V Čechách ako na Slovensku aneb O2 SK zrušilo roaming v ČR

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod djdekl 10. 7. 2017 13:06

Neaktivovana O2 Fer SIMka "prosla" 11/2016 uz asi nepujde nyni aktivovat ze ?
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod fleggy 21. 7. 2017 12:25

Zdravím. Převedl jsem si svou O2 Fér na Volnosť a vzhledem k tomu, že zbytek rodiny používá Bleskmobil, uvažuju, že bych jim taky koupil O2 Volnosť. Jestli se nepletu, tak v Česku by se díky programu "V Čechách ako na Slovensku" neměla uplaňovat klauzule o přiměřenosti využívání roamingu v EU. Po nedávném zrušení roamingových poplatků by pro českého uživatele O2 Volnosť mělo platit, že ostatní volající z Čech na SK číslo mají odchozí hovor ve stejné ceně, jako kdyby volali na české číslo (tady si nejsem úplně jistý).
Jaký na to máte názor? Nepřehlédnul jsem nějaký háček? Oblast Telco totiž moc nesleduju...
A ještě poprosím a ověřené možnosti dobíjení kreditu z Česka. Sice jsem pracovně skoro pořád na Slovensku, ale nechtělo by se mi všem vozit dobíjecí kupóny :)
Díky moc.
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod fleggy 21. 7. 2017 15:28

Úspěšně jsem vyzkoušel dobití CZ kartou, takže tohle není problém. Tak už jenom jestli není zakopaný pes v cenících českých operátorů při volání na SK číslo.

-- 21. 7. 2017 17:01 --

Hmm, byl jsem přehnaným optimistou. Volání na Slovensko je u tuzemských operátorů drahé :(
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod pokudos 21. 7. 2017 16:04

Fleggy, dost se mýlíš.

Ano, O2 SK neuplatňuje ferový přístup v roamingu, pokud je SIM v ČR přihlášená do sítě O2 CZ, ale jelikož budeš v ČR používat slovenské číslo, budou všichni čeští uživatelé volající z ČR z českého čísla platit mezinárodní hovor. Ty nejsou součástí evropské regulace, takže cenu může mít daný operátor jakoukoliv. Od 0 Kč v rámci neomezeného tarifu, až třeba po 40 Kč za minutu. Někteří totiž mají volání do EU v ceně paušálu (anebo takto mají velké množství minut).

Může tak nastat ironická situace, kdy český občan s českým číslem (neomezený tarif) bude například v Itálii a bude ti volat na slovenské číslo, tak nezaplatí ani korunu. Pokud to stejné udělá v ČR přihlášený ke svému domovskému operátorovi, tak zaplatí třeba 25 Kč/min.

To stejné platí o SMS. Jedná se o mezinárodní SMS a ty stojí mezi 2 Kč až 5 Kč za zprávu.
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod fleggy 21. 7. 2017 18:06

Jo jo, už jsem prošel základní nabídky místní trojky a je to bída. Byl jsem tak oslněný skvělou (pro mne) nabídkou O2 Volnosť, že jsem zapomněl rozlišovat mezi roamingem a voláním do zahraničí.
Na druhou stranu kdybych plně přešel na SK číslo, tak by mi aspoň ostatní nevolali kvůli kdejaké kravině :)
Každopádně mně osobně se teď na většinu volání (nad 1 minutu) vyplatí použít slovenský mobil. O volání v rámci EU ani nemluvě. Jenom doufám, že to O2.SK hned tak nezařízne.
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod Fido 29. 7. 2017 12:43

Je to paradox ale levně si mezi sebou mohou volat uživatelé jakýchkoliv zahraničních sim, pouze majitelé českých čísel jim volají draze.
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 8. 8. 2017 13:48

Tak ve vedlejsim vlaknu o Volnost SK pise kolega ze dobijel dne 15.6. a bonus (25%) mu to hned pripsalo. Predpokladam, ze to byla Fér sim karta.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 7. 11. 2017 07:42

Do 6.12.2017 lze zdarma získat 100 MB. Stačí na této stránce https://www.dobrasiet.o2.sk/ si nechat dole poslat kód na aktivaci na své číslo. :) Jedná se o balíček 100 MB na 30 dní.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PabloPicasso 7. 11. 2017 09:15

Mám v zásobě ještě asi 2 sim karty O2 fér (100% bonus při prvním nabití a na první 3 měsíce internet za polovic). Předevčírem jsem si akorát jednu poprvé dobíjel a pak aktivoval internet. Sem zjistil, že jim z nabídky zmizel tarif XXL internet (5 GB). Takže nejvyšší tarif mají teď jen internet XL (2 GB), kterej jsem si aktivoval. Takže karty vyčerpám a pak se kvůli netu přesunu k emtéčku.
PabloPicasso
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 7. 11. 2017 11:19

A dalo ti to ten 100% bonus ? Pokud ano není špatné s takovým kreditem migrovat na Volnosť a volat kamkoliv po EU a z EU i hodinu za 1,30 Kč. :) Kredit zůstane zachován v plné výši.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod PabloPicasso 7. 11. 2017 23:50

to Ředitel ČTÚ: Bonus 100% mi bez problémů připsali. Než jsem kartu dobíjel ověřoval jsem si to přes chat O2 guru, jestli mi připíší 100% bonus. Vše proběhlo v pořádku, jen naštve že zrušili ten balíček internet XXL 5 GB.

to tomd: za cca 143 Kč je u emtéčka po reset fupu 3 GB, což je asi nejlepší veřejná nabídka na trhu.
PabloPicasso
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 8. 11. 2017 09:29

PabloPicasso vygeneruj si kód na té stránce o které píšu o pár postů výš, přidá ti to 1 Gb zdarma.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar



Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků