V Čechách ako na Slovensku aneb O2 SK zrušilo roaming v ČR

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod karlos-2009 13. 6. 2014 15:57

aneb Internet, volani, SMS/MMS máte v ČR za slovenske ceny

http://cz.o2.sk/

Takze napriklad kdyby mel nekdo zajem o mobilni internet v siti o2.cz 400 MB dat na den za 13.50 Kc (resp. za 0.50 eura), po vycerpani objemu zpomaleni rychlosti, je to v siti o2, tak staci si objednat preplacenku slovenskeho o2 z jejich webu - doruceni do Ceska zdarma, cena sim 0 kc. Viz akce "V Čechách ako na Slovensku" http://cz.o2.sk/ Slovenke ceny za volani/sms/mms/data budou platit v siti o2.cz

Volania do všetkých sietí v SR a volania zo SR a z ČR do krajín EÚ 0,13 €
SMS do všetkých sietí v SR a zo SR a z ČR do krajín EÚ 0,06 €
Internet na deň - S Internetom na deň máte dostatočnú voľnosť pri využívaní dát počas dňa maximálne za 0,50 €. Internet teraz navyše využívate v Čechách za rovnaké ceny ako na Slovensku. K dispozícii však máte dostatočne veľký objem dát až do výšky 400 MB na deň.
Naposledy upravil karlos-2009 dne 13. 6. 2014 16:34, celkově upraveno 2
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod pojdmebojovat 13. 6. 2014 16:08

Proč po mně chtějí číslo občanského průkazu atd.?
pojdmebojovat
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 6. 2014 17:37

Nejde objednat na českou adresu trvalého bydliště ani na český OP.
Objednat si do ČR pouze občané s trvalým pobytem SR.

pojdmebojovat píše:Proč po mně chtějí číslo občanského průkazu atd.?

Nemají náhodou na Slovensku předplacené karty povinně registrované tj. neanonymní?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D.roak 13. 6. 2014 17:53

Chci se jen zeptat
na kolik by tak vyšel mobilní internet ta 4 gb. Jaká by byla cena ? Samozrejme bych to používal zde v ČR.Chápu to tak dobře že občan SR tu přrdlacenku může koupit na sebe a já používat děkuju
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod karlos-2009 13. 6. 2014 17:55

Koukal jsem na to, a JDE to (rec je o predplacence O2 Fér s kreditom, abysme se nepletli) samozrejme objednat na ceskou adresu. Formular bohuzel nebere format ceskeho obcanskeho prukazu, ktery ma 9 cisel. Slovensky obcansky ma format SA123456, tak tam proste dej dve pismena a pak sest cisel. Svoje rodne cislo bych jim tam tady nedaval, pomoci generatoru rodneho cisla bych neco vygeneroval. Krajina samozrejme musis vybrat Cesko.

Ano, na slovensku jsou predplacenky registrovane, tj. neanonymni. Ale proc si jednu za 0 € neobjednat.

D.roak:

Nee, tu predplacenku o2 fer si muzes klidne objednat do ceska a nemusis mit na Slovensku zadnou adresu, tj. netreba to objednavat na nekoho ze slovenska.
Jen na tarif potrebujes nejakou adresu na slovensku


Na te predplacence je moznost balicku 2gb za 11 € (tj asi 290 kc) https://www.o2.sk/pre-vas/volania/o2-fer/balicky
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 6. 2014 18:46

Mě to českou adresu vyhodilo kompletně jako chybnou, v každém z řádků to hlásilo chybné údaje
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 13. 6. 2014 19:26

Ak ste u nás ešte internet v mobile nevyužívali, môžete si teraz k vášmu O2 Fér alebo O2 Mini vyskúšať ktorýkoľvek internetový balíček na 3 mesiace s 50% zľavou.

http://www.o2.sk/pre-vas/internet

Takže 3 měsíce internet 2 GB po 149 Kč ;-]

No a těch 400 MB za den za 13 Kč se mi taky líbí :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdekl 14. 6. 2014 07:20

Je tu nekdo z SK, kdo by mi objednal a preposlal Simku ?
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 14. 6. 2014 08:00

Ředitel ČTÚ: No, v CR se musíme spokojit s 1 GB za 175 Kč a internet na den v den kdy ho potřebujeme za 10 Kč 50 MB.
Naposledy upravil Fíla dne 15. 6. 2014 15:04, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna rozsáhlá citace
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 16. 6. 2014 17:02

Jsem zvědav, kdy to začnou prodávat lidi na aukru a v inzerátech :D
Je tam jeden problém - na Slovensku musí dát své osobní údaje, tak se do toho nikomu moc chtít nebude.
Ale Češi jsou koumáci, buď budou pořizovat na falešné údaje a nebo na koníka .....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fleggy 16. 6. 2014 19:59

Jediný drobný problém pro české uživatele může představovat dobíjení. Mimo SK můžeš dobít jen platbou kartou na jejich stránkách, takže kdo nemá eurový účet, si krapet připlatí kvůli kurzovému přepočtu.
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 18. 6. 2014 07:28

1. Jakým způsobem (vyzkoušeným v praxi a ne teoreticky) mohu skutečně získat slovenskou simku O2 fér?
2. Mohu dobíjet kupony, i když jsem v ČR? Jakým způsobem, když to asi přímo přes mobil z ČR nepůjde?
3. Jdou koupit dobíjecí kupóny O2 SR i z ČR? Jak a kde?
4. Jde dobít i českou platební kartou z ČR? Někde čtu, že to nejde.

Díky za odpovědi! Klidně třeba i přes soukromou zprávu SZ, pokud nechcete veřejně. Díky.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 6. 2014 07:54

Tak ta nabídka je schválně nastavena tak, aby ji mohli využít jen občané SR.
Možná je to kvůli tamní legislativě, když mají tu povinnou registraci nebo prostě nemají zájem o zahraniční uživatele. Jen pár citací a odkazů z jejich stránek:

Kartu vám pošleme bezplatne aj do ČR - platí len pre občanov SR.

http://www.o2.sk/pre-vas/volania/o2-fer ... im-kreditu

Podporované platobné karty

Kredit si cez internet môžete dobiť s platobnými kartami MasterCard, Maestro, VISA, VISA Electron, ktoré umožňujú e-commerce transakcie a boli vydané na Slovensku. V prípade neúspešnej platby pri dobíjaní cez internet, prosím, kontaktujte banku, ktorá vydala vašu platobnú kartu.

Platobné karty vydané v iných krajinách ako na Slovensku nie je možné využiť na dobitie kreditu.

http://www.o2.sk/pre-vas/sluzby-a-podpo ... dit-online
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 18. 6. 2014 09:02

Jeden problém je sehnat simku O2 - v nejhorším osobně na Slovensku, to ji pak přece dostane i Čech.
Další problém - tak lze snad dobíjet kupony, a to by mohlo jít i přes web odkudkoliv.... Ale musí to někdo potvrdit z praxe....
Poznámka - a co simka slovenského Tesco mobilu? Ta je taky v síti O2 - ale pro tu to asi neplatí? !?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod djdekl 18. 6. 2014 10:18

Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků