 vydržím 8-)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 4. 7. 2014 18:17

Objednaval jsem 26.6. o dosud SIM nedorazila, to uz asi nic neprijde, co?
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod karlos-2009 4. 7. 2014 18:50

karlos-2009
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků